Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Dyrektor programowy Festiwalu, Artur Zaborski, wyselekcjonował filmy, które wprowadzą widzów w unikalne światy narracji filmowej, poruszają tematy społeczne, kulturowe oraz polityczne, oferując bogate wrażenia estetyczne i intelektualne. Organizatorzy stawiają na różnorodność tematyczną i geograficzną, prezentując filmy, które są odzwierciedleniem współczesnych problemów społecznych, politycznych i kulturowych. W ramach Festiwalu zostanie pokazanych 16 filmów, w tym dzieła nominowane do międzynarodowych nagród i doceniane na prestiżowych festiwalach filmowych na całym świecie. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć dzieła pochodzące m.in. z Iranu, Mongolii, Jemenu oraz Grecji, wyróżnione na międzynarodowych festiwalach filmowych.
Festiwalowe produkcje podzielone zostały na cztery sekcje: „W drodze po Oscara”, „Hity festiwali”, „Polska Eurazja” i „Potwory z Eurazji”. Wśród najbardziej oczekiwanych tytułów znajdują się „Pomiędzy rewolucjami”, który rzuca światło na przemiany społeczne w Rumunii; grecko-macedoński dramat „Za stogami siana” pokazujący dylematy moralne na tle kryzysu uchodźczego; „Gdybym tylko mógł zapaść w zimowy sen” z Mongolii, będący kandydatem do Oscara w 2025 roku; czy „Obciążeni” - jeden z pierwszych filmów w całości nakręcony w Jemenie i dotykający tak trudnego tematu w kraju muzułmańskim, jak aborcja.
Największym hitem Festiwalu Eurazja wydaje się być film „Boże, ześlij chłopca!” w reżyserii Amjada Al Rasheeda. To poruszający dramat obyczajowy z Jordanii, który zdobył uznanie na wielu międzynarodowych festiwalach, w tym w Cannes, gdzie otrzymał Nagrodę Rail d’Or oraz Gan Foundation Award.
Wydarzenie to umacnia swoją pozycję w roli ważnego miejsca spotkań miłośników filmu, krytyków oraz profesjonalistów z branży filmowej, promując jednocześnie dialog międzykulturowy i zrozumienie przez sztukę kinematografii. Festiwal, jako platforma wymiany kulturalnej i dialogu, stawia przed publicznością wyzwanie zrozumienia głębi różnorodnych perspektyw świata, pokazując, jak film może być medium przełamującym bariery i budującym mosty między kulturami. Każda z produkcji ma za zadanie nie tylko bawić, ale i edukować, otwierając przed widzami drzwi do różnorodnych kultur i historii Eurazji. W przypadku części z nich będzie to pierwsza, a być może także jedyna, możliwość zobaczenia ich na polskim ekranie kinowym.
Festiwal Eurazja to także okazja do spotkań z twórcami filmów. Po wybranych seansach odbędą się sesje Q&A, które pozwolą publiczności zgłębić tajniki produkcji filmowych i lepiej zrozumieć konteksty społeczne i kulturowe prezentowanych historii. Jednym z zagranicznych gości odwiedzających Warszawę w ramach Festiwalu będzie grecki aktor Apollon Bollas, z którym spotkanie odbędzie się po projekcji filmu „Minore”.
Szczegółowy program festiwalu, informacje o biletach oraz pełen harmonogram wydarzeń towarzyszących są dostępne na oficjalnej stronie internetowej festiwalu.
Organizatorzy zachęcają wszystkich do uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu filmowym, które z pewnością wzbogaci kulturalne życie Warszawy i przyciągnie miłośników kina nie tylko ze stolicy, ale być może całej Polski, a przedstawicieli prasy zachęci także do jego relacjonowania.
Strona internetowa: www.eurazjafestiwal.com
Facebook: https://www.facebook.com/EurasiaFF
Instagram: https://www.instagram.com/eurasia_festival/
KONTAKT:
e-mail: biuro@openhearts.pl
Źródło informacji: Biuro Prasowe Festiwalu Filmowego Eurazja
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 06.12.2024, 13:26 |
Źródło informacji | Biuro Prasowe Festiwalu Filmowego Eurazja |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Figurki Blokees z kolekcji objętych ochroną własności intelektualnej zachwycają fanów podczas 2024 Singapore Comic Con
- 10.12.2024, 08:42
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
-
Image
„Otwieramy się!” Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski zaprasza - zobacz sztukę, która angażuje i inspiruje
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski zaprasza na finałowy etap jesienno-zimowego programu „Otwieramy się!”, na sztukę, której każdy będzie mógł doświadczyć jeszcze w 2024 roku. W najbliższych dniach widzowie będą mogli zobaczyć m.in. rzeźby „Zamknięte ogrody” autorstwa Adama Martyniaka oraz instalację wideo „Ogrody samotności” stworzoną przez Agatę Konarską i Agatę Lankamer, które wspólnie tworzą projekt „Zamknięte ogrody samotności”. W programie znalazła się również wystawa „snucie” kolektywu textpol, badająca rolę tkaniny w społeczeństwie.- 05.12.2024, 14:36
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: U-jazdowski
-
Image
Jak ważne dla Ciebie są czyste łazienki w miejscach publicznych? Nowa globalna ankieta pokazuje opinie na temat łazienek w budynkach handlowo-usługowych po pandemii
Badanie Excel Dryer, Inc., i MetrixLab wskazuje na to, że klienci mogą nie wracać do miejsc, w których napotykają na brudne toalety.- 22.11.2024, 15:09
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire