Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Pierwsza partia ShanIPV(TM), nowych inaktywowanych szczepionek Sanofi Pasteur przeciwko poliomyelitis do wstrzykiwań (IPV), wyprodukowanych przez powiązaną z nią firmę - Shantha Biotechnics, będzie dostępna w Indiach w ciągu kilku najbliższych dni. Pierwsze dawki zostaną udostępnione w celu podania pierwszej dozy IPV w ramach wprowadzania jej do programu szczepień dla wszystkich niemowląt.
Indie oficjalnie włączają IPV do narodowego programu szczepień, aby uzupełnić działanie doustnej szczepionki przeciwko polio (OPV). Dzięki temu ponad 20 milionów noworodków rocznie będzie mogło odnieść korzyści z IPV. Jest to zasadniczy krok w stronę życia bez polio.
"Włączając IPV do swego programu szczepień, Indie sprawiają, że świat jest znacznie bliżej uwolnienia się od polio - powiedział Olivier Charmeil, prezes i dyrektor generalny firmy Sanofi Pasteur. - Jako firma od wielu lat obecna w Indiach jesteśmy dumni, że szczepionki produkowane zarówno przez Sanofi Pasteur, jak i Shantha zostaną wykorzystane w tej ważnej inicjatywie zmierzającej do uwolnienia świata od polio. Od wielu lat prowadziliśmy partnerską współpracę z rządem Indii z myślą o tym dniu".
Sanofi Pasteur, wiodący dostawca zarówno OPV, jak i IPV, od ponad 20 lat jest partnerem Globalnej Inicjatywy na Rzecz Eradykacji Polio. Gdy uda się uwolnić świat od tej choroby, zgodnie z zaleceniem WHO z 2012 r., IPV będzie jedyną szczepionką gwarantującą, że choroba nigdy nie wróci.
KONTAKT:
Sanofi Pasteur z mediami w Polsce
Monika Chmielewska-Żehaluk
dyrektor działu komunikacji
tel.+ 48 695 588 881
e-mail: monika.chmielewska-zehaluk@sanofi.com
www.sanofi.pl
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 11.12.2015, 13:46 |
Źródło informacji | Sanofi Pasteur |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Nowa terapia daje nadzieję chorym na tętnicze nadciśnienie płucne PAP
Tętnicze nadciśnienie płucne (TNP) to rzadka choroba kardiologiczna. Nieleczona może prowadzić do śmierci. Badania kliniczne nad nowym lekiem, prowadzone przez prof. Grzegorza Kopcia z Ośrodka Chorób Krążenia Płucnego UJ w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Jana Pawła II, dały bardzo dobre rezultaty i napawają chorych optymizmem.
- 07.01.2025, 08:00
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Technologia w służbie zdrowia: dlaczego dane ze smartwatchy warto pokazać lekarzowi?
Z urządzeń ubieralnych, czyli inteligentnych zegarków i opasek, korzysta ponad 1/3 Polaków - wynika z badania Huawei CBG Polska [1]. Sprzęty te pozwalają na monitorowanie aktywności fizycznej, a także kluczowych parametrów zdrowotnych, takich jak tętno i saturacja krwi, a nawet EKG czy ciśnienie tętnicze. Dane te mogą dostarczać cennych informacji zarówno posiadaczowi zegarka, jak i lekarzowi, wspierając diagnostykę. W praktyce zaledwie 25% użytkowników pokazała doktorowi zebrane w ten sposób wyniki. Dlaczego tak się dzieje? I czy warto promować wykorzystywanie danych odpacjenckich w polskiej służbie zdrowia?- 30.12.2024, 13:13
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Huawei