Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Zjazd będzie poświęcony nowoczesnym metodom leczenia między innymi takich chorób jak atopowe zapalenie skóry, pokrzywka, łuszczyca, trądzik różowaty, chłoniaki pierwotnie skórne, bielactwo i wiele innych.
Istotnym, przełomowym tematem zjazdu będzie nowa grupa leków, którą można stosować w leczeniu łysienia plackowatego. Po takim leczeniu znaczący odrost włosów obserwuje się tylko u części osób, ale jest to ogromny postęp, zważywszy, że dotychczas nie było żadnego leku przeznaczonego do leczenia łysienia plackowatego.
Połowę chorych na łysienie plackowate stanowią dzieci, dla których choroba jest często przedmiotem frustracji i dręczenia przez inne dzieci w szkole.
Zakres działania dermatologów, który dotychczas obejmował głównie farmakoterapię chorób skóry, rozszerzył się w ostatnim okresie znacząco o umiejętność uzupełnienia leczenia właściwą pielęgnacją skóry z jednej strony aż do skomplikowanych technik dermatochirurgicznych z drugiej.
Dyskutowane będą najnowsze dane o przyczynach rozwoju przewlekłych chorób skóry, w tym między innymi o roli bakterii i innych drobnoustrojów (mikrobiomu) w rozwoju tych chorób.
Część wykładów będzie poświęcona dermoskopii, trichoskopii i dermatopatologii.
Zjazd jest połączony z obchodami 100-lecia Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. Z tej okazji m.in. wydano monografię pt. „100 lat Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego” (red. R. Białynicki-Birula, L. Rudnicka), nakręcono film na temat 100 lat rozwoju Towarzystwa i wybito pamiątkowy medal.
Znaczącą międzynarodową pozycję polskiej dermatologii może potwierdzać fakt, że gośćmi obchodów 100-lecia są prezesi trzech największych towarzystw dermatologicznych na świecie, prof. Lars French (prezes International League of Dermatological Societies), prof. Martin Rocken (prezes Europejskiej Akademii Dermatologii) i Seemal Desai (prezes Amerykańskiej Akademii Dermatologii) oraz profesorowie z Uniwersytetu Harwarda, Yale i wielu innych.
Po zakończeniu obrad uczestnicy konferencji wysłuchają koncertu Justyny Steczowskiej.
Źródło informacji: Polskie Towarzystwo Dermatologiczne
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 30.05.2023, 09:05 |
Źródło informacji | Polskie Towarzystwo Dermatologiczne |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Raport: niezbędna powszechna profilaktyka zakażeń RSV dla dzieci do 2 lat PAP
- 23.01.2025, 13:22
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Debata w Okręgowej Izbie Lekarskiej: lekarz każdej specjalizacji powinien być także geriatrą PAP
- 23.01.2025, 11:54
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Rzecznik Praw Pacjenta: dobre praktyki wzmacniają bezpieczeństwo pacjentów PAP
Wdrażanie dobrych praktyk w przychodniach i szpitalach usprawnia funkcjonowanie tych placówek i wzmacnia poczucie bezpieczeństwa u pacjentów oraz komfort pracy medyków - uważa Bartłomiej Chmielowiec, Rzecznik Praw Pacjenta, i zachęca placówki medyczne do tworzenia i wdrażania kolejnych tego typu rozwiązań.- 21.01.2025, 10:07
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom