Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Columbus Energy S.A. stała się właśnie szóstym podmiotem z sektora energii odnawialnej notowanym na głównym parkiecie GPW.
„Innowacyjna spółka specjalizuje się w projektowaniu i realizacji wielkoskalowych projektów, takich jak farmy fotowoltaiczne i magazyny energii, oraz małych inwestycji skierowanych dla odbiorców indywidualnych - na przykład ładowarek do aut elektrycznych i pomp ciepła dla domów jednorodzinnych. Firma świadczy również usługi pośrednictwa finansowego” - tłumaczyła Monika Gorgoń, członek zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
Przedstawicielka GPW przypomniała, że spółka od 2016 roku była notowana na rynku alternatywnym NewConnect, co pozwoliło jej pozyskać dodatkowe środki na rozwój i nawiązać bezcenne relacje z partnerami biznesowymi oraz inwestorami.
„Przejście z NewConnect na parkiet główny GPW to kolejny krok milowy w rozwoju naszej spółki, świadczący o rosnącym potencjale firmy. To również ważny sygnał dla obecnych i przyszłych inwestorów, że mają do czynienia z poważnym partnerem, który stawia na rozwój, również na rynkach zagranicznych, oraz transparentność w działaniu” - podkreślił Dawid Zieliński, prezes zarządu Columbus Energy S.A.
Prezes zarządu Columbus Energy S.A. zadeklarował, że spółka po debiucie na głównym parkiecie GPW ma trzy strategiczne cele.
„Pierwszy - to kontynuować inwestycje w farmy fotowoltaiczne i budować magazyny energii, drugim jest ekspansja poza granicami Polski. Trzecie i najważniejsze dla inwestorów giełdowych - to polepszać, poprawiać i >>dowozić<< coraz lepsze wyniki” - wymienił Zieliński.
Transformacja energetyczna to wielkie wyzwania inwestycyjne w obszarze gospodarki, infrastruktury, przedsiębiorstw oraz gospodarstw indywidualnych, szacowane na miliardy euro w najbliższych dekadach. Jej istotnym elementem jest energia pozyskiwana ze słońca, wykorzystywana zarówno przez gospodarstwa domowe, jak i biznes. Udział dzisiejszego debiutanta w tym procesie, za sprawą posiadanego know-how i doświadczenia, przybliża realizację ambitnych celów klimatycznych.
Na zakończenie wydarzenia prezes Columbus Energy S.A. wraz z pozostałymi członkami zarządu spółki otrzymali od Moniki Gorgoń dyplom GPW oraz statuetkę byka symbolizującego giełdową hossę.
„Spółka Columbus Energy reprezentuje sektor energii odnawialnej, który w kontekście dziejącej się transformacji energetycznej ma ogromny potencjał rozwojowy oraz inwestycyjny” - przekonywała Monika Gorgoń.
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 12.04.2023, 16:38 |
Źródło informacji | PAP MediaRoom |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Security Operations Center, czyli jak zadbać o ochronę firmy przed cyberzagrożeniami
Aż 83 proc. przedsiębiorstw odnotowało minimum jeden incydent związany z zagrożeniem bezpieczeństwa danych w sieci w 2024 roku - podaje VIII edycja badania „Barometr Cyberbezpieczeństwa” KPMG. Respondenci mieli do czynienia najczęściej z wyciekiem danych wskutek złośliwego oprogramowania. Niestety, firmom trudno zrekrutować i utrzymać wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Rozwiązaniem mogą być subskrypcyjne usługi bezpieczeństwa, np. SOC (Security Operations Center). Dlaczego warto w nie zainwestować?- 22.04.2025, 09:12
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Orange
-
Image
VELUX na szczycie TOGETAIR: aż 70 proc. budynków w Polsce wciąż jest nieefektywna energetycznie PAP
Aleksandra Stępniak, public affairs manager w VELUX Polska, podzieliła się z gośćmi 6. edycji szczytu klimatycznego TOGETAIR w Warszawie niepokojącymi danymi: tak zwany „syndrom chorych budynków” dotyka co czwartego Polaka, a 70 proc. naszych budynków wciąż jest nieefektywna energetycznie. Oznacza to, że pracujący bądź mieszkający w nich ludzie są narażeni na nadmierny hałas, brak światła lub inne czynniki, istotnie wpływające na ich zdrowie oraz jakość życia.- 22.04.2025, 09:02
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MeediaRoom
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ