Pobierz materiał i Publikuj za darmo
SEATTLE, 10 września 2014 r. /PRNewswire/ - Fundacja Billa i Melindy Gatesów ogłosiła dzisiaj, że przeznaczy 50 mln USD na wsparcie intensywnych działań kryzysowych ukierunkowanych na opanowanie epidemii wirusa Ebola w Afryce Zachodniej i zahamowanie rozprzestrzeniania się wirusa.
Fundacja niezwłocznie przekaże środki finansowe organom ONZ i organizacjom międzynarodowym zaangażowanym w interwencję kryzysową, które umożliwią im i rządom dotkniętych epidemią krajów zakup niezbędnych zasobów i wzmocnienie ukierunkowanych działań kryzysowych. Ponadto fundacja nawiąże współpracę z partnerami z sektora publicznego i prywatnego w celu przyspieszenia opracowywania metod leczenia i szczepionek oraz rozwoju diagnostyki, które mogą przyczynić się do skutecznego leczenia pacjentów i zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się choroby.
"Pilnie podjęliśmy współpracę z naszymi partnerami, aby jak najskuteczniej wspierać ich w ratowaniu ludzi i zatrzymaniu rozprzestrzeniania się tej śmiertelnej choroby - powiedziała Sue Desmond-Hellmann, dyrektor generalna Fundacji Gatesów. - Chcielibyśmy również przyspieszyć proces opracowywania metod leczenia, i szczepionek oraz rozwój diagnostyki, które mogą pomóc położyć kres tej epidemii i zapobiec jej wybuchom w przyszłości".
Dotychczas Fundacja Gatesów przeznaczyła ponad 10 mln USD na zwalczanie epidemii wirusa Ebola, z czego 5 mln USD zostało przekazane WHO na działania kryzysowe i ocenę prac badawczo-rozwojowych, a pozostałe 5 mln USD trafiło do Funduszu UNICEF w USA na wsparcie działań w Liberii, Sierra Leone i Gwinei, obejmujących zakup podstawowych środków medycznych, koordynację interwencji kryzysowej i zapewnienie zagrożonym społecznościom informacji niezbędnych do zachowania zdrowia. Dodatkowe 2 mln USD zostaną niezwłocznie przekazane do Centrów Kontroli i Profilaktyki Chorób na cele związane z zarządzaniem zdarzeniami, leczeniem oraz wzmocnieniem systemu opieki zdrowotnej.
W sierpniu Nigeria zareagowała na trwający kryzys, otwierając w Lagos Centrum Działań Kryzysowych (CDK), przy wsparciu ze strony Fundacji Gatesów i Fundacji Dangote’a. Bazując na doświadczeniu i wnioskach wyciągniętych z narodowego programu leczenia polio, CDK stanęło na czele intensywnych działań federalnych i krajowych organów rządowych na rzecz opanowania wirusa. Przy zachowaniu ostrożnego optymizmu można stwierdzić, że to natychmiastowe działanie mogło pomóc w zapobieżeniu dalszego rozprzestrzeniania się choroby.
Po przyznaniu dodatkowych dotacji fundacja przedstawi plan finansowania interwencji bezpośrednich oraz badań i rozwoju leków, szczepionek i diagnostyki w zakresie wirusa Ebola.
Informacje o Fundacji Billa i Melindy Gates
Kierując się przekonaniem, że każde życie ma równą wartość, Fundacja Billa i Melindy Gatesów pomaga ludziom na całym świecie wieść zdrowe i produktywne życie. W krajach rozwijających się Fundacja skupia się na polepszaniu stanu zdrowia oraz stwarzaniu możliwości zwalczania problemu głodu i skrajnego ubóstwa. W Stanach Zjednoczonych przyczynia się do zapewnienia wszystkim ludziom - szczególnie tym, którzy posiadają najniższe zasoby - dostępu do możliwości osiągnięcia sukcesu w nauce i w dalszym życiu. Fundacja posiada siedzibę w Seattle (stan Waszyngton). Fundacji przewodzą dyrektor generalna Sue Desmond-Hellmann oraz współprezes William H. Gates Sr., pod kierownictwem Billa i Melindy Gatesów oraz Warrena Buffetta.
Informacja dla wydawców:
Bardziej szczegółowe informacje na temat wsparcia ogłoszonego przez fundację będzie można uzyskać o 9:30 czasu pacyficznego podczas półgodzinnej sesji Q&A na Twitterze, w której udział wezmą Sue Desmond-Hellmann, dyrektor generalna fundacji, i Chris Elias, prezes ds. globalnego rozwoju. Hashtag: #ebolachat.
Źródło: Bill & Melinda Gates Foundation
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 11.09.2014, 13:44 |
Źródło informacji | PR Newswire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |