Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Aż połowa Polaków chciałaby mieć inteligentne urządzenie Samsung. A które najbardziej?
Jak się okazuje, najbardziej pożądanym przez Polki i Polaków inteligentnym urządzeniem jest klimatyzacja, którą chciałby mieć co trzeci badany - dokładnie 34 %. Na drugim miejscu znajdują się czujniki np. wycieku wody. Co nie dziwi, bo bezpieczeństwo to jedno z najważniejszych zalet smart urządzeń, którą cenią polscy konsumenci. Natomiast jeśli chodzi o urządzenia AGD to aż 27% chciałoby posiadać lodówkę, 23% odkurzacz, 24% pralkę, a 22% piekarnik. To pokazuje, że cenimy smart rozwiązania w sprzętach gospodarstwa domowego, których używamy najczęściej wykonując codzienne obowiązki.
Portfolio Samsung to szereg inteligentnych rozwiązań dla każdego
Lodówka to jeden z najważniejszych sprzętów w każdym domu. Nic więc dziwnego, że znajduje się na szczycie listy najbardziej pożądanych inteligentnych sprzętów AGD. Nowe lodówki Samsung zostały wyposażone w tryb AI Energy Mode [2], w którym uczą się wzorców użytkowania. W skrócie - lodówka zapamiętuje, jak często ją otwieramy, czy kiedy wkładamy nowe produkty, a następnie dostosowuje pracę tak, aby maksymalnie oszczędzać energię elektryczną. Włączając ten tryb w aplikacji SmartThings [3] możemy zaoszczędzić aż do 15 %. energii.
Z kolei inteligentne piekarniki Samsung Dual Cook Steam™ wyposażone są w kamerę AI Pro Cooking [4], która rozpoznaje danie i rekomenduje na tej podstawie najlepsze parametry pieczenia. Dodatkowo, kamera pozwala podejrzeć na smartfonie przebieg pieczenia bez konieczności wycieczki do kuchni, a także nagranie 10-sekundowego filmu poklatkowego z całego procesu.
Z pralkami Samsung również pranie możemy zrobić w sposób smart. Program Pranie Optymalne AI za pomocą czterech precyzyjnych czujników dostosowuje długość cyklu, potrzebną ilość wody oraz detergentu do wagi i stopnia zabrudzenia pranych rzeczy. W efekcie Pranie Optymalne AI pozwala zoptymalizować zużycie energii elektrycznej, detergentów oraz wody z korzyścią dla środowiska i naszego domowego budżetu [5].
Co więcej, dzięki aplikacji SmartThings możemy nie tylko w łatwy sposób zarządzać urządzeniami z dowolnego miejsca (między innymi dopasować program do pranych tkanin, zaplanować koniec cyklu, dowiedzieć się jak zadbać o stan techniczny urządzenia), ale także na bieżąco sprawdzać zużycie energii. SmartThings Energy monitoruje i prognozuje miesięczne zużycie energii, przewidywane opłaty i wysyła alerty. Dzięki temu dowiemy się, które urządzenie zużywa najwięcej energii i będziemy mogli zmienić nasze przyzwyczajenia na bardziej energooszczędne.
[1] Raport pt. „Inteligentne urządzenia AGD” przygotowała Grupa IQS na zlecenie firmy Samsung w czerwcu 2023 r. Badanie ilościowe zostało przeprowadzone metodą CAWI na grupie reprezentatywnej 1027 Polek i Polaków powyżej 18. roku życia.
[2] Moduł AI Energy dotyczy wybranych urządzeń.
[3] Aplikacja SmartThings jest dostępna na urządzeniach z systemem Android (wersja 8.0 lub wyższa) i iOS (wersja 13 lub wyższa). Wymagane połączenie Wi-Fi i posiadanie Samsung Account.
[4] Dotyczy wybranych modeli.
[5] Dostępne w wybranych urządzeniach Samsung.
Źródło informacji: Samsung
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 21.12.2023, 13:56 |
Źródło informacji | Samsung |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Meteorolog: my, ludzie, mamy wpływ na klimat, ale dobrze, że nie możemy wpływać na pogodę PAP
W atmosferze Ziemi gromadzi się energia zdolna zatapiać miasta, zrównywać budynki z ziemią, zrzucać na każdy metr kwadratowy hektolitry wody. Choć kontrolowanie pogody może się wydawać kuszące - dobrze, że ludzie tego nie umieją. Taka władza mogłaby być używana nieodpowiednio - powiedział PAP meteorolog dr Dariusz Baranowski.- 23.11.2024, 08:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Nauka w Polsce
-
Image
Dr Paulina Legutko-Kobus z SGH: planowanie przestrzenne umożliwia ochronę krajobrazu PAP
Samorządy mają wiele narzędzi do ochrony krajobrazu, pytanie - czy potrafią je wykorzystywać? - zauważa dr Paulina Legutko-Kobus, kierowniczka Zakładu Polityki Regionalnej i Lokalnej Szkoły Głównej Handlowej. „Jako kluczowe narzędzie wymieniane są instrumenty planowania przestrzennego” - mówi ekspertka.- 22.11.2024, 15:22
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Offshore Wind Poland 2024: od słów do czynów - będą nowe obszary pod rozwój następnej fazy offshore PAP
Zimą pierwsze spółki wychodzą z budową na morze, a rząd zapowiada wytyczenie kolejnych obszarów na Bałtyku pod następną fazę rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, poza dwiema już realizowanymi. „Powstaje raport o stanie zagospodarowanie obszarów morskich, który da nam podstawy do merytorycznej decyzji o wyznaczeniu nowych obszarów dla rozwoju morskich farm wiatrowych na Bałtyku” - zadeklarował Arkadiusz Marchewka, wiceminister infrastruktury na Konferencji Offshore Wind Poland.- 22.11.2024, 12:56
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom