Newsletter

Zdrowie i styl życia

Debata „Pulsu Medycyny”: sukcesy osiągnięte w walce ze stwardnieniem rozsianym nie oznaczają braku wyzwań na przyszłość

27.05.2024, 12:29aktualizacja: 27.05.2024, 12:44

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. PAP/S. Leszczyński (1)
Fot. PAP/S. Leszczyński (1)
„Pomimo wyraźnej poprawy sytuacji polskich pacjentów chorujących na SM, nadal dostrzegamy szereg wyzwań, jakie stoją przed całym systemem ochrony zdrowia w tym zakresie. Po pierwsze konieczne jest powstanie wyspecjalizowanych centrów diagnostyki i leczenia, zapewniających kompleksową, profesjonalną opiekę. Należy również pochylić się nad retaryfikacją obsługi programów lekowych, ryczałtu diagnostycznego czy wyceny pracy personelu medycznego, którego tak bardzo brakuje” - podkreśla prof. Alina Kułakowska, prezes elekt Polskiego Towarzystwa Neurologicznego.

Profesor uczestniczyła w debacie poświęconej osiągnięciom i wyzwaniom w budowaniu systemowego wsparcia zarówno dla pacjentów chorujących na SM, jak i opiekujących się nimi specjalistów. Impulsem do spotkania był Światowy Dzień Stwardnienia Rozsianego, obchodzony co roku 30 maja.

Debata pt. „Stwardnienie rozsiane - najnowsze możliwości terapeutyczne i wyzwania systemowe” została zorganizowana przez „Puls Medycyny” we współpracy z Sekcją Stwardnienia Rozsianego i Neuroimmunologii Polskiego Towarzystwa Neurologicznego (PTN).

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 27.05.2024, 12:29
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Pozostałe z kategorii

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ