Pobierz materiał i Publikuj za darmo
WIESBADEN, Niemcy, 17 sierpnia 2021 r. /PRNewswire/ -- Technologia InferVision AI została wybrana, aby wspomagać monitorowanie wariantów COVID-19 na obszarze całej Unii Europejskiej. By stawić czoła bieżącym wyzwaniom, Komisja Europejska postanowiła zwiększyć inwestycje we wprowadzanie narzędzi opartych na sztucznej inteligencji (AI) firmy InferVision. Narzędzia AI firmy InferVision są już stosowane przez Komisję Europejską do usprawnienia wykrywania COVID-19 i lepszego leczenia pacjentów od kwietnia 2020 r. - szpitale w Belgii, Estonii, Francji, Włoszech, Portugalii, Rumunii, Hiszpanii, Szwecji i Holandii zgłaszają ogromne korzyści z wykorzystania tej aplikacji AI.
Aplikacje InferVision AI zostały opracowane, aby wspomóc lekarzy w szybkim i precyzyjnym analizowaniu objawów infekcji płucnych na podstawie zwykłych obrazów z tomografii komputerowej. Obrazy przetwarzane są pod kątem zacienienia typu mlecznego szkła i wysokiej gęstości tkanek, które są kluczowe w rozpoznawaniu wirusowego zapalenia płuc powodowanego przez koronawirusa. Jeśli dojdzie do wykrycia tych cech, personel natychmiast otrzymuje stosowny komunikat, co pozwala nadać priorytet potencjalnym pacjentom COVID-19. System zapewnia też możliwości porównawcze, co pozwala lekarzom na monitorowanie postępów choroby w czasie, pozwalając na oferowanie lepszych programów terapii.
Sun Yipeng, dyrektor InferVision Europe, powiedział: „Wielu z nas straciło naszych bliskich w czasie pandemii. Świat medyczny poświęcił ogromne zasoby w tej kluczowej walce. To zaszczyt, że możemy przekazać naszą zaawansowaną technologię, by zmniejszyć nakład pracy tych, którzy pracują na pierwszej linii. Jesteśmy przekonani, że zastosowanie sztucznej inteligencji w tych wysiłkach pomoże całej ludzkości”.
Proces selekcji realizowany przez Komisję Europejską opiera się na trzech kryteriach: 1) doskonałość techniczna i dojrzałość technologii, 2) zdolność do szybkiego udostępnienia usługi wybranemu szpitalowi, 3) możliwość realizacji proponowanego planu instalacji systemu w docelowej liczbie szpitali. InferVision spełnił wszystkie te kryteria z nawiązką.
Komisja Europejska zdobyła cenne informacje dotyczące korzystania z analizy obrazu z użyciem sztucznej inteligencji w kontekście postępów choroby COVID-19 w płucach. Oczekiwane jest rozszerzenie zakresu umowy w celu dostarczenia dalszych solidnych dowodów dotyczących korzyści z korzystania ze sztucznej inteligencji w służbie zdrowia.
InferVision
InferVision to czołowe globalne przedsiębiorstwo działające w branży wysokiej technologii medycznej sztucznej inteligencji, usprawniające pracę lekarzy i służące pacjentom dzięki lepszej diagnozie, efektom leczenia i obniżonym kosztom. InferVision wykorzystuje algorytmy sztucznej inteligencji i głębokiego uczenia do tworzenia wielu platform, w tym platformy do zarządzania aplikacjami AI, platformy AI do eksploracji danych oraz kilku aplikacji klinicznych AI, jak również medycznych systemów AI do kontroli jakości, zarządzania zdrowiem i badań naukowych. InferVision zapewnia zaawansowane, inteligentne usługi dla płatników, świadczeniodawców i pacjentów, realizując swoją misję „rozwijania technologii i inspirowania opieki zdrowotnej”. Więcej informacji: https://global.infervision.com lub Sun Yipeng, europe@infervision.com.
Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1595169/InferRead_CT.jpg
Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1595170/InferVision_European_Commission.jpg
Źródło: InferVision AI
Źródło informacji: PR Newswire
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 17.08.2021, 10:14 |
Źródło informacji | PR Newswire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |