Pobierz materiał i Publikuj za darmo
San Francisco i Redmond, Waszyngton, 22 lipca 2019 r. /PRNewswire/ - Firmy Microsoft Corp. i OpenAI głęboko zaangażowane w rozważania na temat roli sztucznej inteligencji na świecie i budowanie bezpiecznej, wiarygodnej i etycznej sztucznej inteligencji w służbie ludzkości podjęły współpracę w celu poszerzenia możliwości Microsoft Azure w zakresie wielkoskalowych systemów sztucznej inteligencji. Dzięki współpracy firmy będą w stanie przyspieszyć przełom w sztucznej inteligencji i nasilić działania OpenAI w zakresie opracowania silnej sztucznej inteligencji. Wynikające z tych działań ulepszenia na platformie Azure pomogą także deweloperom w tworzeniu nowej generacji aplikacji sztucznej inteligencji. Współpraca obejmuje następujące aspekty.
• Microsoft i OpenAI będą wspólnie pracować nad nowymi technologiami superkomputerów sztucznej inteligencji.
• OpenAI otworzy swoje usługi na Microsoft Azure, co pozwoli na opracowanie nowych technologii sztucznej inteligencji i realizację obietnicy uzyskania silnej sztucznej inteligencji.
• Microsoft zostanie preferowanym partnerem OpenAI w komercjalizacji nowych technologii sztucznej inteligencji.
Firmy zajmą się opracowaniem platformy obliczeniowej w Azure na bezprecedensową skalę. Platforma będzie wykorzystywana do trenowania i uruchamiania coraz bardziej zaawansowanych modeli sztucznej inteligencji, obejmie technologie sprzętowe na bazie superkomputerów Microsoft i będzie przestrzegać wspólnych zasad etycznych i zaufania obu firm. Działania te będą podstawą do pracy nad postępami w implementacji sztucznej inteligencji w bezpieczny i wiarygodny sposób. To właśnie dlatego firmy zdecydowały się na nawiązanie współpracy.
W ciągu minionego dziesięciolecia innowacyjne zastosowania głębokich sieci neuronowych w połączeniu z coraz większymi możliwościami obliczeniowymi zaskutkowały pasmem przełomów w sztucznej inteligencji w dziedzinach takich, jak widzenie, mowa, przetwarzanie języka, tłumaczenie, sterowanie robotami, a nawet gry. Nowoczesne systemy sztucznej inteligencji sprawdzają się dobrze w konkretnych problemach, co do rozwiązywania których zostały przygotowane. Jednak wykorzystanie tych systemów w pomocy w rozwiązaniu najtrudniejszych problemów, przed którymi stoi dziś ludzkość wymaga generalizacji i dogłębnego opanowania wielu technologii sztucznej inteligencji. Wizja OpenAI i Microsoftu w zakresie silnej sztucznej inteligencji zakłada jej współpracę z ludźmi nad rozwiązaniem najtrudniejszych, multidyscyplinarnych problemów, w tym globalnych wyzwań takich jak zmiany klimatyczne, spersonalizowana medycyna i edukacja.
„Opracowanie silnej sztucznej inteligencji będzie najważniejszym przełomem technologicznym w historii ludzkości z potencjałem do nadania kształtu cywilizacji – skomentował Sam Altman, główny dyrektor wykonawczy OpenAI. – Naszą misją jest zapewnienie, że tego typu inteligencja przyniesie korzyści całej ludzkości. Pracujemy z Microsoft nad utworzeniem podstawy komputerowej, na której wzniesiemy silną sztuczną inteligencję. Wierzymy, że najważniejsze jest bezpieczne wdrożenie silnej sztucznej inteligencji i jak najszerzej zakrojona realizacja korzyści gospodarczych płynących z tego rozwiązania. Cieszy nas fakt, że Microsoft podziela naszą wizję w tak dużym stopniu” – dodał dyrektor.
„Sztuczna inteligencja to jedna z najbardziej przełomowych technologii naszych czasów. Ma potencjał w zakresie rozwiązania największych problemów świata – skomentował główny dyrektor wykonawczy Microsoft Satya Nadella. – Połączenie przełomowej technologii OpenAI z superkomputerami Azure AI wyraża naszą ambicję w zakresie demokratyzacji sztucznej inteligencji przy zachowaniu bezpieczeństwa na pierwszym miejscu. Dzięki temu każdy na tym skorzysta” – dodał dyrektor.
O OpenAI
Misją OpenAI jest zapewnienie korzyści z silnej sztucznej inteligencji dla całej ludzkości. Dokument OpenAI Charter opisuje zasady, którymi firma kieruje się w realizacji tej misji.
O Microsoft
Microsoft (Nasdaq: MSFT, @microsoft) umożliwia cyfrowe transformacje w epoce inteligentnej chmury, dając przedsiębiorstwom inteligentną przewagę. Misją firmy jest umożliwienie każdej osobie i każdej organizacji na świecie osiągnąć więcej.
Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/949840/Microsoft_Corp_OpenAI_CEOs_Altman_Nadella.jpg
Logo - https://mma.prnewswire.com/media/24227/microsoft_corp_logo226_9217jpg.jpg
Źródło: Microsoft Corp.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 23.07.2019, 11:29 |
Źródło informacji | PR Newswire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu