Pobierz materiał i Publikuj za darmo
XVIII Konkurs Chopinowski, przełożony z roku 2020 na rok 2021 ze względu na pandemię COVID-19, odbędzie się w dniach 2-23 października.
W jury eliminacji zasiadają: Ludmił Angelov, Philippe Giusiano, Alberto Nosé, Piotr Paleczny, Ewa Pobłocka, Katarzyna Popowa-Zydroń, John Rink, Marta Sosińska-Janczewska, Wojciech Świtała, Stefan Wojtas i Dina Yoffe.
Harmonogram przesłuchań.
Bilety są dostępne na stronie: https://bilety.nifc.pl
Wszystkie przesłuchania będą transmitowane online w aplikacji mobilnej Chopin Competition (iOS, Android), na stronie Chopin2020.pl (zakładka Multimedia), kanale Chopin Institute na YouTube oraz w aplikacji Smart TV na telewizory marki Samsung.
Uczestników będzie można wysłuchać nie tylko podczas eliminacyjnych sesji przesłuchań – młodzi artyści zaprezentują przygotowany przez siebie program także podczas plenerowych koncertów na tarasie Muzeum Fryderyka Chopina! 17 i 18 lipca w godz. 20:00-23:00 zapraszamy na recitale fortepianowe. Pomiędzy występami pianistów na elewacji siedziby Muzeum zostanie wyświetlona projekcja video mappingu przygotowanego przez Katarzynę Pawłowską.
Wstęp na koncerty jest bezpłatny.
W związku z ograniczeniami sanitarnymi na tarasie Muzeum Fryderyka Chopina może znajdować się maksymalnie 70 osób. Nie ma możliwości wcześniejszego zarezerwowania miejsca. Uczestnicy będą wpuszczani w kolejności przybycia. Taras będzie otwarty od godziny 19:30.
Organizatorem wydarzenia jest Narodowy Instytut Fryderyka Chopina.
Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
Mecenas: PKN ORLEN
Partner główny: Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO
Partnerzy komercyjni: PZU, Lexus, Kopernik, Emitel, YouTube
Oficjalny przewoźnik: LOT
Źródło informacji: NIFC
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 09.07.2021, 11:55 |
Źródło informacji | NIFC |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
#IJHARSnaFerie - czyli nie dajmy się oszukać nie tylko podczas ferii w sklepie i restauracji PAP
Bezpieczne ferie to także bezpieczny i świadomy swoich praw konsument - przypomina przed rozpoczynającą się zimową przerwą w zajęciach szkolnych Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (IJHARS) i podpowiada, w jaki sposób wybierać produkty spożywcze dobrej jakości i nie dać się oszukać.- 17.01.2025, 10:04
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Zbliża się 18. rocznica śmierci Ryszarda Kapuścińskiego: legendy polskiego reportażu PAP
23 stycznia minie 18 lat od śmierci Ryszarda Kapuścińskiego (1932-2007), najczęściej, obok Stanisława Lema, tłumaczonego za granicą polskiego autora. Pomimo upływu czasu wciąż stanowi on niedościgniony wzór oraz inspirację dla kolejnych pokoleń dziennikarzy, o czym świadczyło rekordowe zainteresowanie wznowioną po latach Nagrodą PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego.- 13.01.2025, 09:00
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: PAP
-
Image
Laicy równie często jak znawcy przeżywają dreszcze emocji, słuchając Pendereckiego PAP
Słuchając „Siedmiu bram Jerozolimy” Krzysztofa Pendereckiego laicy równie często jak znawcy przeżywają dreszcze emocji. Choć znawcy bardziej analizowali fragmenty utworu, to jego odbiór emocjonalny nie różnił się w zależności od stopnia przygotowania odbiorców - pokazał eksperyment UJ.- 03.01.2025, 09:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Nauka w Polsce