Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Bilety są dostępne na stronie bilety.nifc.pl oraz w kasach Muzeum Chopina w Warszawie (wt. - niedz. 10:00-18:00).
Więcej informacji na temat sprzedaży biletów: tel. (+48 22) 44 16 251/252 oraz bilety.festiwal@nifc.pl.
Szczegółowy program Festiwalu znajduje się tutaj.
O Festiwalu
Jak co roku słuchać będziemy arcydzieł twórców doby Chopinowskiej i samego Chopina w wykonaniu artystów wybitnych, ale i kontrowersyjnych, m.in. Ivo Pogorelica, Piotra Anderszewskiego, Bruce’a Liu, Dang Thai Sona, Vadyma Kholodenko, Kate Liu, Lukasa Geniušasa, Aleny Baevej, Chouchane Siranossian, Anne Sofie von Otter i wielu innych.
Nie zabraknie najwierniejszych przyjaciół Festiwalu: Kristiana Bezuidenhouta, Fabia Biondiego, Benjamina Grosvenora, Philippe’a Herreweghego, Belcea Quartet i Apollon Musagète Quartett. Przed zbliżającym się 2. Międzynarodowym Konkursem Chopinowskim na Instrumentach Historycznych zagrają laureaci pierwszej jego edycji: Tomasz Ritter i Aleksandra Świgut. Dwukrotnie usłyszymy „Koncert Es-dur na dwa fortepiany” Wolfganga Amadeusza Mozarta: w interpretacji Dang Thai Sona i Bruce’a Liu oraz Kate Liu i Erica Lu z London Mozart Players pod dyrekcją Marka Mosia.
Wykonawstwo historyczne przeplatać się będzie ze współczesnym. {oh!} Orkiestra Martyny Pastuszki i Mateusz Kowalski przedstawią nam nieznaną wersję „Koncertu f-moll” Chopina. Poznamy rzadko wykonywane utwory Janiewicza, Mireckiego, Michałowskiego i Friedmana. Fabio Biondi z orkiestrą Europa Galante zaprezentuje kolejną operę Moniuszki w oryginalnym brzmieniu: tym razem będzie to „Paria”. Apollon Musagète Quartett zagra Zarębskiego i Lutosławskiego, a Filharmonia Narodowa pod batutą Andrzeja Boreyki „Koncertem fortepianowym d-moll” Johannesa Brahmsa i „Symfonią Pieśni żałosnych” Henryka Mikołaja Góreckiego zamknie Festiwal.
Organizatorem 19. Festiwalu „Chopin i jego Europa” jest Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, a dyrektorem artystycznym wydarzenia jest Stanisław Leszczyński.
Festiwal „Chopin i jego Europa” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Mecenas: PKN Orlen
Partner główny: Totalizator Sportowy
Partnerzy: PZU, Lexus, Lot, Polskie Porty Lotnicze
Źródło informacji: NIFC
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 10.05.2023, 15:39 |
Źródło informacji | NIFC |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
„Played, Worn & Torn Auction” od Julien's powraca do miasta muzyki z legendarną aukcją 20-21 listopada 2024 r.
- 19.11.2024, 15:10
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
-
Image
Saudyjska Komisja Filmowa uroczyście zamyka drugą edycję Konferencji Krytyki Filmowej
- 15.11.2024, 09:08
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Business Wire
-
Image
Te nietypowe znaleziska z lumpeksów zaskoczyły wszystkich
Branża tekstylna stoi w obliczu poważnych wyzwań środowiskowych. Szacuje się, że co roku produkuje się 100 miliardów sztuk odzieży, z czego ogromna część nigdy nie trafia do konsumentów lub jest noszona tylko kilka razy [1]. W ten sposób 92 miliony ton ubrań trafia każdego roku na wysypiska, tworząc toksyczne hałdy na pustyniach czy terenach wiejskich, przyczyniając się do rozwoju zjawiska zwanego „fast fashion”. To ilość, która mogłaby wypełnić… 1,5 miliona ciężarówek.- 14.11.2024, 08:00
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Semcore Sp. z o.o.