Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Badanie Q-Symbio wskazało całkowicie nowy czynnik wspierający terapię przewlekłych chorób serca. Przy pomocy naturalnych produktów jakimi są suplementy, które wyzwalają wytwarzanie energii w sercu można wzmocnić serce i zwiększyć przeżywalność pacjentów z przewlekłymi chorobami serca.
W badaniu udział wzięło 420. pacjentów cierpiących na przewlekłe choroby serca. Zostali oni przypisani do grupy, która przyjmowała 300 mg koenzymu Q10 dziennie lub identyczne kapsułki bez substancji aktywnej (placebo). Kuracja była wprowadzona dodatkowo do leków przepisanych w ramach leczenia chorób serca.
43% mniejsza śmiertelność
Wśród pacjentów, którzy otrzymywali koenzym Q10 odnotowano o 43% mniejszą śmiertelność związaną z chorobami serca i na skutek komplikacji w porównaniu z pacjentami, którzy otrzymywali placebo.
Kierownik badania, Svend Aage Mortensen, główny lekarz z Centrum Chorób Serca w Uniwersyteckim Szpitalu w Kopenhadze, opisał nowe badanie jako potencjalną modelową zmianę w leczeniu przewlekłych chorób serca.
"Konwencjonalna terapia lekowa ma na celu inhibitowanie różnych czynników hormonalnych, które przeważają w stanie choroby serca i które osłabiają serce. Dodanie koenzymu Q10 do normalnej terapii lekowej powoduje poprawę procesu wytwarzania energii w mięśniu sercowym, zatem serce zyskuje większą siłę, co z kolei powoduje poprawę objawów choroby" - wyjaśnia dr Mortensen.
Źródło: Journal of the American College of Cardiology, HEART FAILURE online October 2014
Aby otrzymać więcej informacji na temat tego przełomowego i ważnego badania prosimy kierować zapytanie do działu promocji firmy Pharma Nord, której koenzym Q10 został zastosowany w badaniu Q-SYMBIO.
KONTAKT:
Dział Promocji i Marketingu Pharma Nord Polska
Agnieszka Wiśniewska
e-mail: awisniewska@pharmanord.pl
tel. (22) 615 27 22
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 23.09.2015, 18:30 |
Źródło informacji | Pharma Nord |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Nowa terapia daje nadzieję chorym na tętnicze nadciśnienie płucne PAP
Tętnicze nadciśnienie płucne (TNP) to rzadka choroba kardiologiczna. Nieleczona może prowadzić do śmierci. Badania kliniczne nad nowym lekiem, prowadzone przez prof. Grzegorza Kopcia z Ośrodka Chorób Krążenia Płucnego UJ w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Jana Pawła II, dały bardzo dobre rezultaty i napawają chorych optymizmem.
- 07.01.2025, 08:00
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Technologia w służbie zdrowia: dlaczego dane ze smartwatchy warto pokazać lekarzowi?
Z urządzeń ubieralnych, czyli inteligentnych zegarków i opasek, korzysta ponad 1/3 Polaków - wynika z badania Huawei CBG Polska [1]. Sprzęty te pozwalają na monitorowanie aktywności fizycznej, a także kluczowych parametrów zdrowotnych, takich jak tętno i saturacja krwi, a nawet EKG czy ciśnienie tętnicze. Dane te mogą dostarczać cennych informacji zarówno posiadaczowi zegarka, jak i lekarzowi, wspierając diagnostykę. W praktyce zaledwie 25% użytkowników pokazała doktorowi zebrane w ten sposób wyniki. Dlaczego tak się dzieje? I czy warto promować wykorzystywanie danych odpacjenckich w polskiej służbie zdrowia?- 30.12.2024, 13:13
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Huawei