Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Oznaczałoby to, że oferta złożona 27 maja przez grupę FCE koncernowi Renault, która mogłaby zaowocować partnerstwem na równoprawnych zasadach (50/50), nie jest już aktualna.
Fuzja taka - pisze w komentarzu Reuters - skutkowałaby nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi i zmianami w sferze regulacji prawnych. Mogłaby też zagrozić pozycji takich koncernów, jak General Motors czy Grupa PSA (Peugeot Société Anonyme). Ten francuski koncern motoryzacyjny również prowadził rozmowy z FCA o fuzji, ale i w tym wypadku utknęły one w martwym punkcie.
Zgodnie z komunikatem opublikowanym po zakończeniu posiedzenia zarządu Renault głosowanie ws. rozpoczęcia negocjacji nt. fuzji z grupą Fiat Chrysler (FCA) odbędzie się w terminie późniejszym.
"Zarząd nie był w stanie podjąć decyzji o połączeniu w związku z żądaniem przedstawicieli włądz Francji w Radzie Dyrektorów, by przełożyć głosowanie" - zaznaczono w komunikacie. Państwo francuskie ma 15 proc. udziałów w koncernie Renault. Za odłożeniem decyzji o rozpoczęciu rozmów ws. fuzji głosowała większość członków zarządu. Od głosu wstrzymali się jedynie dwaj przedstawiciele koncernu Nissan, który jest połączony z Renault aliansem strategicznym i reprezentant lewicowej centrali związkowej CGT - Powszechnej Konfederacji Pracy - podała Agence France Presse. (PAP)
mars/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 06.06.2019, 08:58 |
Źródło informacji | PAP Technologie |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |