Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Autor wykładu „Rewolucja cyfrowa a gospodarka” opublikowanego w ramach Prasowej Akademii Pieniądza wskazuje, że osiągnięcie tego wyniku będzie możliwe ponieważ dynamicznie postępująca cyfryzacja i nowe technologie umożliwią coraz lepsze profilowanie ofert. „Przedsiębiorstwa będą bowiem w stanie szybciej podejmować decyzje o wprowadzaniu nowych produktów czy usług na rynek, będą też sprawniej komunikowały się z biznesowymi partnerami i klientami wykorzystując w tym celu wiele kanałów komunikacji” – wyjaśnia dr Mosiejko.
Ekspert przypomina, że cyfryzacja gospodarki to nic innego jak „proces konwergencji rzeczywistego i wirtualnego świata, który staje się siłą sprawczą implementacji innowacyjnych rozwiązań oraz zmian w gospodarce”.
Według Mosiejko obserwowany obecnie dynamiczny postęp technologiczny w dziedzinie cyfryzacji umożliwia rejestrowanie danych o coraz większych wolumenach, szybsze ich przesyłanie oraz coraz bardziej zaawansowane przetwarzanie.
Zdaniem eksperta do kluczowych technologii niezbędnych dla zafunkcjonowania gospodarki opartej o dane zalicza się m.in.: rozwój sieci 5G, czyli nowej generacji technologii mobilnych, która ma na celu zapewnienie większej pojemności sieci bezprzewodowych, ich większej niezawodności i wydajności; rozszerzony mobilny szerokopasmowy dostęp do internetu (eMBB) oraz masową komunikację pomiędzy maszynami, która umożliwi podłączenie się blisko 100-krotnie większej liczby urządzeń niż obecnie przy jednocześnie większej prędkości sięgającej jednego Gb/s i minimalnych opóźnieniach.
Ekspert wylicza też ultraniezawodną transmisję o niskich opóźnieniach (URLLC), która umożliwi połączenia w czasie rzeczywistym, dzięki minimalnym opóźnieniom na poziomie jednej milisekundy. „Umożliwi to rozwój autonomicznych samochodów, które muszą otrzymywać i reagować na sygnały od otoczenia bez opóźnień, a zamontowane na drogach czujniki zapewnią maksymalne bezpieczeństwo” – tłumaczy dr Mosiejko.
Jego zdaniem pozostałymi elementami gospodarki opartej o dane są internet rzeczy i wszechrzeczy oraz rozwój aplikacji opartych na chmurze obliczeniowej.
Dostęp do tego szkolenia oraz pozostałych materiałów przygotowanych w ramach Prasowej Akademii Pieniądza jest możliwy po bezpłatnej rejestracji na platformie e-learningowej dostępnej pod adresem www.pap21.pl.
Aktualnie na stronie dostępnych jest 7 szkoleń z testami sprawdzającymi. Docelowo zostanie opublikowanych 10 szkoleń.
Uczestnicy, którzy zaliczą online wszystkie 10 testów sprawdzających online otrzymają certyfikat wydany przez PAP i NBP.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 21.03.2019, 10:56 |
Źródło informacji | Kurier PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |