Newsletter

Zdrowie i styl życia

Stalowa Wola: Kolejny sezon rowerów miejskich zakończony

07.11.2022, 07:47aktualizacja: 07.11.2022, 07:51

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Stalowa Wola
Fot. UM Stalowa Wola
31 października o północy został wyłączony system roweru miejskiego w Stalowej Woli.

Od marca 2022 roku, dzięki MZK Stalowa Wola oraz firmy Roovee mieszkańcy mieli do dyspozycji 120 rowerów i 12 stacji rowerowych na terenie miasta: MDK, Park Miejski, Huta, Al. Jana Pawła II, Hala Targowa, Rondo KEN, Staszica, Błonia Nadsańskie, Hutnik, Siedlanowskiego, Czarnieckiego, Rozwadów Rynek.

W zakończonym sezonie 2022 rowery zostały wypożyczone ponad 84 tysiące razy, rowerzyści przejechali ponad 162 tysiące kilometrów w ciągu 1,6 miliona minut.

System rowerów miejskich pojawił się w Stalowej Woli wiosną 2016 roku, jako program pilotażowy. Zyskał uznanie mieszkańców i był systematycznie rozbudowywany o kolejne stacje i kolejne rodzaje rowerów. Dla wielu mieszkańców jednoślady okazały są środkiem transportu indywidualnego, którym szybko i sprawnie można dotrzeć do pracy, apteki, sklepu. W 2019 roku w wyniku procedury przetargowej rozpoczęła się współpraca z konsorcjum Orange Polska i Roovee. Tylko w pierwszym roku w systemie zarejestrowało się 3 403 użytkowników, w kolejnych sezonach ich liczba przybywała o około 1 200 nowych osób rocznie. Niestety nie brakowało aktów wandalizmu, zniszczeń, niewłaściwego użytkowania jednośladów, za co nałożone zostały kary pieniężne i wykluczenia z możliwości użytkowania. Mimo takich sytuacji rowery miejskie wpisały się w pejzaż Stalowej Woli stanowiąc uzupełnienie strategii równowagi środowiskowej, jaką jest elektromobilność. Można je było zobaczyć podczas miejskich wydarzeń kulturalnych, rajdów sportowych i patriotycznych oraz weekendowych wycieczek rodzinnych.

Obecnie w Stalowej Woli zarejestrowanych jest 7647 osób, które wypożyczają rowery, a w kończącym się sezonie miejskie rowery zyskały 1709 nowych użytkowników.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 07.11.2022, 07:47
Źródło informacji Stalowa Wola
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.