Newsletter

Sasin: inwestycja Centralny Port Komunikacyjny nie jest zagrożona

01.06.2020, 14:56aktualizacja: 01.06.2020, 14:56

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Centralny Port Komunikacyjny w żadnym wypadku nie jest zagrożony, nie rozważamy wycofania się z tej inwestycji - zapewnił w poniedziałek wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. PLL LOT będą wymagały wsparcia ze strony państwa - dodał.

"Inwestycja Centralny Port Komunikacyjny w żadnym wypadku nie jest zagrożona i w żadnym wypadku nie rozważamy i nie będziemy rozważać wycofania z tej inwestycji" - powiedział Sasin podczas konferencji prasowej w porcie lotniczym Szczecin-Goleniów. Wicepremier przyleciał tam pierwszym samolotem PLL LOT z Warszawy po wznowieniu pasażerskiego ruchu lotniczego, zawieszonego ponad dwa miesiące temu z powodu pandemii koronawirusa.

Wicepremier podkreślił, że w tym trudnym okresie dla gospodarki rząd nie rezygnuje ze wsparcia inwestycji w sektorze lotniczym.

"W żadnym wypadku nie zamierzamy pozostawić ani LOT-u, ani lotnisk samych sobie w tym ciężkim momencie. Zdecydowaliśmy o tym, żeby wesprzeć porty lotnicze środkami z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Ponad 142 mln trafi do lotnisk, które przeżywają dzisiaj problemy z zamrożeniem ruchu lotniczego. Także tutaj, do lotniska w Szczecinie" - powiedział. Dodał, że ma "tu na myśli zarówno lotniska działające obecnie w Polsce, bez względu na to kto jest ich właścicielem", a także inwestycje w przyszłość. W tym kontekście wymienił rozbudowę istniejących lotnisk m.in. w Krakowie, Radomiu czy Szczecinie, a także realizację Centralnego Portu Komunikacyjnego, który - jak powiedział - "spowoduje skokową zmianę na lepsze jeżeli chodzi o transport lotniczy w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej". (PAP)

aop/ pad/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 01.06.2020, 14:56
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ