Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Rada Polskiej Izby Książki pragnie wyrazić protest w związku z nowelizacją ustawy o radiofonii i telewizji głosowanej niespodziewanie w Sejmie w dniu 17 grudnia 2021 roku. Przyjęty został kontrowersyjny projekt tzw. ustawy LEX TVN w trybie niezgodnym z regulaminem polskiego Sejmu oraz dobrymi obyczajami stanowienia przepisów prawa.
Niepokoi czytelna intencja przyjętej ustawy, która uderza w jedną, największą komercyjną stację telewizyjną, krytycznie opiniującą działalność władz Rzeczypospolitej. Ustawa ta narusza tym samym wolność mediów i prawa obywateli do zróżnicowanych opinii i różnorodnych źródeł informacji.
Rynek wydawniczy w swej istocie oparty jest na wzajemnej współpracy wszystkich współtworzących go podmiotów. Współpraca międzynarodowa bazować zaś musi na zaufaniu, uczciwości i stabilności fundamentów prawnych określających jej zasady. Dlatego też muszą budzić sprzeciw przyjęte rozwiązania legislacyjne naruszające poczucie pewności i bezpieczeństwa zagranicznych współpracowników czy partnerów.
Przynależność do świata krajów demokratycznych zobowiązuje. Rada Polskiej Izby Książki apeluje o zaniechanie działań wykluczających Polskę z tego świata.
Źródło informacji: Rada Polskiej Izby Książki
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 22.12.2021, 08:30 |
Źródło informacji | Rada Polskiej Izby Książki |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |