Newsletter

Zdrowie i styl życia

X Kongres Zdrowia Publicznego

30.11.2023, 08:00aktualizacja: 30.11.2023, 08:50

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Kongres Zdrowia Publicznego
Kongres Zdrowia Publicznego
W imieniu Instytutu Ochrony Zdrowia oraz Katedry Zdrowia Publicznego i Środowiskowego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego organizatorzy zapraszają na X edycję Kongresu Zdrowia Publicznego, która odbędzie się 7-8 grudnia 2023 roku w Centrum Dydaktycznym WUM w Warszawie.

W nowej politycznej rzeczywistości Polski po wyborach parlamentarnych, to wydarzenie staje się platformą do debaty na najwyższym poziomie, gromadząc kluczowe postaci z dziedziny medycyny i polityki.

Dzień pierwszy Kongresu rozpocznie się od powitania przez prof. Zbigniewa Gacionga, rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, oraz prof. Mariusza Gujskiego, kierownika Zakładu Zdrowia Publicznego. Następnie wystąpienie specjalne wygłosi dr Beata Małecka-Libera, przewodnicząca senackiej komisji zdrowia, prezentując wizję przyszłości zdrowia publicznego w Polsce.

Ważnym punktem programu będzie panel dyskusyjny na temat polityki państwa w dziedzinie zdrowia publicznego na najbliższe 4 lata, z udziałem takich ekspertów jak dr Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, dr Tomasz Latos z Prawa i Sprawiedliwości, Izabela Leszczyna, poseł RP, prof. Jarosław Pinkas, konsultant krajowy ds. zdrowia publicznego, oraz dr Marek Rutka z Uniwersytetu Gdańskiego.

Kongres poruszy także kluczowe tematy, takie jak Krajowy Plan Transformacji dla Zdrowia, choroby rzadkie jako narastający problem społeczny, czy wpływ zmian demograficznych na zdrowie psychiczne Polaków. W tych panelach wezmą udział znani eksperci, w tym prof. Leszek Czupryniak, kierownik Kliniki Diabetologii i Chorób Wewnętrznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, dr Jerzy Gryglewicz z Instytut Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego, prof. Artur Mamcarz, kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych i Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, poseł Rajmund Miller, dr Andrzej Silczuk, kierownik Zakładu Psychiatrii Środowiskowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, prof. Bolesław Samoliński, kierownik Katedry Zdrowia Publicznego i Środowiskowego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, a także Bernard Waśko, dyrektor Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego-PZH.

Dzień drugi rozpocznie się od wystąpienia specjalnego dr Nino Berdzuli, dyrektor Biura Światowej Organizacji Zdrowia w Polsce. Nie zabraknie dyskusji dotyczących współpracy zawodów medycznych, zagrożeń środowiskowych i chorób cywilizacyjnych, z udziałem takich postaci jak prof. Robert Gałązkowski, dyrektor Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, dr Łukasz Jankowski, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, Mariola Łodzińska, prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, Elżbieta Piotrowska-Rutkowska, prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej, Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy i wielu innych.

Podczas Kongresu odbędzie się również uroczystość wręczenia nagród z okazji 10-lecia Kongresu Zdrowia Publicznego. Komu Kapituła Kongresu Zdrowia Publicznego wręczy nagrody za całokształt zawodowych osiągnięć na rzecz zmian w ochronie zdrowia?

Obecność zebranych wzbogaci dyskusje i pomoże szerzyć wiedzę na temat kwestii zdrowia publicznego.

Bezpłatna rejestracja udziału jest możliwa pod linkiem: https://zdrowiepubliczne.org/ 

PROGRAM WYDARZENIA

Organizator - Instytut Ochrony Zdrowia

ul. Filtrowa 70/5, 02-057 Warszawa

KONTAKT:

Biuro prasowe kongresu

tel. 501 941 073

e-mail: biuro@ioz.org.pl 

Źródło informacji: Instytut Ochrony Zdrowia
 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 30.11.2023, 08:00
Źródło informacji Instytut Ochrony Zdrowia
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii