Newsletter

OpenAI nawiązuje współpracę komputerową na wyłączność z Microsoft w celu opracowania nowych technologii superkomputerowych Azure AI

23.07.2019, 11:29aktualizacja: 23.07.2019, 11:29

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Microsoft Corp.
Microsoft Corp.
Wieloletnia współpraca na kanwie współdzielonych wartości wiarygodności i dawania możliwości oraz inwestycja w wysokości 1 miliarda dolarów ze strony Microsoft będzie dotyczyć opracowania platformy, którą OpenAI wykorzysta do rozwoju nowych technologii sztucznej inteligencji w celu realizacji obietnicy uzyskania silnej sztucznej inteligencji.

San Francisco i Redmond, Waszyngton, 22 lipca 2019 r. /PRNewswire/ - Firmy Microsoft Corp. i OpenAI głęboko zaangażowane w rozważania na temat roli sztucznej inteligencji na świecie i budowanie bezpiecznej, wiarygodnej i etycznej sztucznej inteligencji w służbie ludzkości podjęły współpracę w celu poszerzenia możliwości Microsoft Azure w zakresie wielkoskalowych systemów sztucznej inteligencji. Dzięki współpracy firmy będą w stanie przyspieszyć przełom w sztucznej inteligencji i nasilić działania OpenAI w zakresie opracowania silnej sztucznej inteligencji. Wynikające z tych działań ulepszenia na platformie Azure pomogą także deweloperom w tworzeniu nowej generacji aplikacji sztucznej inteligencji. Współpraca obejmuje następujące aspekty.

• Microsoft i OpenAI będą wspólnie pracować nad nowymi technologiami superkomputerów sztucznej inteligencji.

• OpenAI otworzy swoje usługi na Microsoft Azure, co pozwoli na opracowanie nowych technologii sztucznej inteligencji i realizację obietnicy uzyskania silnej sztucznej inteligencji.

• Microsoft zostanie preferowanym partnerem OpenAI w komercjalizacji nowych technologii sztucznej inteligencji.

Firmy zajmą się opracowaniem platformy obliczeniowej w Azure na bezprecedensową skalę. Platforma będzie wykorzystywana do trenowania i uruchamiania coraz bardziej zaawansowanych modeli sztucznej inteligencji, obejmie technologie sprzętowe na bazie superkomputerów Microsoft i będzie przestrzegać wspólnych zasad etycznych i zaufania obu firm. Działania te będą podstawą do pracy nad postępami w implementacji sztucznej inteligencji w bezpieczny i wiarygodny sposób. To właśnie dlatego firmy zdecydowały się na nawiązanie współpracy.

W ciągu minionego dziesięciolecia innowacyjne zastosowania głębokich sieci neuronowych w połączeniu z coraz większymi możliwościami obliczeniowymi zaskutkowały pasmem przełomów w sztucznej inteligencji w dziedzinach takich, jak widzenie, mowa, przetwarzanie języka, tłumaczenie, sterowanie robotami, a nawet gry. Nowoczesne systemy sztucznej inteligencji sprawdzają się dobrze w konkretnych problemach, co do rozwiązywania których zostały przygotowane. Jednak wykorzystanie tych systemów w pomocy w rozwiązaniu najtrudniejszych problemów, przed którymi stoi dziś ludzkość wymaga generalizacji i dogłębnego opanowania wielu technologii sztucznej inteligencji. Wizja OpenAI i Microsoftu w zakresie silnej sztucznej inteligencji zakłada jej współpracę z ludźmi nad rozwiązaniem najtrudniejszych, multidyscyplinarnych problemów, w tym globalnych wyzwań takich jak zmiany klimatyczne, spersonalizowana medycyna i edukacja.

„Opracowanie silnej sztucznej inteligencji będzie najważniejszym przełomem technologicznym w historii ludzkości z potencjałem do nadania kształtu cywilizacji – skomentował Sam Altman, główny dyrektor wykonawczy OpenAI. – Naszą misją jest zapewnienie, że tego typu inteligencja przyniesie korzyści całej ludzkości. Pracujemy z Microsoft nad utworzeniem podstawy komputerowej, na której wzniesiemy silną sztuczną inteligencję. Wierzymy, że najważniejsze jest bezpieczne wdrożenie silnej sztucznej inteligencji i jak najszerzej zakrojona realizacja korzyści gospodarczych płynących z tego rozwiązania. Cieszy nas fakt, że Microsoft podziela naszą wizję w tak dużym stopniu” – dodał dyrektor.

„Sztuczna inteligencja to jedna z najbardziej przełomowych technologii naszych czasów. Ma potencjał w zakresie rozwiązania największych problemów świata – skomentował główny dyrektor wykonawczy Microsoft Satya Nadella. – Połączenie przełomowej technologii OpenAI z superkomputerami Azure AI wyraża naszą ambicję w zakresie demokratyzacji sztucznej inteligencji przy zachowaniu bezpieczeństwa na pierwszym miejscu. Dzięki temu każdy na tym skorzysta” – dodał dyrektor.

O OpenAI

Misją OpenAI jest zapewnienie korzyści z silnej sztucznej inteligencji dla całej ludzkości. Dokument OpenAI Charter opisuje zasady, którymi firma kieruje się w realizacji tej misji.

O Microsoft

Microsoft (Nasdaq: MSFT, @microsoft) umożliwia cyfrowe transformacje w epoce inteligentnej chmury, dając przedsiębiorstwom inteligentną przewagę. Misją firmy jest umożliwienie każdej osobie i każdej organizacji na świecie osiągnąć więcej.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/949840/Microsoft_Corp_OpenAI_CEOs_Altman_Nadella.jpg

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/24227/microsoft_corp_logo226_9217jpg.jpg

Źródło: Microsoft Corp.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 23.07.2019, 11:29
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.