Pobierz materiał i Publikuj za darmo
„Totalizator Sportowy podjął działania adaptacyjne na terenie Radomskiego Szpitala Specjalistycznego niezwłocznie po udostępnieniu nam obiektu. Na początku na adaptację budynku Centrum Rehabilitacji zakładano 8 tygodni, jednakże udało się to zrobić szybciej i dziś ten proces został zakończony. Z naszej strony wszystkie działania zostały zrealizowane szybko i profesjonalnie” – powiedziała Aida Bella, dyrektor Biura Rzecznika Prasowego Totalizatora Sportowego.
Zarówno specjalistyczny sprzęt, jak i materiały niezbędne dla personelu medycznego zostały przygotowane zgodnie z wytycznymi Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Część z nich przekazała Agencja Rezerw Materiałowych, a znaczną część zakupił Totalizator Sportowy.
Lista dostarczonego sprzętu jest bardzo długa. Znajdziemy na niej m.in. zaawansowany technologicznie sprzęt medyczny, sprzęt oraz infrastrukturę informatyczną, a także wyposażenie administracyjno-socjalne. Na oddziałach Szpitala Tymczasowego w Radomiu funkcjonuje w tej chwili 80 w pełni wyposażonych łóżek covidowych. Tymczasowa placówka jest już uzbrojona w najwyższej klasy sprzęt medyczny, taki jak kardiomonitory, instalacje tlenowe - służące do podawania chorym tlenu, butle tlenowe, a także, aparaty do RTG czy USG. Oprócz tego oddział wyposażony jest w sprzęty endoskopowe, takie jak wieża endoskopowa czy laryngoskop.
Totalizator Sportowy od samego początku pandemii COVID-19 aktywnie wspierał polską służbę zdrowia w walce z koronawirusem i jego skutkami. Spółka szacuje, że w 2020 roku kwota przekazana na ten cel wyniosła ponad 25 mln złotych. Środki pochodzą przede wszystkim z programu przekazywania 10 procent ze sprzedaży online produktów LOTTO.
Totalizator Sportowy przekazał również za pośrednictwem Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej w formie darowizny 91 samochodów, które zostały wykorzystane przede wszystkim przez szpitale, którym niezbędne są środki transportu.
Źródło informacji: Totalizator Sportowy
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 12.03.2021, 16:22 |
Źródło informacji | Totalizator Sportowy |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Nowa terapia daje nadzieję chorym na tętnicze nadciśnienie płucne PAP
Tętnicze nadciśnienie płucne (TNP) to rzadka choroba kardiologiczna. Nieleczona może prowadzić do śmierci. Badania kliniczne nad nowym lekiem, prowadzone przez prof. Grzegorza Kopcia z Ośrodka Chorób Krążenia Płucnego UJ w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Jana Pawła II, dały bardzo dobre rezultaty i napawają chorych optymizmem.
- 07.01.2025, 08:00
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Technologia w służbie zdrowia: dlaczego dane ze smartwatchy warto pokazać lekarzowi?
Z urządzeń ubieralnych, czyli inteligentnych zegarków i opasek, korzysta ponad 1/3 Polaków - wynika z badania Huawei CBG Polska [1]. Sprzęty te pozwalają na monitorowanie aktywności fizycznej, a także kluczowych parametrów zdrowotnych, takich jak tętno i saturacja krwi, a nawet EKG czy ciśnienie tętnicze. Dane te mogą dostarczać cennych informacji zarówno posiadaczowi zegarka, jak i lekarzowi, wspierając diagnostykę. W praktyce zaledwie 25% użytkowników pokazała doktorowi zebrane w ten sposób wyniki. Dlaczego tak się dzieje? I czy warto promować wykorzystywanie danych odpacjenckich w polskiej służbie zdrowia?- 30.12.2024, 13:13
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Huawei