Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Światowa Organizacja Alergii szacuje, że 1,9%-4,9% niemowląt cierpi na alergię na mleko krowie, co oznacza, że choroba ta jest jedną z głównych środowiskowych chorób o tak szerokim zasięgu, na którą zapadają dzieci w krajach rozwiniętych. Specjaliści w szczególności podkreślają problem marszu alergicznego, który zwykle rozwija się wraz z alergią na mleko krowie i stanowi obszar wymagający uwagi środowiska medycznego. Marsz alergiczny jest elementem naturalnego przebiegu choroby alergicznej, która obejmuje progresję od egzemy i alergii pokarmowej we wczesnym dzieciństwie do alergicznego nieżytu nosa w wieku szkolnym. Niestety, ze względu na fakt, że objawy marszu alergicznego są często źle interpretowane, brakuje także skutecznych rozwiązań klinicznych, aby rozwiązać ten problem we wczesnych stadiach.
Środowisko medyczne poszukuje nowatorskich rozwiązań żywieniowych, które ułatwią nabywanie tolerancji na wczesnych etapach marszu alergicznego, ponieważ "dzieci z alergią na mleko krowie są bardziej narażone na występowanie innych objawów alergii" - powiedział dr Berni Canani, profesor nadzwyczajny w dziedzinie pediatrii Uniwersytetu w Neapolu i główny badacz Europejskiego Laboratorium ds. Badań Chorób Wywołanych Produktami Żywnościowymi, podczas dwudniowego wydarzenia organizowanego przez firmę Mead Johnson Nutrition. Spotkanie pt. "Długoterminowe nowe postępowanie żywieniowe w alergii na mleko krowie; Zmiana struktury mikrobiomu" (ang. "Long Term of New Dietary Management of CMA; Engineering the Microbiome") rozpoczęło się dziś w Rotterdamie. Na konferencji z udziałem wielu specjalistów medycznych, prowadzonej przez ekspertów w dziedzinie pediatrii i żywienia, podkreślono znaczenie przełomowych innowacji, których celem jest ułatwienie nabywania tolerancji na mleko krowie we wczesnym stadium choroby.
Jedno z ostatnich odkryć w tej dziedzinie zostało przedstawione przez dr Roberto Berni Canani, który wyjaśnił, że wraz z zespołem niedawno "stwierdzili, że preparat zawierający zhydrolizowaną w znacznym stopniu kazeinę i L. rhamnosus GG zmniejsza częstość występowania innych objawów alergicznych oraz zwiększa odsetek dzieci z nabytą tolerancją w 12., 24. i 36. miesiącu", co mogłoby się przyczynić do zmniejszenia częstości występowania objawów alergicznych u dzieci z CMA.
Według dr Adama Foxa, konsultanta pediatrycznego i alergologa w Szpitalu Guy´s & St. Thomas´ w Londynie, który prowadził sesję dotyczącą rozwoju sposobów postępowania w CMA, "Zmiany - w leczeniu objawów alergicznych - zachodzą dzięki lepszemu zrozumieniu podstawowych mechanizmów nabywania tolerancji oraz pojawiającym się danym klinicznym dotyczącym metod postępowania, które mogą mieć na nią wpływ".
Dr Gigi Veereman, profesor Wolnego Uniwersytetu w Brukseli oraz konsultantka w dziedzinie gastroenterologii i żywienia dzieci Uniwersyteckiego Szpitala w Brukseli, przestawiła zalecenia dotyczące postępowania w alergii na mleko krowie. Zgodnie z najskuteczniejszymi metodami, opartymi na dowodach, podkreśliła znaczenie stosowania preparatów aminokwasowych i preparatów o wysokim stopniu hydrolizy (odpowiednio AFF i EHF), wskazując, że preparat EHF należy wprowadzać w celu stymulowania nabycia tolerancji, aby następnie móc znowu wprowadzić mleko krowie. Dr Veereman podkreślała, że w każdym przypadku "kluczowe znaczenie ma ścisła obserwacja kliniczna".
Prelegenci zachęcali uczestników do wprowadzania tych innowacji żywieniowych i działania w kierunku skuteczniejszego leczenia marszu alergicznego, ale także wezwali do ujednolicenia zaleceń w obszarach, w których brakuje wytycznych. "Istnieje ogromna potrzeba jasnego określenia objawów, kategorii i sposobów leczenia" - powiedział dr Neil Shah, pediatra gastroenterolog w szpitalu Great Ormond Street Hospital i starszy wykładowca na Uniwersytecie Katolickim w Leuven.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 21.04.2017, 10:56 |
Źródło informacji | ENMEDICA |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Wigilijne stoły w Polsce. Opowieść o warzywach, które tworzą świąteczną magię
Wigilijny wieczór to nie tylko czas spotkań rodzinnych, ale także moment, kiedy polskie domy zapełniają się zapachami tradycyjnych potraw. Od wieków, mimo ograniczonego dostępu do świeżych warzyw w zimie, nasze babcie i prababcie potrafiły wykorzystać to, co dostępne - kiszonki, susze, przechowywane w piwnicach korzenie - tworząc z nich wyjątkowe dania, które do dziś są symbolem polskiej Wigilii.- 23.12.2024, 09:55
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Brandmates
-
Bez imienia, bez twarzy, z wielką misją - nowy projekt w sieci
W polskim internecie pojawiła się nowa, anonimowa postać, która działa w cieniu, ale z jasnym celem - szerzenie dobra w wyjątkowy sposób. Nie szuka rozgłosu, ale jej działania mogą zmienić to, jak patrzymy na wsparcie i empatię. Czy internet jest gotowy na coś takiego?- 19.12.2024, 13:16
- Kategoria: Polityka i społeczeństwo
- Źródło: Biuro Prasowe kampanii „Dobro nie potrzebuje twarzy”
-
Image
Koalicja „Na pomoc niesamodzielnym”: każdy powinien mieć łatwy dostęp do apteki PAP
Według danych Rejestru Aptek i GUS około 1,8 mln Polaków nie ma dostępu do apteki w swojej gminie. Dlatego Koalicja „Na pomoc niesamodzielnym” zachęca do międzyśrodowiskowego dialogu z myślą o pacjentach – to główny wniosek konferencji pt. „Apteka dla Pacjenta - nierówny dostęp do leków i opieki farmaceutycznej w samorządach. Jeden problem - wiele perspektyw”.- 19.12.2024, 11:29
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom