Pobierz materiał i Publikuj za darmo
PEKIN, 26 maja 2023 r. /PRNewswire/ -- Firma JA Solar ogłosiła dzisiaj podczas SNEC 2023 wprowadzenie na rynek nowego modułu typu n DeepBlue 4.0 Pro. Moduł, który opiera się na nowej wielkości nowoczesnych płytkach krzemowych, przyciągnął uwagę sektora.
Moduł składa się z ogniw zbudowanych z najnowszej generacji prostokątnych płytek krzemowych typu n o nowym rozmiarze, opracowanych niezależnie przez JA Solar, zapewnia dużą trwałość i charakteryzuje się niską zawartością tlenu. W połączeniu z wysokowydajną technologią ogniw kontaktowych typu n z powłoką pasywacyjną Bycium+, napięcie otwartego obwodu (Voc) ogniwa osiąga 725mV, a wydajność ogniw w produkcji masowej sięga 25,3%. DeepBlue 4.0 Pro łączy w sobie technologię SMBB, technologię high-density encapsulation (enkapsulacji o wysokiej gęstości) oraz innych technologii poprawiających jakość i wydajność, umożliwiając modułowi złożonemu z 72 ogniw osiągnięcie mocy 630W; wydajność modułu przekracza 22,5%. W porównaniu do popularnych w branży modułów złożonych z 78 ogniw serii 182 (2465 mm x 1134 mm), moc produktu jest wyższa, a jednocześnie zapewnia obniżenie napięcia roboczego dzięki nowym wymiarom o 7,6%, co pozwala ograniczyć koszt bilansu układu (BOS) i ryzyko hot spot.
Najważniejszym elementem DeepBlue 4.0 Pro są płytki krzemowe o wymiarach 182mm x 199mm, co umożliwia stosowanie modułu w różnych warunkach. W odróżnieniu do innych prostokątnych płytek krzemowych w przypadku płytek o wymiarach 182 mm x 199 mm można utrzymać szerokość 1134 mm, oferując długość odpowiadającą czterem popularnym modułom: 1762 mm, 2333 mm, 2384 mm and 2465 mm dzięki różnym metodom cięcia. DeepBlue 4.0 Pro spełnia wymogi różnych zastosowań, z uwzględnieniem dachów budynków mieszkalnych, układów dachowych na obiektach handlowych i przemysłowych oraz elektrowni zawodowych.
Podobnie jak DeepBlue 4.0 X, DeepBlue 4.0 Pro charakteryzuje się doskonałą zdolność wytwarzania energii i niezawodnością. Bazujące na technologii ogniw Bycium+ moduły DeepBlue 4.0 Pro mają wyjątkowe parametry wytwarzania energii i odznaczają się niższym wskaźnikiem degradacji, lepszym współczynnikiem temperatury, wyższym wskaźnikiem wytwarzania energii przez panele dwustronne oraz lepszą wydajnością przy niskiej irradiancji. W porównaniu z konwencjonalnymi modułami typu p wyniki rocznych testów terenowych przeprowadzonych przez JA Solar i TÜV NORD wykazały, że moduł typu n z ogniwem Bycium+ wytwarza około 3,9% więcej energii elektrycznej, co w pełni potwierdza jego zdolność do wytwarzania energii. Co więcej, DeepBlue 4.0 Pro przeszedł rygorystyczne testy starzenia, a wszystkie wyniki spełniają wymagania testowe wynikające z norm IEC.
Branża już wyraziła szerokie uznanie dla działania modułu DeepBlue 4.0 Pro w zakresie wytwarzania energii, bezpieczeństwa i niezawodności w różnych zastosowaniach. Do czasu wprowadzenia na rynek moduł ten uzyskał następujące certyfikaty: certyfikat TÜV SÜD, certyfikat z badania korozji w wyniku działania mgły solnej, certyfikat z badania korozji w wyniku działania amoniaku oraz certyfikat z badania wpływu pyłu i piasku TÜV NORD, a także certyfikat Golden Sun dla produktów fotowoltaicznych, certyfikat niezawodności w przypadku nierównomiernego obciążenia śniegiem oraz certyfikat kompatybilności elastycznego systemu regałowego uzyskany od CGC.
Filozofia projektowania produktów JA Solar jest skupiona na zwiększaniu wartości dla klienta, a korzystniejsze wyniki w zakresie kosztów BOS i LCOE modułu DeepBlue 4.0 Pro spełniają te warunki. Łącząc w sobie zalety takie jak wysoka sprawność, duża moc, lepsza zdolność wytwarzania energii i wysoka niezawodność, moduł DeepBlue 4.0 Pro może generować większe zyski dla klientów. W porównaniu do modułów typu p w różnych zastosowaniach, typach projektów i metodach instalacji, koszt BOS DeepBlue 4.0 Pro można zmniejszyć o około 2%-4,5%, a LCOE o około 2,5%-6%. W porównaniu z oryginalną wersją modułu typu n koszt BOS DeepBlue 4.0 Pro można zmniejszyć o około 1,4%-2,8%, a LCOE o około 0,7%-1,6%.
Źródło: JA Solar Technology Co., Ltd.
Źródło informacji: PR Newswire
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 29.05.2023, 08:45 |
Źródło informacji | PR Newswire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |