Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Ministerstwo Cyfryzacji: następna stacja: programowanie! (komunikat)

11.10.2023, 10:51aktualizacja: 11.10.2023, 11:27

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Ministerstwo Cyfryzacji informuje:

Nauka podstaw programowanie to świetna zabawa i mądra rozrywka. Kiedy i gdzie zacząć? Choćby teraz i nawet… w pociągu! PKP Intercity wspiera CodeWeek’2023.

W ostatnią sobotę (7 października) wystartowała tegoroczna edycja Europejskiego Tygodnia Kodowania, czyli CodeWeek’2023. Potrwa do 22 października. Głównym celem tej inicjatywy jest promocja nauki programowania.

"Nie tylko w październiku, ale przez cały rok staramy się przekonywać, że programowanie jest dla każdego: starszych i młodszych dzieci, ale i starszych i młodszych dorosłych. W naszych staraniach nie jesteśmy sami. Cieszymy się, że tegoroczną edycję CodeWeek wspiera PKP Intercity. Witamy na pokładzie!" – mówi minister cyfryzacji Janusz Cieszyński.

Dla każdego

Europejski Tydzień Kodowania ruszył 7 października, ale już od jakiegoś czasu w trakcie podróży pociągami PKP Intercity możecie obejrzeć spot zachęcający do udziału w tym wydarzeniu. Będzie emitowany do 15 października. Wspólnie z PKP Intercity nie tylko zachęcamy do udziału w Europejskim Tygodniu Kodowania, ale i do rozpoczęcia przygody z programowaniem.

"Branża IT wciąż się rozwija, podobnie jak transport, a co za tym idzie również kolej. Zawód programisty jest niezwykle ceniony na rynku pracy. Nowe technologie są częścią naszej codzienności. Widzimy to także w PKP Intercity, gdzie coraz mocniej stawiamy na rozwiązania cyfrowe jak aplikacja mobilna czy nowy centralny system sprzedaży. Z dumą wspieramy inicjatywy takie jak CodeWeek" – mówi Tomasz Gontarz, wiceprezes zarządu PKP Intercity.

Nauka programowania to szansa nie tylko na zdobycie – niezależnie od wieku – nowych kompetencji. Programowanie rozwija umiejętności krytycznego myślenia, współpracy i rozwiązywania problemów, ćwiczy kreatywność i pomaga w wielu innych dziedzinach życia.

Cała Polska programuje

Jeśli jeszcze nie zaczęliście swojej przygody z programowaniem to nie ma lepszej okazji niż Europejski Tydzień Kodowania. CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa "ścigają się" w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja organizowana jest na terenie całej Europy i adresowana do wszystkich, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. To świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką. Idea jest prosta – każdy kto chce się włączyć, może zorganizować własne wydarzenie i zgłosić tutaj na stronie https://codeweek.eu/.

Kto może zorganizować takie wydarzenie? Każdy! Nauczyciele, samorządowcy, pasjonaci komputerów i książkowe mole, wielbiciele nowych technologii i ci, którzy są z nimi na bakier. Wszyscy. Jak ma wyglądać takie wydarzenie? Zasada jest tylko jedna: spotykamy się, aby bawić się programowaniem. Jako wydarzenie możecie zgłaszać lekcje informatyki, warsztaty z robotami, spotkanie ze znajomymi, podczas którego będziecie rozwiązywać zagadki logiczne z przyjaciółmi czy dyskutowali o nowych technologiach. Liczą się zapał i dobre chęci. Chcecie wiedzieć więcej? Bądźcie czujni i obserwujcie nas na Facebooku – CodeWeek PL. Zapraszamy też na stronę koduj.gov.pl.

Spotkajmy się na CodeWeek’2023!

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

akuz/ mark/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 11.10.2023, 10:51
Źródło informacji Ministerstwo Cyfryzacji
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ