Newsletter

Zdrowie i styl życia

National Comprehensive Cancer Network ogłasza współpracę z ekspertami w dziedzinie nowotworów krwi w Polsce

27.02.2023, 09:06aktualizacja: 27.02.2023, 09:10

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/National Comprehensive Cancer Network
PR Newswire/National Comprehensive Cancer Network
Nowa międzynarodowa umowa bazuje na dotychczasowych działaniach na rzecz polepszenia jakości opieki nad pacjentami onkologicznymi i ich wyników na całym świecie dzięki adaptacji i wdrożeniu opartych na dowodach wytycznych dla Polski i innych krajów.

PLYMOUTH MEETING, Stan Pensylwania, 27 lutego 2023 r. /PRNewswire/ -- National Comprehensive Cancer Network® (NCCN®) - organizacja not-for-profit zrzeszająca czołowe ośrodki leczenia nowotworów w Stanach Zjednoczonych - ogłosiła dzisiaj nawiązanie nowej współpracy z Instytutem Hematologii i Transfuzjologii w Polsce (IHIT) oraz Alliance For Innovation - Polish-American Foundation (AFI). Trzy organizacje podpisały umowę, która umożliwia lekarzom wymianę zdobytej specjalistycznej wiedzy i doświadczenia w celu poprawy jakości opieki i wyników leczenia dla pacjentów z nowotworami złośliwymi krwi w Polsce i na całym świecie.

„Nowa umowa podkreśla nasze zaangażowanie na rzecz dalszego rozwoju współpracy z polskimi partnerami, aby ujednolicić i poprawić jakość leczenia nowotworów – powiedział lek. med. Robert W. Carlson, dyrektor generalny NCCN. – Instytut Hematologii i Transfuzjologii w Polsce jest czołowym ośrodkiem leczniczym i badawczym w dziedzinie hematologii, który pełni funkcję krajowego ośrodka referencyjnego w zakresie leczenia i diagnostyki. Razem możemy dopilnować, aby osoby cierpiące na raka krwi otrzymały leczenie dostosowane do potrzeb regionalnych w oparciu o najnowsze dowody naukowe i konsensusie wypracowanym przez ekspertów”.

Nowa umowa bazuje na wieloletniej współpracy między NCCN, Narodowym Instytutem Onkologii – Państwowym Instytutem Badawczym im. Marii Skłodowskiej-Curie, polskim Ministerstwem Zdrowia i AFI mającej na celu poprawę krajowych wytycznych dotyczących procedur diagnozowania i leczenia nowotworów litych w Polsce na podstawie Wytycznych Praktyki Klinicznej w Onkologii NCCN (NCCN Clinical Practice Guidelines in Oncology, Wytycznych NCCN®) – zgodnie z postulatami zawartymi w polskiej Narodowej Strategii Onkologicznej. Wytyczne NCCN® są uznanym standardem postępowania klinicznego w leczeniu raka, które stanowią najbardziej dokładne i najczęściej aktualizowane wytyczne praktyki klinicznej dostępne w dowolnym obszarze medycyny. Zostały one przetłumaczone, zaadaptowane i zharmonizowane we współpracy z miejscowymi i regionalnymi ekspertami, rzecznikami i decydentami w Afryce Subsaharyjskiej, na Bliskim Wschodzie i w Ameryce Północnej (MENA), na Karaibach, w Azji, Ameryce Południowej i Europie, aby stały się bardziej odpowiednie i dostępne dla pacjentów i świadczeniodawców na świecie. Współpraca w Polsce rozpoczęła się w 2021 r. ; dotychczas grupy wspólnie zajmowały się przygotowaniem adaptacji wytycznych NCCN dotyczących:

  • raka ośrodkowego układu nerwowego,
  • raka szyjki macicy,
  • raka jelita grubego,
  • raka głowy i szyi oraz
  • raka jajnika.

„Głównym celem jest poprawa jakości opieki i wyników leczenia pacjentów z nowotworami krwi w Polsce – powiedziała prof. Ewa Lech-Marańda, dyrektor IHIT. – Współpraca między naszymi instytucjami będzie obejmować opracowanie adaptacji wytycznych klinicznych na podstawie wiedzy, doświadczenia i umiejętności specjalistycznych oraz długoterminowe procedury stałej aktualizacji”.

„Podpisanie umowy między tak ważnymi instytucjami zajmującymi się leczeniem raka jest niezwykle istotne dla pacjentów i środowiska onkologicznego, a także dla dalszego rozwoju współpracy polsko-amerykańskiej” – stwierdził Marcin Hańczaruk, prezes AFI.

Zasoby NCCN dla pacjentów onkologicznych i świadczeniodawców są szeroko dostępne na całym świecie bez opłat. Prawie połowa z 1,7 miliona zarejestrowanych użytkowników, którzy przeglądają wytyczne NCCN na stronie NCCN.org lub za pośrednictwem aplikacji Virtual Library of NCCN Guidelines® jest spoza USA. Aby dowiedzieć się więcej na temat inicjatyw współpracy realizowanych przez NCCN w celu rozwoju wysokiej jakości wartościowej i ukierunkowanej na pacjenta opieki onkologicznej na świecie, odwiedź stronę NCCN.org/global.

National Comprehensive Cancer Network

National Comprehensive Cancer Network® (NCCN®) to stowarzyszenie not-for-profit obejmujące czołowe ośrodki onkologiczne, zaangażowane w działania obejmujące opiekę nad pacjentami, badania i edukację. NCCN ma na celu polepszanie standardów jakości, skuteczności, sprawiedliwości i dostępu do opieki onkologicznej, aby odmieniać na lepsze życie wszystkich pacjentów. Wytyczne Praktyki Klinicznej w Onkologii NCCN (Wytyczne NCCN®) zapewniają przejrzyste, oparte na dowodach i konsensusie ekspertów zalecenia leczenia i zapobiegania nowotworom oraz świadczenia wspomagające; są one uznanym standardem postępowania klinicznego w leczeniu raka i stanowią najbardziej wyczerpujące i regularnie aktualizowane wytyczne dostępne w dowolnym obszarze medycyny. Wytyczne NCCN dla Pacjentów® zapewniają specjalistyczne informacje na temat leczenia nowotworów, aby zapewnić pacjentom i opiekunom dostęp do informacji i możliwości przy wsparciu Fundacji NCCN. NCCN działa również na rzecz kształcenia ustawicznego, realizuje globalne inicjatywy, strategie oraz prowadzi współpracę badawczą i publikuje opracowania z dziedziny onkologii. Więcej informacji na stronie NCCN.org.

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/441768/NCCN_Logo.jpg 

Źródło: National Comprehensive Cancer Network

KONTAKT:

Rachel Darwin

tel. 267-622-6624

e-mail: darwin@nccn.org 

Źródło informacji: PR Newswire

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 27.02.2023, 09:06
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii