Newsletter

Trina Solar wprowadza na rynek podwójnie przeszklone, dwustronne moduły typu N i-TOPCon

13.06.2019, 13:09aktualizacja: 13.06.2019, 13:09

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

CHANGZHOU, Chiny, 13 czerwca 2019 r. /PRNewswire/ - Firma Trina Solar, wiodący dostawca kompleksowych rozwiązań energii fotowoltaicznej i smart ogłosiła niedawno rozpoczęcie produkcji masowej wysoko wydajnych, podwójnie przeszklonych modułów dwustronnych typu N i-TOPCon. Najwyższy poziom generacji energii ze strony przedniej w module ze 144 półogniwami i-TOPCon sięga 425 Wp, a najwyższy poziom wydajności modułu sięga 20,7%.

Nowe moduły fotowoltaiczne i-TOPCon zapewniają wyjątkowe połączenie ogniw i-TOPCon typu N z ponad 80% dwustronnością, multi-busbar (MBB), podwójnego przeszklenia, kwadratowej monokrystaliczności i technologii półogniwowych. Te bardzo wydajne moduły charakteryzują się niższym współczynnikiem temperatury i niższą degradacją LID, jednocześnie znacznie podnosząc faktyczny poziom generacji energii. Moduły zapewniają także dodatkowe 5 do 30% generacji energii ze strony tylnej i objęte są 30-letnią gwarancją liniową.

Światowy rekord Fraunhofer ISE w zakresie generacji na poziomie 25,8% na małym obszarze oraz jednostronne ogniwa TOPCon zachęciły instytucje i producentów fotowoltaicznych do skupienia się na badaniach w zakresie kontaktu pasywnego. W 2015 r. laboratorium State Key Laboratory of Photovoltaic Science and Technology (SKL PVST) przy Trina Solar rozpoczęło badania nad dwustronnymi ogniwami TOPCon na dużą skalę i ogłosiło ich produkcję masową pod nazwą i-TOPCon. W 2019 r. firma Trina Solar osiągnęła średnią wydajność konwersji z przedniej strony przekraczającą 23% w ogniwach i-TOPCon.

Ogniwo i-TOPCon wyposażone jest w przedni emiter boru i tylny obszar kontaktu pasywnego. Po opracowaniu przez SKL PVST rozwiązanie trafiło do produkcji masowej w zakładzie Trina Solar w Changzhou. W maju 2019 r. firma Trina Solar ogłosiła, że laboratorium SKL PVST ustanowiło nowy rekord świata na poziomie 24,58% w tego typu ogniwach monokrystalicznych (c-Si) typu N -TOPCon. Wynik został niezależnie potwierdzony przez ISFH CalTeC w Niemczech na podstawie pomiarów w pełnej skali (244 cm2) wraz z szynami zbiorczymi.

Łącze obrazu: https://www.trinasolar.com/sites/default/files/TSM-NEG15MC.20%28II%29.jpg

Podpis: TSM-NEG15MC.20(II)

O Trina Solar

Firma Trina Solar Limited jest wiodącym, globalnym dostawcą kompleksowych rozwiązań energii solarnej. Założona w 1997 roku firma angażuje się w badania i rozwój, produkcję i sprzedaż produktów fotowoltaicznych, opracowywanie projektów fotowoltaicznych oraz ich zarządzanie i konserwację, opracowywanie i sprzedaż uzupełniających się systemów mikro sieci i wieloenergetycznych smart, a także w prowadzenie platformy chmury energetycznej. W 2018 r. firma wprowadziła na rynek rozwiązanie energetycznego Internetu rzeczy i zainicjowała Stowarzyszenie Rozwoju Branży Trina Energy IoT oraz Centrum Innowacji Przemysłowych Nowych Źródeł Energii IoT przy współpracy z wiodącymi na świecie przedsiębiorstwami i instytutami badawczymi. Firma pracuje nad objęciem statusu międzynarodowego lidera w międzynarodowej branży energii inteligentnej.

Źródło: Trina Solar Co., Ltd

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 13.06.2019, 13:09
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ