Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Warszawa, 17 grudnia 2019 r. - Platforma Prosta Giełda umożliwia zawieranie umów związanych z pierwotnym i wtórnym obrotem e-udziałami nieruchomości. Dla właścicieli nieruchomości to możliwość szybkiego pozyskania finansowania z posiadanej nieruchomości. Dla inwestorów platforma to szansa na inwestycję w konkretną nieruchomość, nawet niewielkich kwot. Prosta Giełda opracowała innowacyjny model oparty na konkretnej nieruchomości z możliwością wyjścia inwestora z inwestycji oraz pobierania od właściciela „czynszu najemnego”.
Planowane na 20 stycznia 2020 r. komercyjne uruchomienie platformy prostagielda.pl stawia przed CWA wiele wyzwań w tym aktywne poszukiwanie nieruchomości, których właściciele zainteresowani byliby udziałem w tym projekcie.
Platforma, jakiej nie było
W ostatnich latach rośnie popularność inwestowania w nieruchomości, zwłaszcza w najem zwrotny oraz nieruchomości komercyjne. Dostęp do tego typu inwestycji jest jednak mocno ograniczony dla osób posiadających niewielkie fundusze na inwestycje. Rozwiązaniem tego problemu jest Prosta Giełda - pierwsza w Polsce platforma obsługująca inwestowanie w nieruchomości już niewielkich kwot. Działa na zasadach zbliżonych do tych obowiązujących na giełdach papierów wartościowych. Właściciele nieruchomości mogą dotrzeć do inwestorów, których budżety inwestycyjne sięgają 20-50000 zł. Potencjał dziesiątek czy nawet setek tysięcy inwestorów może zapewnić kapitał do refinansowania nieruchomości. Platforma otwiera przed osobami fizycznymi rynek inwestycji w nieruchomości komercyjne, dając jednocześnie możliwość szybkiego refinansowania nieruchomości ich właścicielom.
Aby skorzystać z platformy wystarczy się zarejestrować. Inwestorzy w pierwszej kolejności będą mogli zawrzeć umowy z właścicielami wyselekcjonowanych przez Prostą Giełdę nieruchomości komercyjnych.
Bezpieczne i zyskowne inwestowanie
„Każda inwestycja jest obarczona pewnym ryzykiem, a każdy inwestor przed ulokowaniem swojego kapitału powinien odpowiedzieć sobie na pytanie, czy godzi się na ryzyko utraty ulokowanych środków finansowych - mówi Mirosław Januszewski. - Opracowując model funkcjonowania platformy czerpaliśmy z doświadczeń, tych pozytywnych i negatywnych, innych alternatywnych platform fintechowych. Naszym głównym celem było maksymalne zminimalizowanie ryzyka dla osób decydujących się zawrzeć umowę zabezpieczoną na konkretnym, fizycznym bycie, a nie wirtualnym tworze.
Akademia inwestowania
Zainteresowani inwestowaniem mogą skorzystać z symulatora działającego już od listopada br., gdzie każdy użytkownik otrzymuje wirtualne 40000, aby mógł zweryfikować mechanizmy działające na Prostej Giełdzie. Do 15 stycznia 2020 r. trwa zabawa, w której co dwa tygodnie wyłanianych jest dwóch najlepszych i najaktywniejszych użytkowników. „Ta akademia to test platformy przed produkcyjnym uruchomieniem, ale również edukacja inwestorów, bo nie ma 100% pewnych inwestycji i chcemy o tym jasno komunikować użytkownikom platformy” - mówi Mirosław Januszewski
Symulator dostępny jest na stronie prostagielda.pl.
Duże zainteresowanie użytkowników to również duże wyzwania dla operatora platformy
„Czeka nas bardzo intensywny okres. Zgodnie z założeniami liczba użytkowników platformy do końca 1Q 2020 wyniesie 2000 użytkowników, a do końca 2020 celujemy w 15000 użytkowników, co przy planowanym do wdrożenia modelu biznesowym opartym o opłaty abonamentowe wiąże się ze sporym wyzwaniem logistycznym” - mówi Mirosław Januszewski.
CWA S.A. planuje podać szczegółowy harmonogram rozwoju platformy Prosta Giełda wraz z planowanymi celami strategicznymi i kolejnymi planami rozwojowymi w opracowywanej strategii firmy na lata 2020-2023.
KONTAKT:
CWA S.A.
Członek Zarządu ds. rozwoju FINTECH
Mirosław Januszewski
tel. 662 734 504
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 17.12.2019, 10:39 |
Źródło informacji | CWA S.A. |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Pięć nowych koncesji dla ORLEN Neptun, lidera morskiej energetyki wiatrowej PAP
„ORLEN pozyskał pięć nowych koncesji w drugiej fazie morskiej energetyki wiatrowej. Szacuje się, że te projekty będą miały łączną moc 5,2 GW. Nasz największy projekt - Baltic East - jest przygotowywany do aukcji w 2025 roku” - powiedział Janusz Bil, prezes zarządu ORLEN Neptun, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024.- 25.11.2024, 12:34
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Allegro: czujemy ogromną radość, gdy możemy komuś pomóc PAP
"Etyczne prowadzanie biznesu to jest przede wszystkim transparentność i przestrzeganie pewnej umowy społecznej" – mówiła Marta Mikliszańska, dyrektorka ds. polityki publicznej i ESG w Grupie Allegro, podczas panelu na temat etycznego współdziałania w obliczu wyzwań cywilizacyjnych.- 25.11.2024, 11:51
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Rimini Street przedstawia nową konsolę do zarządzania pakietem interoperacyjnych rozwiązań Rimini Connect™
Konsola do Rimini Connect™ zapewnia jeden prosty panel do konfiguracji i obsługi wiodącego w branży pakietu interoperacyjnych rozwiązań Rimini Street.- 25.11.2024, 08:58
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Business Wire