Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Stworzenie nowego miejsca do rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców było jednym z większych projektów realizowanych przez Urząd Miejski w Kole. Przed nami kolejne zadanie – rewitalizacja Parku 600-lecia, na przeprowadzenie której miasto zabiega o środki zewnętrzne w kwocie 9 mln zł.
Przypomnijmy, że w ramach inwestycji zostały przeprowadzone roboty budowlane: wykonanie układu komunikacyjnego, obiektów małej architektury takich jak fontanna, ławki, podest, hamaki, stoliki i kosze, wykonanie pomieszczenia technicznego dla potrzeb fontanny, również towarzyszącej infrastruktury technicznej oraz nasadzenia roślin i założenie nowych trawników.
- W bliskości zabytkowego budynku "jedynki", skwer rekreacyjny, dostosowany do niego wizualnie, powinien stać się naszym ulubionym miejscem wypoczynku i rekreacji, budowa takich miejsc jest bardzo ważna, w mojej ocenie jest to cenna inicjatywa i mam nadzieję, że uda się pozyskać środki zewnętrzne na rewitalizację Parku 600-lecia, który otworzy jeszcze większe możliwości dla mieszkańców - powiedział Burmistrz Miasta Koła Krzysztof Witkowski apelując jednocześnie do użytkowników o poszanowanie wspólnego dobra. - Choć na wniosek burmistrza, kropkę nad i postawiła Rada Miejska Koła, przekazując środki na budowę tego skweru - powiedział radny Mariusz Hanefeld, dodając, że działania samorządu nie zamykają się tylko na budowaniu dróg czy ulic, gdyż równie ważne jest tworzenie miejsc do wypoczynku. Z kolei projektant przestrzeni, pełniący nadzór nad przebiegiem prac Jarosław Piórkowski przyznał, że cieszy się, iż firma KERRIA Piórkowski sp.j. poddała ten ważny, historyczny obszar rewitalizacji, podziękował za dobrą współpracę z samorządem i wyraził nadzieję, że tworzenie podobnych przestrzeni w mieście stworzy atmosferę, dzięki której młodzież chętniej pozostanie w Kole.
Fontanny warto zobaczyć po zapadnięciu zmroku, wtedy efekt wizualny potęgują kolorowe światła.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 04.05.2022, 23:16 |
Źródło informacji | Koło |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Polska aplikacja MoodMon pomoże w leczeniu depresji i choroby afektywnej dwubiegunowej PAP
Polska aplikacja MoodMon zwyciężyła w międzynarodowym konkursie Bupa Eco-Disruptive 2024, którego celem jest wspieranie startupów tworzących innowacje dla systemu opieki zdrowotnej. Oprogramowanie, oparte na sztucznej inteligencji, pozwala monitorować osoby z problemami psychicznymi: nawracającą depresją i chorobą afektywną dwubiegunową.- 16.01.2025, 10:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Strategia ESG wspiera rozwój biznesu z korzyścią dla pracowników, społeczeństwa i środowiska PAP
Konsumenci, pracownicy, inwestorzy, a także instytucje regulacyjne zwracają coraz większą uwagę na wskaźniki środowiskowe, zaangażowanie społeczne i transparentność w biznesie. Zrównoważony rozwój powinien być elementem strategii firmy i wyznaczać długoterminowy kierunek działania. Pokazuje to przykład Opella, jednostki biznesowej Consumer Healthcare w Sanofi, która realizując konsekwentnie cele ESG, uzyskała niedawno certyfikat B Corp w Europie Środkowo-Wschodniej.- 15.01.2025, 10:03
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Nowa terapia daje nadzieję chorym na tętnicze nadciśnienie płucne PAP
Tętnicze nadciśnienie płucne (TNP) to rzadka choroba kardiologiczna. Nieleczona może prowadzić do śmierci. Badania kliniczne nad nowym lekiem, prowadzone przez prof. Grzegorza Kopcia z Ośrodka Chorób Krążenia Płucnego UJ w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Jana Pawła II, dały bardzo dobre rezultaty i napawają chorych optymizmem.
- 07.01.2025, 08:00
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom