Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Mobilne i elastyczne zrobotyzowane stanowisko oparte na sztucznej inteligencji - proponuje Botsi na najważniejszym wydarzeniu technologii obronnych w Europie: European Defence Innovation Days.
Dział Badań i Rozwoju BOTSI opracował model mobilnego robota - wózka z wbudowaną sztuczną inteligencją mającego zdolność transportową dla robotów przemysłowych. Projekt zakłada hardware - mobilny wózek oraz prace nad software.
Rozwiązanie jest dla użytkownika końcowego proste w obsłudze codziennej oraz w szybkim przezbrajaniu stanowiska bez wiedzy programistycznej, tak jak obsługuje się smartfon. Użytkownik końcowy może zmienić konfiguracje i nauczyć wykonywania zupełnie nowych zadań, co jest dziś potrzebą jednostek produkcyjnych związanych z branżą wojskową i lotniczą. Prace Badawczo Rozwojowe (R&D) są na etapie: wirtualnego modelu robota.
„Przed nami bardzo ciekawa i długa droga przy tworzeniu środowiska opartego o AI, które definitywnie musi być proste w obsłudze i całkowicie niezależne od interwencji programistów przy zmianach zadań robota. Chcemy by użytkownik za pomocą naszego programu nie tylko zlecał zadania do mobilnego wózka, ale przez niego komunikował się z robotem i wskazywał rodzaj zadań do wykonania przez urządzenie” - mówi Karol Lazarowski, Kierownik Zespołu Robotyków.
Rozwiązania dla branży obronnej: https://botsi.pl/rynek-wojskowy/
BOTSI
BOTSI jest integratorem robotyki i automatyki dla przemysłu, z bardzo dużym naciskiem na rozwój wiedzy. Własne projekty badawczo-rozwojowe podzespołów dla robotyki, m.in. chwytaków, głowic oraz gotowych urządzeń dla przemysłu plasują firmę jako jedną z najbardziej innowacyjnych w branży.
Jest to firma o 100 % polskim kapitale. BOTSI powstało z połączenia firm, które tworzą polską robotykę i automatykę od ponad 20 lat.
KONTAKT:
Radosław Ciepliński
tel. +48 502 435 530
e-mail: botsi@botsi.pl
BOTSI Prosta Spółka Akcyjna
Al. Zwycięstwa 96/98, 81-451 Gdynia
Pomorski Park Naukowo - Technologiczny Budynek II, lokal B5
Źródło informacji: BOTSI
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 31.05.2023, 10:56 |
Źródło informacji | BOTSI |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Pięć nowych koncesji dla ORLEN Neptun, lidera morskiej energetyki wiatrowej PAP
„ORLEN pozyskał pięć nowych koncesji w drugiej fazie morskiej energetyki wiatrowej. Szacuje się, że te projekty będą miały łączną moc 5,2 GW. Nasz największy projekt - Baltic East - jest przygotowywany do aukcji w 2025 roku” - powiedział Janusz Bil, prezes zarządu ORLEN Neptun, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024.- 25.11.2024, 12:34
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Allegro: czujemy ogromną radość, gdy możemy komuś pomóc PAP
"Etyczne prowadzanie biznesu to jest przede wszystkim transparentność i przestrzeganie pewnej umowy społecznej" – mówiła Marta Mikliszańska, dyrektorka ds. polityki publicznej i ESG w Grupie Allegro, podczas panelu na temat etycznego współdziałania w obliczu wyzwań cywilizacyjnych.- 25.11.2024, 11:51
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Meteorolog: my, ludzie, mamy wpływ na klimat, ale dobrze, że nie możemy wpływać na pogodę PAP
W atmosferze Ziemi gromadzi się energia zdolna zatapiać miasta, zrównywać budynki z ziemią, zrzucać na każdy metr kwadratowy hektolitry wody. Choć kontrolowanie pogody może się wydawać kuszące - dobrze, że ludzie tego nie umieją. Taka władza mogłaby być używana nieodpowiednio - powiedział PAP meteorolog dr Dariusz Baranowski.- 23.11.2024, 08:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Nauka w Polsce