Newsletter

Zdrowie i styl życia

nal von minden: nie należy przeprowadzać szybkiego testu na koronawirusa w zbyt niskich temperaturach

22.01.2021, 08:35aktualizacja: 22.01.2021, 08:39

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

nal von minden - test (1)
nal von minden - test (1)
Zbyt niska temperatura może zafałszować wyniki testu na obecność antygenu COVID-19. Z tego powodu, szybkie testy na koronawirusa nie mogą być przeprowadzane na zewnątrz w zimie w temperaturze poniżej 15 stopni Celsjusza, podkreśla firma nal von minden z Moers w Niemczech. Prawidłowe użycie testu antygenu NADAL® COVID-19 jest niezwykle ważne w celu uzyskania wiarygodnego wyniku. Dlatego zawsze należy uważnie zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania i postępować zgodnie z instrukcją.

Ponieważ ryzyko infekcji jest niższe na zewnątrz niż w pomieszczeniach zamkniętych, szybkie testy na koronawirusa są coraz częściej przeprowadzane na zewnątrz, według nal von minden GmbH z Moers w Niemczech.

„Pomysł wykonania szybkiego testu na zewnątrz nie jest oczywiście zły. Jednak w okresie zimowych chłodów zdecydowanie to odradzamy, w przeciwnym razie wynik testu może być zafałszowany. Wszystkie komponenty testowe, takie jak kaseta testowa, próbka i bufor muszą mieć temperaturę od 15 do 30 stopni Celsjusza” - mówi Roland Meißner, dyrektor firmy nal von minden GmbH.

W niskich temperaturach wszystkie procesy przebiegają wolniej. Meißner: „przepływ cieczy jest wolniejszy. W rezultacie reakcja próbki pobranej z nosogardła lub gardła z przeciwciałami w szybkim teście trwa dłużej. Może to prowadzić do fałszywych wyników”.

Dlatego test na obecność antygenu NADAL® COVID-19 powinien być wykonywany w pomieszczeniach zamkniętych lub w temperaturze pomiędzy 15 a 30 stopni Celsjusza, podkreśla Meißner. Informacja ta jest zawsze podana w ulotce dołączonej do opakowania.

Test na obecność antygenu NADAL® COVID-19 przy prawidłowym zastosowaniu oferuje najwyższą jakość, co zostało niedawno potwierdzone w badaniu przeprowadzonym przez renomowany Szpital Uniwersytecki Charité w Berlinie. Niemieckie Federalne Ministerstwo Zdrowia również poleca szybki test firmy nal von minden GmbH i włączyło go do krajowej strategii testowania.

Wynik testu na obecność antygenu NADAL® COVID-19 jest dostępny po 15 minutach. Musi on być również odczytany dokładnie po 15 minutach, ponieważ jest to dokładnie czas, w którym zachodzą pożądane reakcje immunologiczne.

W celu przeprowadzenia testu, pracownicy służby zdrowia pobierają wymaz z gardła lub nosogardła.

„Podczas pobierania wymazu z gardła należy upewnić się, że wymazówka nie dotyka języka ani zębów. W przeciwnym razie materiał próbki mógłby się tam zanieczyścić - mówi Meissner. - Dlatego ogólnie bezpieczniejsze jest pobranie wymazu z nosogardła”.

W ten sposób przeprowadza się test

Image
rys.

*Ważne! Należy zapewnić temperaturę w pomieszczeniu co najmniej 15 stopni Celsjusza! (maks. 30 stopni)

1. delikatnie wstrząsnąć fiolką z buforem,

2. trzymając fiolkę pionowo, dodać 10 kropli do probówki,

3. następnie umieścić wymazówkę z próbką w probówce. Teraz należy obracać wymazówką. Aby wyodrębnić antygeny, należy ścisnąć probówkę z wymazówką 10-15 razy,

4. pozostawić roztwór z wymazówką w środku na około 2 minuty,

5. podczas wyjmowania wymazówki wycisnąć jak najwięcej płynu,

6. nałożyć nakrętkę z kroplomierzem na probówkę,

7. trzymając probówkę pionowo, umieścić 2 krople próbki w polu testowym na kasecie testowej,

8. odczytać wynik testu po dokładnie 15 minutach.

KONTAKT:

Hellwig PR

Gabriele Hellwig

Garstedter Weg 268

22455 Hamburg

tel. +49 /40 / 38 66 24 80

e-mail: info@hellwig-pr.de

www.hellwig-pr.de 

Źródło informacji: Hellwig PR

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 22.01.2021, 08:35
Źródło informacji Hellwig PR
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ