Newsletter

Cyfrowa rewolucja bez kompromisów dla bezpieczeństwa

31.05.2019, 12:24aktualizacja: 31.05.2019, 12:24

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Po raz dziewiąty o przyszłości polskiej gospodarki w erze cyfrowej dyskutować będą uczestnicy Europejskiego Kongresu Finansowego. KIR, jako kluczowy podmiot infrastruktury polskiego systemu płatniczego, pełni rolę partnera i aktywnego uczestnika tego prestiżowego wydarzenia.

Nowe technologie, śmiało wkraczające w przestrzeń sektora finansowego, wręcz wymuszają na należących do niego podmiotach systematyczny rozwój i dostosowanie się do zmieniającego się otoczenia. Technologia blockchain, sztuczna inteligencja czy Big Data to tylko niektóre z wyzwań stojących przed tą branżą i tematów, które będą przedmiotem dyskusji tegorocznego EKF, który odbywa się w dniach 3-5 czerwca 2019 w Sopocie.

„Wdrożenie po raz pierwszy w Polsce trwałego nośnika opartego na technologii blockchain w jednym z największych banków to dowód na to, że KIR realizuje innowacyjne projekty zmieniające polską bankowość. Mowa tu zwłaszcza o obszarach, które wymagają specjalnych norm bezpieczeństwa” – mówi Piotr Alicki, prezes Zarządu KIR, moderator debaty „Technologiczny okrągły stół EKF – mapa wyzwań dla sektora bankowego 2019-2022”. Rozważania w ramach dyskusji, prowadzone przez CIO największych banków działających w Polsce, będą podstawą do stworzenia mapy wyzwań oraz rekomendacji dla sektora bankowego i administracji rządowej na nadchodzące lata.

Cyfryzacja, obejmująca nie tylko sektor finansowy, wywiera coraz większy wpływ na całe społeczeństwo, na nas wszystkich. Konsumenci chcą korzystać z nowoczesnych rozwiązań, dostępnych on-line, ale nie kosztem bezpieczeństwa. Goście zaproszeni przez KIR do debaty: „e-Polska w budowie – jak wykorzystujemy kompetencje cyfrowe na rzecz społeczeństwa i gospodarki”, reprezentujący administrację publiczną, banki, nadzór i przedsiębiorców, poszukają odpowiedzi m.in. na pytania jak budować matryce komplementarnych rozwiązań cyfrowych i w jakim stopniu decyzje administracyjne i regulacje mają wpływ na tempo wdrażania rozwiązań z zakresu e-państwa i e-commerce. Gospodarzem debaty będzie Robert Trętowski, wiceprezes Zarządu KIR.

Celem KIR jest wspieranie sektora bankowego w szybkim reagowaniu na zmiany wynikające z rozwoju nowych technologii, pojawiających się regulacji prawnych oraz wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom klientów – szeroko rozumianej branży bankowo-finansowej. Przygotowanie i wsparcie technologiczne instytucji finansowych w procesie wdrożenia dyrektywy PSD2 to jedno z głównych wyzwań KIR w bieżącym roku. O głównych kierunkach działań, które powinny skutkować zwiększeniem poziomu bezpieczeństwa w erze open bankingu debatować będą uczestnicy panelu „PSD2 – ułatwienie dla klienta czy hakera?”, którego uczestnikiem będzie Robert Trętowski, wiceprezes Zarządu KIR.

KIR został powołany z inicjatywy Narodowego Banku Polskiego, Związku Banków Polskich i 16 banków komercyjnych w celu elektronizacji i profesjonalizacji rozliczeń międzybankowych w Polsce. Jest kluczową firmą obsługującą infrastrukturę polskiego sektora bankowego. Zapewnia niezawodność i bezpieczeństwo w zakresie świadczonych usług, dążąc do efektywnego wspierania rozwoju obrotu bezgotówkowego.

Wykorzystując unikalne w skali polskiego rynku kompetencje i doświadczenie, KIR rozwija i dostarcza rozwiązania systemowe dopasowane do potrzeb sektora bankowego oraz aktywnie uczestniczy w cyfryzacji usług publicznych i procesów gospodarczych.

Więcej informacji: www.kir.pl

KONTAKT:

Anna Olszewska

rzecznik prasowy

tel. (22) 545 53 60

tel.kom. +48 691 890 584

e-mail: anna.olszewska@kir.pl

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 31.05.2019, 12:24
Źródło informacji Krajowa Izba Rozliczeniowa
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii