Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Proces odmrażania gospodarki pozwoli setkom tysięcy pracowników na powrót do normalności, zamieniając domowe biuro na tradycyjne. Mimo, że wielu pracowników niecierpliwie czeka aż ten moment nastąpi, spora ich grupa obawia się o swoje bezpieczeństwo.
Wyniki badania zrealizowanego na zlecenie Algorithm Group przez Biostat wskazują, że 41 proc. pracowników boi się powrotu do biura. Główna obawa dotyczy własnego bezpieczeństwa. Choć ponad 63 proc. ankietowanych uważa, że pracodawca jest w stanie zapewnić im bezpieczne warunki w biurze, to aż jedna czwarta ankietowanych twierdzi, że ich pracodawca nie przygotował miejsca pracy do zbliżającego się powrotu.
„Z jednej strony chcemy już powrotu do normalności, z drugiej strony cały czas znajdujemy się w sytuacji zagrożenia patogenem. Przedsiębiorcy muszą znaleźć sposób, aby zapewnić ciągłość biznesową, a jednocześnie zapewnić bezpieczeństwo pracownikom. To oznacza konieczność zbierania odpowiednich informacji, aby podejmować właściwe działania. Lęk pracowników przed powrotem do biura sprawia, że są oni skłonni podzielić się z pracodawcami informacją o swoim stanie zdrowia” – przekonuje Błażej Gocałek współzałożyciel Algortihm Group. Potwierdzają to badania, aż 97 proc. ankietowanych deklaruje, że zgodziłoby się informować firmę o swoim zdrowiu, a 84 proc. badanych twierdzi, że tego typu działania podnoszą ich poczucie bezpieczeństwa.
Jednym z rozwiązań, które mogą pomóc przedsiębiorcom jest platforma Greenlight. To rozwiązanie opracowane we współpracy z Microsoft, umożliwiające pracownikom interakcję z pracodawcą, pomagając w monitorowaniu ryzyka rozprzestrzenia się wirusa w miejscu pracy.
„Warunki w jakich do tej pory pracowaliśmy, zmieniły się bezpowrotnie. Ciągła zmiana to także stały element technologii. Ważne, by była ona tworzona dla ludzi i z myślą o ich potrzebach. Możliwość wykorzystania takich narzędzi, jakimi są najnowsze rozwiązania do zdalnej współpracy czy sztuczna inteligencja wspomagająca procesy biznesowe i pracę wykonywaną każdego dnia, pomagają w pokonywaniu wielu pojawiających się obecnie wyzwań. Wymaga to jednak ciągłego podnoszenia kompetencji cyfrowych pracowników w obszarze najnowszych technologii, aby w jak najpełniejszy sposób mogli wykorzystać ich potencjał” – mówi Wojtek Życzyński, Director of Corporate Market, Small Business & Partner Channel, Microsoft Polska.
Aplikacja Greenlight wspiera system zarządzania trybem pracy i kwarantanną pracowniczą, pozwalając na bezpieczny powrót do środowiska pracy w nowej rzeczywistości. Więcej informacji na www.algorithm.hr/greenlight
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 12.05.2020, 14:58 |
Źródło informacji | Algorithm Group |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
W 2024 roku pociągami PKP Intercity podróżowało 78,5 mln pasażerów
W ubiegłym roku PKP Intercity zanotowało rekordową liczbę pasażerów - 78,5 mln i szacuje, że w 2025 roku z jego usług skorzysta ponad 83,5 mln osób. Pasażerowie pociągów dalekobieżnych najczęściej w 2024 roku wybierali trasy między Warszawą a Trójmiastem, Krakowem, Łodzią, Poznaniem i Lublinem. Przewoźnik oferuje 505 połączeń międzymiastowych.- 31.01.2025, 15:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Baker McKenzie: przepisy dotyczące przejrzystości wynagrodzeń pomogą zmniejszyć lukę płacową
Nowe przepisy dotyczące przejrzystości wynagrodzeń powinny zmniejszyć nierówności w zarobkach kobiet i mężczyzn, choć ich wdrożenie może stanowić wyzwanie dla wielu polskich firm, twierdzą prawnicy kancelarii Baker McKenzie. Zgodnie z dyrektywą unijną, pracodawcy zaraportują dane o luce płacowej, a jeśli wyniesie ona 5 proc. lub więcej bez obiektywnego uzasadnienia, będą musieli przeprowadzić wspólną ocenę płac z przedstawicielami pracowników.
- 31.01.2025, 10:00
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Baker McKenzie
-
Image
Trzeci salon rowerowy spółki Dadelo S.A. otworzy się już 1 lutego
W sobotę 1 lutego otwarty zostanie trzeci salon stacjonarny CentrumRowerowe.pl. Sklepy należą do Dadelo S.A., spółki notowanej na warszawskiej giełdzie, której główną działalnością jest sprzedaż rowerów, części i akcesoriów rowerowych online. Tym razem na lokalizację sklepu wybrane zostało Trójmiasto, a dokładniej Morski Park Handlowy w Gdańsku. Otwarcie kolejnego obiektu jest realizacją długofalowej strategii, która zakłada uruchomienie sieci 7 salonów stacjonarnych do 2027 roku.- 31.01.2025, 09:00
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Oponeo
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ