Newsletter

Dobre ubezpieczenie na życie – czym powinno się charakteryzować?

13.02.2023, 12:06aktualizacja: 13.02.2023, 14:42

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Freepik.com
Freepik.com
Wybór ubezpieczenia na życie może być wyzwaniem, zwłaszcza że na rynku jest dostępnych bardzo wiele ofert. Co zatem można zrobić, aby uzyskać odpowiedni zakres ochrony i nie przepłacić? Dobrze porównaj ze sobą warunki oferowane przez ubezpieczycieli. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy zakupie polisy na życie oraz gdzie jej szukać.

Ubezpieczenie na życie - jakie może być?

Jest wiele rodzajów polis na życie. Wśród najpopularniejszych można wymienić:

  • indywidualną – umowa zawierana przez klienta samodzielnie, z możliwością dopasowania warunków ubezpieczenia do swoich potrzeb,
  • grupową – polisa dostępna w zakładzie pracy lub u operatora telefonii komórkowej. Choć charakteryzuje się atrakcyjną ceną, nie można zmodyfikować jej warunków pod kątem swoich potrzeb,
  • inwestycyjną – produkt typu 2 w 1. W jego ramach składka dzieli się na część ochronną oraz taką, która jest inwestowana w różne narzędzia. Takie rozwiązanie pozwala nie tylko zabezpieczyć siebie i bliskich, ale także odkładać dodatkowe środki na przyszłość, 
  • posagową – rozwiązanie, które wybiera wielu rodziców. To ubezpieczenie pomaga zabezpieczyć dziecko na przyszłość, także w razie śmierci opiekunów.

Dobre ubezpieczenie na życie zapewnia duży komfort psychiczny oraz zapewnia finansowe zabezpieczenie w przypadku wystąpienia trudnych do przewidzenia sytuacji.

Zakres ochrony ubezpieczenia na życie – co powinno się w nim znajdować?

Jednym z najistotniejszych elementów, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie polisy na życie, jest zakres ochrony. Podstawowe ubezpieczenie na wypadek śmierci zapewnia wypłatę świadczenia uposażonym jedynie w przypadku zgonu ubezpieczonego. Dlatego niektórzy decydują się na zawarcie dodatkowych umów. Pozwala to na rozszerzenie zakresu ochrony o:

  • uraz w wypadku komunikacyjnym,
  • śmierć rodziców, teściów, dziecka oraz małżonka,
  • zapadnięcie na poważną chorobę,
  • diagnozę nowotworu,
  • doznanie trwałego uszczerbku na zdrowiu,
  • niepełnosprawność,
  • czasową lub trwałą niezdolność do pracy,
  • złamanie kości,
  • doznanie urazu podczas aktywności fizycznej,
  • hospitalizację,
  • urodzenie dziecka.

To tylko przykłady najczęściej wybieranych ryzyk, na wypadek których dodatkowo chroni polisa na życie. Zanim zdecydujesz się na uwzględnienie ich, zastanów się jakie zdarzenia mogą Cię dotyczyć. Przykładowo osoby, które nie prowadzą aktywnego trybu życia, nie muszą mieć dodatkowej ochrony na wypadek urazów spowodowanych wspinaczką wysokogórską czy nurkowaniem. Podobnie ci, którzy nie planują powiększenia rodziny, nie skorzystają na włączeniu do zakresu ochrony narodzin dziecka. Zadbaj więc o dokładne przeanalizowanie swojej sytuacji życiowej oraz potrzeb. Dzięki temu polisa zostanie odpowiednio dopasowana do potrzeb.

Czy dobra polisa na życie może być niedroga?

Niektórzy obawiają się, że zakup dobrego ubezpieczenia na życie musi się wiązać z dużym kosztem. Niekoniecznie, ale pod warunkiem, że wcześniej zadbasz o porównanie ofert od przynajmniej kilku firm.

Wykonanie tego zadania samodzielnie może być czasochłonne i trudne. Dlatego najwygodniej skorzystać z internetowej porównywarki ofert ubezpieczeniowych. Kalkulator online pozwala na uzyskanie kilkunastu propozycji polis na życie bez konieczności wychodzenia z domu. Cały proces trwa mniej niż 5 minut i wymaga wypełnienia krótkiego formularza. Dzięki temu otrzymasz zestawienie dopasowanych propozycji. To pozwoli na szybkie porównanie ofert i wybranie tej najkorzystniejszej. W ten sposób kupisz dobre i niedrogie ubezpieczenie na życie. 

Źródło informacji: Rankomat
 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 13.02.2023, 12:06
Źródło informacji Rankomat
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ