Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Informacja o dofinansowaniu została dziś (24 września) oficjalnie przekazana podczas spotkania prasowego, w którym uczestniczyli prezydent Konina Piotr Korytkowski wraz z sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Zbigniewem Hoffmannem, posłem PiS Witoldem Czarneckim, zastępcą prezydenta Witoldem Nowakiem i dyrektor MOSiR Ewą Kulczyńską.
- W ubiegłym roku miasto poczyniło działania związane z rozpoczęciem tej inwestycji licząc na to, że w perspektywie czasu uzyskamy dofinansowanie zewnętrzne, gdyż przebudowa najstarszego stadionu w Koninie to prawie 10 milionów złotych. Miasto nie byłoby w stanie przeprowadzić tej inwestycji z własnych środków. Dzisiaj komunikujemy, że te starania zakończyły się pomyślnie – poinformował prezydent Piotr Korytkowski.
Zgodnie z koncepcją przy ul. Dmowskiego powstać mają dwa nowoczesne pełnowymiarowe boiska treningowe (68x105 m) trawiaste i sztuczne z oświetleniem, odwodnieniem i nawodnieniem, boczne trawiaste boisko treningowe (56x100 m) z pełną infrastrukturą, zadaszona ażurowa trybuna.
Prezydent Korytkowski dziękował za wsparcie i pomoc wszystkim osobom zaangażowanym w ten projekt, w tym przedstawicielom klubów sportowych, z którymi był on konsultowany.
– Ten dzisiejszy dzień jest dowodem na to, że możemy współpracować i wierzę, że ta współpraca w każdej dziedzinie będzie się układać, nie dla pana, nie dla mnie, ale dla dobra wszystkich mieszkańców – podkreślił poseł Witold Czarnecki.
- Jest to modelowy przykład współpracy między rządem a samorządem. To przecież nie jest pierwsze i mamy taką nadzieję, a nawet pewność, że nie jest to ostatnie przedsięwzięcie, które będzie skutkowało dużą transzą pieniędzy dla Miasta Konina, a co za tym idzie dla mieszkańców i miasta, i regionu, bo z tych obiektów sportowych będą korzystały też osoby spoza miasta – mówił minister Zbigniew Hoffmann.
Do 8 października do Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Miasto musi złożyć wniosek aplikacyjny wraz z wymaganymi dokumentami. W tym roku do wykorzystania będzie 1 milion złotych, reszta – czyli 5,8 miliona – w 2022. Wkład własny miasta wynosi około 2,9 miliona złotych. - Jak tylko podpiszemy umowę z ministerstwem, możemy rozpoczynać procedurę przetargową. Dziękuję także klubom, bo włączyły się one w konsultacje na temat tego obiektu . Mówiły czego potrzebują, a my ich słuchaliśmy. Przed nami duża i ciekawa inwestycja, na którą miasto czekało nie kilka, ale kilkadziesiąt lat – powiedział Witold Nowak.
Na koniec samorządowcy, politycy wraz z dyrektor MOSiR Ewą Kulczyńską podpisali się na piłce. – Przechowam tę piłkę do pierwszego meczu, który rozegramy na nowym stadionie – stwierdziła Ewa Kulczyńska.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 24.09.2021, 21:44 |
Źródło informacji | Konin |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Unum dba o zdrowie Polaków. Z okazji Światowego Dnia Zdrowia rusza nowy program edukacyjny „U lekarza”
- 09.04.2025, 12:26
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: UNUM
-
Image
OZZPiP: należy dążyć do dwukrotnego zwiększenia liczby pielęgniarek do 2039 roku PAP
Obecnie z pacjentami pracuje ok. 216 tys. pielęgniarek. Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych (OZZPiP) zwraca uwagę, że ta liczba jest niewystarczająca. „W porównaniu do średniej z efektywnych systemów ochrony zdrowia, przy polskiej populacji i obecnym zapotrzebowaniu na świadczenia medyczne i opiekuńcze, w Polsce powinno być 372 tys. pielęgniarek pracujących z pacjentami” - wskazuje OZZPiP.- 08.04.2025, 11:01
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
OZZPiP: jest źle, będzie jeszcze gorzej. Czy Polski system ochrony zdrowia jest gotowy na nadchodzące turbulencje?
Różnica między zapotrzebowaniem, a dostępną liczbą pielęgniarek, czyli ich niedobór, urośnie z niemal 160 tys. obecnie do około 260 tys. w 2039 roku[1] - alarmują eksperci. Już dziś braki pielęgniarek w szpitalach zagrażają bezpieczeństwu pacjentów, pielęgniarek oraz innych członków zespołów opiekujących się pacjentem. Zmniejszenie składki zdrowotnej musi się negatywie odbić na finansowaniu systemu ochrony zdrowia i może uniemożliwić realizację prawa pacjentów do opieki zdrowotnej i dostępu do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.- 07.04.2025, 15:18
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: OZZPIP
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ