Newsletter

Zdrowie i styl życia

Konin: Dofinansowanie na przebudowę stadionu

24.09.2021, 21:44aktualizacja: 24.09.2021, 21:47

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Konin
Fot. UM Konin
Przebudowa najstarszego stadionu w Koninie staje się faktem! Miasto Konin otrzymało na modernizację obiektu im. Mariana Paska prawie 7 milionów złotych. Pieniądze pochodzą z rządowego Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. To maksymalne możliwe wsparcie (70%), które miasto mogło otrzymać.

Informacja o dofinansowaniu została dziś (24 września) oficjalnie przekazana podczas spotkania prasowego,  w którym uczestniczyli prezydent Konina Piotr Korytkowski wraz z sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Zbigniewem Hoffmannem, posłem PiS Witoldem Czarneckim, zastępcą prezydenta Witoldem Nowakiem i dyrektor MOSiR Ewą Kulczyńską.

- W ubiegłym roku miasto poczyniło działania związane z rozpoczęciem tej inwestycji licząc na to, że w perspektywie czasu uzyskamy dofinansowanie zewnętrzne, gdyż przebudowa najstarszego stadionu w Koninie to prawie 10 milionów złotych. Miasto nie byłoby w stanie przeprowadzić tej inwestycji z własnych środków. Dzisiaj komunikujemy, że te starania zakończyły się pomyślnie – poinformował prezydent Piotr Korytkowski.

Zgodnie z koncepcją przy ul. Dmowskiego powstać mają dwa nowoczesne pełnowymiarowe boiska treningowe (68x105 m) trawiaste i sztuczne z oświetleniem, odwodnieniem i nawodnieniem, boczne trawiaste boisko treningowe (56x100 m) z pełną infrastrukturą, zadaszona ażurowa trybuna.

Prezydent Korytkowski dziękował za wsparcie i pomoc wszystkim osobom zaangażowanym w ten projekt, w tym przedstawicielom klubów sportowych, z którymi był on konsultowany.

– Ten dzisiejszy dzień jest dowodem na to, że możemy współpracować i wierzę, że ta współpraca w każdej dziedzinie będzie się układać, nie dla pana, nie dla mnie, ale dla dobra wszystkich mieszkańców – podkreślił poseł Witold Czarnecki.

-  Jest to modelowy przykład współpracy między rządem a samorządem. To przecież nie jest pierwsze i mamy taką nadzieję, a nawet pewność, że nie jest to ostatnie przedsięwzięcie, które będzie skutkowało dużą transzą pieniędzy dla Miasta Konina, a co za tym idzie dla mieszkańców i miasta, i regionu, bo z tych obiektów sportowych będą korzystały też osoby spoza miasta – mówił minister Zbigniew Hoffmann.

Do 8 października do Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Miasto musi złożyć wniosek aplikacyjny wraz z wymaganymi dokumentami. W tym roku do wykorzystania będzie 1 milion złotych, reszta – czyli 5,8 miliona – w 2022. Wkład własny miasta wynosi około 2,9 miliona złotych. - Jak tylko podpiszemy umowę z ministerstwem, możemy rozpoczynać procedurę przetargową. Dziękuję także klubom, bo włączyły się one w konsultacje na temat tego obiektu . Mówiły czego potrzebują, a my ich słuchaliśmy. Przed nami duża i ciekawa inwestycja, na którą miasto czekało nie kilka, ale kilkadziesiąt lat –  powiedział Witold Nowak.

Na koniec samorządowcy, politycy wraz z dyrektor MOSiR Ewą Kulczyńską podpisali się na piłce. – Przechowam tę piłkę do pierwszego meczu, który rozegramy na nowym stadionie – stwierdziła Ewa Kulczyńska.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 24.09.2021, 21:44
Źródło informacji Konin
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ