Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Grupa PGNiG oferuje już usługi w obszarze reasekuracji i ubezpieczeń. W 2017 roku powołała brokera ubezpieczeniowego oraz reasekuracyjnego, który świadczy usługi dla podmiotów z Grupy PGNiG. Teraz rozszerza działalność, by wykorzystać rosnące zapotrzebowanie na wyspecjalizowane usługi doradztwa ubezpieczeniowego także ze strony innych spółek Skarbu Państwa.
„Jako pierwsi w Polsce tworzymy projekt, który będzie koncentrował się na wyszukiwaniu i dostarczaniu precyzyjnie dopasowanych usług ubezpieczeniowych i reasekuracyjnych do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstw z udziałem Skarbu Państwa. Dotychczas nie było podmiotu, który zagospodarowałby ten obszar” - mówi Paweł Majewski, prezes zarządu PGNiG. „Jesteśmy przekonani, że nasz autorski pomysł przyniesie wiele korzyści spółkom Skarbu Państwa i samej Grupie PGNiG. Na pewno bardzo wymierną wartością dla wszystkich będzie efekt skali” - dodaje.
Broker działający w Grupie PGNiG jest jedynym licencjonowanym pośrednikiem zarówno ubezpieczeniowym, jak i reasekuracyjnym z udziałem Skarbu Państwa. Spółka jest w procesie pozyskania licencji Lloyd’s, która umożliwi bezpośrednią współpracę z jednym z najważniejszych rynków reasekuracyjnych na świecie.
„W nowy projekt zaangażowany jest zespół profesjonalistów z bogatym doświadczeniem i ogromną wiedzą na temat rynku brokerskiego - zarówno ubezpieczeniowego, jak i reasekuracyjnego, bardzo dobrze rozumiejący potrzeby ubezpieczeniowe dużych podmiotów gospodarczych” - mówi Robert Perkowski, wiceprezes zarządu PGNiG ds. operacyjnych.
Według zestawienia „Miesięcznika Ubezpieczeniowego” wartość prowizji brokerskich uzyskana przez 15 największych grup brokerskich działających na polskim rynku wyniosła w 2019 roku ok. 1,25 mld zł. Według szacunków ok. 30-40 proc. tej kwoty może pochodzić z sektora spółek Skarbu Państwa.
KONTAKT:
Biuro Public Relations
PGNiG SA
e-mail: media@pgnig.pl
Źródło informacji: PGNiG
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 23.04.2021, 12:30 |
Źródło informacji | PGNiG |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Wyniki finansowe Grupy PZU: już 400 milionów złotych trafiło do osób dotkniętych powodzią PAP
48 tys. zgłoszonych szkód i 46 tys. już wypłaconych w całości lub częściowo odszkodowań w wysokości 400 mln złotych - to skala zaangażowania Grupy PZU w walkę ze skutkami powodzi na południu kraju. Kataklizm jednak nie wpłynął znacząco na kondycję finansową największego polskiego ubezpieczyciela, którego przychody za trzy kwartały 2024 r. (21,8 mld zł) przekraczają oczekiwania rynku.- 21.11.2024, 16:51
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
New Chief Operating Officer at Rohde & Schwarz
Effective November 1, 2024, Markus Fischer, currently Executive Vice President Operations, has been appointed to the Rohde & Schwarz Executive Board. As Chief Operating Officer (COO), he will collaborate with Christian Leicher (CEO) and Andreas Pauly (CTO) to continue to keep the company on course for growth in these challenging times.- 21.11.2024, 16:22
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: APA-OTS
-
Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
20 listopada w Sejmie RP odbyło się pierwsze spotkanie parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej, elektromobilności i innowacji, które zgromadziło ponad 100 uczestników z różnych sektorów związanych z energetyką, transportem zeroemisyjnym i innowacjami z całej Polski. Spotkanie zespołu parlamentarnego do spraw kluczowych obszarów miało na celu omówienie aktualnych wyzwań oraz pomysłów na przyszłość, a także wzmocnienie współpracy między branżami i ustawodawcą. Jego przewodniczącym jest Artur Łącki, szef zespołu parlamentarnego Województwa Zachodniopomorskiego. Jednym z inicjatorów powstania zespołu była Krajowa Izba Klastrów Energii i OZE.- 21.11.2024, 15:11
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Glaubicz Garwolińska Consultants w imieniu organizacji społecznej KIKE