Pobierz materiał i Publikuj za darmo
ONDE zapowiada, że chce być liderem w budowie farm wiatrowych oraz zajmować czołową pozycję w rozwijającym się segmencie budowy farm fotowoltaicznych w Polsce.
Rozpoczęcie notowań ONDE to już dziesiąty debiut w tym roku na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Będzie to 428. spółka notowana obecnie na rynku głównym GPW.
W ofercie publicznej (przy cenie akcji 26 zł) w ramach nowej emisji akcji przydzielono 8.250.000 akcji, z czego inwestorom indywidualnym zarząd spółki przydzielił 1.367.736, a inwestorom instytucjonalnym – 6.882.264 akcji. Środki pozyskane przez ONDE S.A. w wyniku tej oferty wyniosły 214.500.000 PLN. Stopa redukcji w transzy inwestorów indywidualnych wyniosła 89,426%
Ponadto w ofercie publicznej przydzielono 8.846.700 akcji sprzedanych przez obecnych akcjonariuszy – Erbud S.A. oraz Jacka Leczkowskiego.
W swojej strategii ONDE zapowiada, że chce być liderem w budowie farm wiatrowych oraz zajmować czołową pozycję w rozwijającym się segmencie budowy farm fotowoltaicznych w Polsce. Strategia firmy wpisuje się w przewidywany wzrost w produkcji zielonej energii, w szczególności produkcji energii wiatrowej i słonecznej w Polsce w okresie do 2040 r.
ONDE wskazuje w tym kontekście na politykę Europejskiego Zielonego Ładu oraz Politykę Energetyczną Polski do roku 2040, które przewidują wzrost i wsparcie dla rozwoju farm wiatrowych i fotowoltaicznych w Polsce.
Historycznie działalność spółki koncentrowała się na segmencie budownictwa drogowo-inżynieryjnego. Dlatego ONDE oferuje również kompleksowe usługi, na które składają się m.in. budowa i remonty dróg, chodników, parkingów czy placów manewrowych, różnorodne roboty bitumiczne i prace brukarskie oraz roboty kanalizacyjne, odwodnieniowe i melioracyjne.
Firma wykonuje również wszelkiego rodzaju oznakowanie dróg, w tym oznakowanie poziome i pionowe – tak stałe, jak i tymczasowe, prace w zakresie oświetlenia ulicznego i iluminacji, rozbiórki i wyburzenia, fundamentowanie, roboty ziemne liniowe i punktowe, a także oferuje wymianę gruntu i wzmacnianie podłoża czy sprzedaż mas bitumicznych.
Podmiotem bezpośrednio dominującym w stosunku do spółki jest Erbud, posiadający 87,87% akcji oraz głosów na Walnym Zgromadzeniu.
W tym kontekście jednym z celów strategicznych ONDE jest utrzymanie i dalsze wykorzystywanie posiadanych zasobów własnych oraz współpracy z Grupą Erbud, która ma ponad 30-letnie doświadczenie w zakresie budownictwa inżynieryjno-infrastrukturalnego w Polsce i w Europie Zachodniej.
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 16.07.2021, 14:35 |
Źródło informacji | PAP MediaRoom |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu