Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- To na razie projekt, ale już wkrótce przy ulicy Rataja powstanie pierwszy sad edukacyjny w Ostrowie Wielkopolskim. Na 1000 m² posadzone zostaną drzewa owocowe (w tym jabłonie - jabłko w herbie naszego miasta zobowiązuje), hortensje, lawenda, tulipany, piwonie, liliowce, szałwia i wiele innych roślin, które będą umilać Wam czas spędzany w ostrowskim sadzie. Wiele z nich - mam ogromną nadzieję - posadzimy wspólnie jesienią tego roku. Chcemy jednak, by sad miał nie tylko wymiar rekreacyjny, ale i edukacyjny. Właśnie dlatego posadzone rośliny otrzymają tabliczki informującą o tym, co rośnie w danym miejscu. Na ostatniej sesji, zaproponowałam tę inwestycję radnym miejskim, a ci jednogłośnie ją przyjęli. Na realizację tego zadania chcemy przeznaczyć 130 tys. złotych - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.
Dzięki realizacji zadania zagospodarowany zostanie, nieużytkowany do tej pory, teren przy istniejącym już Klubie Seniora, a także w bezpośrednim sąsiedztwie z placem zabaw i siłownią zewnętrzną. Wymierną korzyścią będą nie tylko walory estetyczne i rekreacyjne, ale również edukacja ekologiczna i kontakt mieszkańców z przyrodą. Układ ścieżek poprowadzony zostanie między drzewami owocowymi w celu możliwości lepszego poznania cyklu rozwojowego drzew oraz możliwość obserwowania zmienności poszczególnych gatunków podczas różnych pór roku. Dodatkowo postawione zostaną tablice informujące o gatunkach, posadzonych w sadzie, roślin.
- Dzięki prezydent Beacie Klimek udało się zrealizować to, czego wcześniej nie można było - w ciągu ostatnich 4 lat powstał plac zabaw, siłownia zewnętrzna, a nieużytkowany budynek został zaadaptowany na potrzeby Klubu Seniora, a teraz powstanie sad edukacyjny. Co ważne, z powstałej infrastruktury korzystają nie tylko mieszkańcy Zacisza Zębców, ale również mieszkańcy innych osiedli - podkreśla radna miejska Elżbieta Grochowska.
Wszystkie podziały ogrodu zostały poprowadzone prostą geometryczną linią nadając nowoczesny charakter ogrodu. Uzupełnieniem roślinności sadu przy ulicy Rataja będą elementy małej architektury - ławki, by łatwiej było wypoczywać mieszkańcom i kosze na odpady, by dbanie o środowisko było prostsze.
- Sad edukacyjny to efekt oddolnej inicjatywy mieszkańców Osiedla Zacisze Zębców. Mam nadzieję, że ta przestrzeń pełna jabłoni i jabłek, stanie się kolejnym ważnym miejscem na mapie Ostrowa Wielkopolskiego, ale przede wszystkim miejscem, które znajdzie się na liście Waszych ulubionych zakątków - dodaje prezydent Beata Klimek.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 09.09.2021, 21:59 |
Źródło informacji | Ostrów Wielkopolski |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Wigilijne stoły w Polsce. Opowieść o warzywach, które tworzą świąteczną magię
Wigilijny wieczór to nie tylko czas spotkań rodzinnych, ale także moment, kiedy polskie domy zapełniają się zapachami tradycyjnych potraw. Od wieków, mimo ograniczonego dostępu do świeżych warzyw w zimie, nasze babcie i prababcie potrafiły wykorzystać to, co dostępne - kiszonki, susze, przechowywane w piwnicach korzenie - tworząc z nich wyjątkowe dania, które do dziś są symbolem polskiej Wigilii.- 23.12.2024, 09:55
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Brandmates
-
Bez imienia, bez twarzy, z wielką misją - nowy projekt w sieci
W polskim internecie pojawiła się nowa, anonimowa postać, która działa w cieniu, ale z jasnym celem - szerzenie dobra w wyjątkowy sposób. Nie szuka rozgłosu, ale jej działania mogą zmienić to, jak patrzymy na wsparcie i empatię. Czy internet jest gotowy na coś takiego?- 19.12.2024, 13:16
- Kategoria: Polityka i społeczeństwo
- Źródło: Biuro Prasowe kampanii „Dobro nie potrzebuje twarzy”
-
Image
Koalicja „Na pomoc niesamodzielnym”: każdy powinien mieć łatwy dostęp do apteki PAP
Według danych Rejestru Aptek i GUS około 1,8 mln Polaków nie ma dostępu do apteki w swojej gminie. Dlatego Koalicja „Na pomoc niesamodzielnym” zachęca do międzyśrodowiskowego dialogu z myślą o pacjentach – to główny wniosek konferencji pt. „Apteka dla Pacjenta - nierówny dostęp do leków i opieki farmaceutycznej w samorządach. Jeden problem - wiele perspektyw”.- 19.12.2024, 11:29
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom