Newsletter

Biznes i finanse

TS2 uruchamia nowe usługi Internetu satelitarnego w technologii KA-SAT

02.04.2015, 15:45aktualizacja: 02.04.2015, 15:45

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Ka-satmapBIG
Ka-satmapBIG
Polski operator łączności satelitarnej, firma TS2 z Warszawy, wprowadza do oferty połączenia telekomunikacyjne dostępne w Iraku, Syrii oraz Armenii. Tego typu rozwiązania umożliwiają wykorzystanie najnowocześniejszego satelity Avanti Hylas-2.

Hylas-2 został umieszczony na orbicie 2 sierpnia 2012 roku na pozycji 31 E. Posiada 24 transpondery nadawcze Ku i 6 transponderów odbiorczych. Przewidywany czas jego pracy to ponad 15 lat (zapas paliwa na 16 lat). Satelita został zbudowany przez Orbital Sciences Corporation i ma prawie trzy razy większą przepustowość w porównaniu z Hylas-1.

"Wprowadzając do oferty usługi Ka-band satelity Hylas-2 zapewniamy dostęp do najnowocześniejszych i najszybszych połączeń satelitarnych dla wszystkich użytkowników na terenie Iraku, Syrii i Armenii. Takie kanały dostępowe przeznaczone są zarówno dla partnerów instytucjonalnych, biznesu jak i dla klientów indywidualnych oraz małych operatorów internetowych" - powiedział Marcin Frąckiewicz, prezes firmy TS2.

Nowe łącza zapewniają prędkości do 20 Mbps i są pięciokrotnie szybsze od poprzednich rozwiązań w technologii Ku-band. Dodatkowo wykorzystują znacznie tańsze, mniejsze i łatwiejsze w instalacji zestawy satelitarne iDirect. Urządzenia gwarantują stabilne i gwarantowane połączenia w zasięgu satelity Hylas-2.

Firma TS2 była jednym z pierwszych operatorów telekomunikacyjnych świadczących usługi dla amerykańskich i polskich jednostek wojskowych na terenie Iraku i Afganistanu. Zyskała silną pozycję na rynku międzynarodowym, zwłaszcza w Polsce, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej. Z usług oferowanych przez polskiego operatora codziennie korzystają klienci korporacyjni z różnych branż, ale także indywidualni użytkownicy i lokalni przedsiębiorcy.

Linki:

Internet satelitarny Ka-Sat Irak, SyriaArmenia http://www.ts2.pl/en/Ka-sat-Iraq

Internet satelitarny Ka-Sat AfganistanLibia http://www.ts2.pl/en/Hylas2-KA

KONTAKT:

Marcin Frąckiewicz

TS2 Technologie Satelitarne

LIM Center, Aleje Jerozolimskie 65/79

PL 00-697 Warsaw, Poland

http://www.ts2.pl/pl/

tel. +48 22 630 70 70

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 02.04.2015, 15:45
Źródło informacji TS2 Technologie Satelitarne
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ