Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- MSWiA informuje:
Granatowy kolor i furażerka - takie zmiany w policyjnym mundurze ćwiczebnym przewiduje projekt rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Służbę w nich pełnić będą funkcjonariusze między innymi z wydziałów patrolowych i interwencyjnych.
W nowym mundurze ćwiczebnym służbę pełnić będą policjanci z wydziałów patrolowych, interwencyjnych, patrolowo-interwencyjnych oraz konwojowych. Czarny kolor mundurów ćwiczebnych obowiązuje od 1997 r. Na przestrzeni tych lat znacząco zmienił się chociażby rodzaj tkanin, które obecnie gwarantują większą wytrzymałość i komfort użytkowania. Wprowadzane zmiany wynikają zatem z potrzeby dostosowania tego ubioru do aktualnych wymogów służby oraz oczekiwań policjantów. Związane są także z utworzeniem nowego stanowiska – starszy dzielnicowy. Wszystko będzie wykonane z wytrzymałego i przewiewnego materiału.
Wymiana umundurowania będzie odbywała się sukcesywnie. Funkcjonariusze będą mogli używać dwóch rodzajów mundurów do końca 2021 roku.
Projekt rozporządzenia wprowadza szereg innych rozwiązań związanych noszeniem umundurowania. Zgodnie z nowymi przepisami policjanci, którzy są w samochodzie służbowym nie będą musieli nosić czapek służbowych. Z obowiązku noszenia nakrycia głowy zwolnieni zostaną również rzecznicy prasowi podczas wystąpień w mediach. W niektórych przypadkach możliwe będzie łączenie elementów munduru służbowego z mundurem wyjściowym. Wszystkie zmiany mają ułatwić funkcjonariuszom wykonywanie zadań służbowych i poprawić ich wizerunek.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)
kom/ agzi/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 13.06.2017, 14:10 |
Źródło informacji | MSWiA |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |