Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Występować będą między innymi Olga Goriunova, badaczka mediów cyfrowych, Therese Comodini Cachia, posłanka do Parlamentu Europejskiego, Mikołaj Iwański, ekonomista (Akademia Sztuki w Szczecinie), Rufus Pollock, ekonomista i założyciel Open Knowledge Foundation, Jonas Holm radca prawny, współpracownik organizacji LIBER (Association of European Research Libraries), Michal Dubovan, starszy radca w Ministerstwie Kultury Republiki Czeskiej odpowiedzialny za legislację prawno-autorską i nadzór nad organizacjami zbiorowego zarządzania. Pełny program wydarzenia dostępny jest pod: http://copycamp.pl/info/program/.
Wydarzeniem towarzyszącym konferencji będą warsztaty. Artyści, którzy wezmą w nich udział, dowiedzą się o tym, jak zarabiać i nie rezygnować z własnych planów twórczych, a także o tym, jak korzystać z internetu do rozpowszechniania własnej twórczości. Spotkanie dla naukowców poświęcone będzie udostępnianiu danych badawczych. Przewidywane są ponadto warsztaty na temat kształtowania prawa autorskiego w oparciu o dowody, o działaniach rzeczniczych w obszarze prawa autorskiego w kontekście aktualnych propozycji zmian tego prawa, a także o zmianach, jakie w recepcji twórczości przynosi zjawisko Big Data.
W trakcie konferencji odbędzie się również premiera książki „Wszystkie prawa zastrzeżone. Historia sporów o autorskie prawa majątkowe. 1469 - 1928” Konrada Gliścińskiego, poświęconej historii poszukiwań uzasadnień dla prawa autorskiego oraz jego poszczególnych instytucji.
Konferencja zbiega się w czasie z publikacją stanowiska fundacji Nowoczesna Polska w konsultacjach reformy prawa autorskiego (http://prawokultury.pl/newsy/kilka-uwag-o-propozycji-reformy-prawa-autorskiego-/), któremu towarzyszy raport na temat copyright trollingu w Polsce oraz propozycja systemowej legalizacji niekomercyjnego dzielenia się dobrami kultury w internecie (http://prawokultury.pl/media/entry/attach/Fundacja_Nowoczesna_Polska_legalizacja_niekomercyjnego_dzielenia.pdf).
Formularze rejestracyjne dla uczestników konferencji oraz warsztatów znajdują się na stronie: http://copycamp.pl. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.
Organizator: fundacja Nowoczesna Polska
Partnerzy strategiczni: Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki, Google oraz ZIPSEE Cyfrowa Polska.
Partnerzy merytoryczni: Collegium Civitas, Digital Europe, Platforma Otwartej Nauki, Stowarzyszenie Wolnego Słowa, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich oraz Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego.
Konferencja została objęta patronatem honorowym Ministerstwa Cyfryzacji.
Konferencja jest częścią projektu fundacji Nowoczesna Polska Przyszłość prawa autorskiego.
Kontakt z organizatorami:
Magda Strzelczak
e-mail: magda.strzelczak@nowoczesnapolska.org.pl
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 19.10.2016, 17:12 |
Źródło informacji | Fundacja Nowoczesna Polska |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Polska gościnność w sercu Ameryki - PLL LOT otworzyły nowy salonik biznesowy na lotnisku w Chicago
• Polskie Linie Lotnicze LOT otworzyły swój pierwszy salonik biznesowy w Ameryce Północnej.
• LOT Business Lounge zlokalizowany jest w porcie lotniczym O’Hare w Chicago.
• Przestrzeń dostępna jest dla pasażerów codziennie w godzinach od 7 do 24 czasu lokalnego.
• Salonik biznesowy w Chicago to kolejny krok w umacnianiu pozycji PLL LOT jako przewoźnika pierwszego wyboru dla pasażerów podróżujących między USA a Europą.- 20.12.2024, 15:36
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PLL LOT