Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- Ministerstwo Cyfryzacji informuje:
Nauka podstaw programowanie to świetna zabawa i mądra rozrywka. Kiedy i gdzie zacząć? Choćby teraz i nawet… w pociągu! PKP Intercity wspiera CodeWeek’2023.
W ostatnią sobotę (7 października) wystartowała tegoroczna edycja Europejskiego Tygodnia Kodowania, czyli CodeWeek’2023. Potrwa do 22 października. Głównym celem tej inicjatywy jest promocja nauki programowania.
"Nie tylko w październiku, ale przez cały rok staramy się przekonywać, że programowanie jest dla każdego: starszych i młodszych dzieci, ale i starszych i młodszych dorosłych. W naszych staraniach nie jesteśmy sami. Cieszymy się, że tegoroczną edycję CodeWeek wspiera PKP Intercity. Witamy na pokładzie!" – mówi minister cyfryzacji Janusz Cieszyński.
Dla każdego
Europejski Tydzień Kodowania ruszył 7 października, ale już od jakiegoś czasu w trakcie podróży pociągami PKP Intercity możecie obejrzeć spot zachęcający do udziału w tym wydarzeniu. Będzie emitowany do 15 października. Wspólnie z PKP Intercity nie tylko zachęcamy do udziału w Europejskim Tygodniu Kodowania, ale i do rozpoczęcia przygody z programowaniem.
"Branża IT wciąż się rozwija, podobnie jak transport, a co za tym idzie również kolej. Zawód programisty jest niezwykle ceniony na rynku pracy. Nowe technologie są częścią naszej codzienności. Widzimy to także w PKP Intercity, gdzie coraz mocniej stawiamy na rozwiązania cyfrowe jak aplikacja mobilna czy nowy centralny system sprzedaży. Z dumą wspieramy inicjatywy takie jak CodeWeek" – mówi Tomasz Gontarz, wiceprezes zarządu PKP Intercity.
Nauka programowania to szansa nie tylko na zdobycie – niezależnie od wieku – nowych kompetencji. Programowanie rozwija umiejętności krytycznego myślenia, współpracy i rozwiązywania problemów, ćwiczy kreatywność i pomaga w wielu innych dziedzinach życia.
Cała Polska programuje
Jeśli jeszcze nie zaczęliście swojej przygody z programowaniem to nie ma lepszej okazji niż Europejski Tydzień Kodowania. CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa "ścigają się" w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja organizowana jest na terenie całej Europy i adresowana do wszystkich, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. To świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką. Idea jest prosta – każdy kto chce się włączyć, może zorganizować własne wydarzenie i zgłosić tutaj na stronie https://codeweek.eu/.
Kto może zorganizować takie wydarzenie? Każdy! Nauczyciele, samorządowcy, pasjonaci komputerów i książkowe mole, wielbiciele nowych technologii i ci, którzy są z nimi na bakier. Wszyscy. Jak ma wyglądać takie wydarzenie? Zasada jest tylko jedna: spotykamy się, aby bawić się programowaniem. Jako wydarzenie możecie zgłaszać lekcje informatyki, warsztaty z robotami, spotkanie ze znajomymi, podczas którego będziecie rozwiązywać zagadki logiczne z przyjaciółmi czy dyskutowali o nowych technologiach. Liczą się zapał i dobre chęci. Chcecie wiedzieć więcej? Bądźcie czujni i obserwujcie nas na Facebooku – CodeWeek PL. Zapraszamy też na stronę koduj.gov.pl.
Spotkajmy się na CodeWeek’2023!
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)
akuz/ mark/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 11.10.2023, 10:51 |
Źródło informacji | Ministerstwo Cyfryzacji |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |