Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Jednym z celów tej umowy jest przygotowanie do wytworzenia produkcyjnej wersji urządzenia gotowego do certyfikacji.
Prototyp ten jest elementem projektu NanOX. NanOX to autorski system, który składa się z urządzenia oraz płynu perfuzyjnego służącego do przechowywania pozaustrojowego organów przeznaczonych do przeszczepu. System ma umożliwić dłuższe przechowywanie takich organów, niż dostępny obecnie oraz pozwolić na ich częściową regenerację.
„Płyn perfuzyjny NanOX 4K, dzięki zastosowaniu nanocząstek, dostarcza do organu tlen i odbiera dwutlenek węgla. Jest to cecha odróżniająca względem obecnie stosowanych płynów i rynkowego >>złotego standardu<<. Z kolei urządzenie NanOX Recovery Box pozwala na przechowywanie narządów perfundując (wysycając, przyp. red. ) je płynem NanOX 4K i jednocześnie monitoruje funkcje życiowe narządów w zakresie znacznie szerszym niż jakiekolwiek obecnie dostępne urządzenie na rynku” - wyjaśnia Piotr Mierzejewski, wiceprezes NanoGroup S.A.
Mierzejewski dodaje, że spółka chciałaby, aby prace nad projektem były krokiem na drodze do opracowania substytutu krwi, a dotychczasowe doświadczenia i eksperymenty potwierdzają skuteczność działania technologii.
Jak podkreśla prezes Mierzejewski, NanOX jest obecnie najbardziej zaawansowanym projektem NanoSanguis S.A.
NanoSanguis S.A. informowała wcześniej m.in. o rekordowo długim czasie utrzymywania świńskiej nerki poza ustrojem - przez 147 godzin, czyli ponad sześć dni. Dotychczas w literaturze opisano tylko jeden podobny przypadek tak długiego utrzymywania nerki poza ustrojem, jednak dotyczył on organu, który był w lepszym stanie wyjściowym.
Firma A4BEE dostarcza innowacyjne rozwiązania cyfrowe dla organizacji biotechnologicznych, farmacji i przemysłu.
„Łączymy tworzenie hardware i software, w szczególności dla branży regulowanej związanej z technologią lifescience oraz rozwiązaniami stosowanymi w przemyśle farmaceutycznym, w tym wypadku z medical devices. NanoSanguis potrzebowała rozwiązania na styku tych działań - potrzebny był sprzęt oraz rozwiązania cyfrowe dla sprzętu oraz być może w przyszłości chmura i inne tego typu rozwiązania a na to wszystko jest jeszcze nałożona potrzeba walidacji i kwalifikacji zgodna z regulacjami” - informuje Łukasz Paciorkowski, członek zarządu A4BEE.
NanoGroup S.A. to innowacyjna firma biotechnologiczna, która łączy przełomową innowację w dziedzinie nanotechnologii z mechanizmami ograniczania typowego ryzyka projektowego. Od roku 2017 NanoGroup S.A. jest obecna na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.
„Istotną rolę w nawiązaniu współpracy między naszymi spółkami odegrał związek BioForum, gdzie spotykamy się jako różne firmy: dostawcy usług i sprzętu, producenci leków, urządzeń i sprzętów medycznych” - opowiada Łukasz Paciorkowski.
„Wierzymy, że nasza współpraca będzie miała długofalowy charakter, wykraczający poza horyzont obecnej umowy i że właśnie w gronie polskich firm, na polskim gruncie będziemy dopracowywać technologię, która może stanowić światową rewolucję w dziedzinie transplantologii” - mówi Piotr Mierzejewski.
Prezes Mierzejewski zaznacza, że nie można mówić o rozwoju innowacji bez finansowania projektów.
„Polska wciąż jeszcze ma wiele do nadrobienia względem chociażby średniej w UE na tym polu. Wciąż niedostatecznie dużo środków przeznaczamy na innowacje, co stanowi barierę dla wielu przedsiębiorstw. A to sprawia, że wiele startupów, zamiast szukać możliwości współpracy z innymi polskimi firmami i pracować nad rozwojem innowacyjnych pomysłów i rozwiązań, skupia się na znalezieniu środków umożliwiających przetrwanie. Poprawa systemu finansowania innowacji w Polsce na pewno pozwoliłaby nawiązywać więcej podobnych partnerstw” - mówi prezes Mierzejewski z NanoGroup.
„Od dwóch lat widzimy dynamiczny wzrost tej branży w Polsce i sukcesy w niektórych polskich biotechach są teraz widoczne i te firmy są na wysokim poziomie rozwoju. My jesteśmy w stanie przenieść tę wiedzę z Zachodu do Polski. Zawsze zależało nam na tym, żeby wspierać polski przemysł i polską myśl inżynieryjną i byliśmy zafascynowani tym, że taka firma jak NanoGroup była w stanie z takiego akademickiego i medycznego środowiska przejść na stronę komercyjną, a my jesteśmy w stanie wpierać ich w tej podróży” - dodaje Łukasz Paciorkowski z A4BEE.
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 17.07.2024, 15:10 |
Źródło informacji | PAP MediaRoom |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Duża okazja do świętowania nadchodzi wielkimi krokami? Zamów prezent, który znajdzie się u Ciebie już kolejnego dnia
- 19.09.2024, 09:56
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Analog Media
-
Image
Międzynarodowe święto sportu szkolnego już po raz dziesiąty zagości w Polsce
27 września 2024 roku odbędzie się Europejski Dzień Sportu Szkolnego (ESSD). To wyjątkowe, międzynarodowe wydarzenie ma na celu promocję aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży na całym świecie. Tegoroczna, jubileuszowa edycja ESSD została objęta patronatem honorowym UNICEF Polska.- 18.09.2024, 15:46
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Fundacja V4Sport
-
Image
Sanofi: w ciągu ostatnich 50 lat szczepionki ocaliły ponad 150 milionów ludzi PAP
„Kluczowe jest przyjęcie proaktywnego podejścia w ramach systemu opieki zdrowotnej, koncentrując się na zapobieganiu chorobom, a nie czekaniu na leczenie po ich wystąpieniu. Wykorzystując naszą wiedzę i globalny zasięg, aspirujemy do bycia wiodącą firmą immunologiczną na świecie. Obejmuje to silny nacisk na szczepienia, które odgrywają istotną rolę w naszej misji wzmacniania zarówno indywidualnej, jak i zbiorowej odporności” - powiedziała Goze Umurhan, General Manager Vaccines, Central & South Europe MCO, Sanofi.- 16.09.2024, 10:51
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom