Pobierz materiał i Publikuj za darmo
HAIYANG, China--(BUSINESS WIRE)- Westinghouse Electric Company oraz jej kontrahenci, chińskie przedsiębiorstwo State Nuclear Power Technology Corporation (SNPTC) i Shangdong Nuclear Power Company Limited (SDNPC) ogłosiły w dniu dzisiejszym, że Elektrownia Haiyang Unit 1 mieszcząca się w Haiyang, w chińskiej prowincji Shangdong, w której znajduje się reaktor jądrowy AP1000, rozpoczęła załadunek paliwa.
„Jest to wspaniały dzień dla Westinghouse, naszych chińskich partnerów i przemysłu jądrowego. Elektrownia Haiyang Unit 1 nieustannie dowodzi naszej umiejętności zapewnienia bezpiecznych, innowacyjnych rozwiązań w zakresie wytwarzania energii” - powiedział José Emeterio Gutiérrez, prezes i dyrektor generalny Westinghouse, dodając, że „Westinghouse w dalszym ciągu będzie wdrażać technologię AP1000 na całym świecie, demonstrując swoją technologiczną przewagę w przemyśle energetycznym”.
Załadunek paliwa w Haiyang Unit 1 rozpoczął się dzisiaj o godz. 19:36 (GMT +8). W ramach przygotowania do załadunku paliwa, Elektrownia Haiyang Unit 1 pomyślnie zakończyła wymagane testy i inspekcje przeprowadzone przez chiński Urząd ds. Bezpieczeństwa Jądrowego (NNSA). Elektrownia Haiyang Unit 1 spełniła wszelkie kryteria, potwierdzając możliwość wdrożenia technologii AP1000 opracowanej przez Westinghouse.
Procedura uruchomienia zakładu obejmuje zakończoną fazę testów, obecny załadunek paliwa, wstępną weryfikację krytyczności, wstępną synchronizację z siecią elektryczną, włącznie z testami wzrostu mocy do 100 %. Testy będą przeprowadzane w ramach realizacji każdego z tych etapów, co pozwoli na zapewnienie bezpieczeństwa elektrowni do momentu pomyślnego przejścia wszystkich testów przy 100% mocy.
„Doświadczenia i zasoby, którymi wymieniają się elektrownie Sanmen i Haiyang na wszystkich etapach budowy i uruchomienia reaktora, przyczyniły się do wprowadzenia znacznych usprawnień pod względem jakości i wykonania, co wpłynie korzystnie na przyszłe projekty wykorzystujące reaktory AP1000 - stwierdził Gavin Liu, prezes Westinghouse na region azjatycki. - Nadal będziemy ściśle współpracować z naszymi chińskimi klientami, zapewniając pomyślne wyniki trwających obecnie testów”.
Ponadto, David Durham, starszy wiceprezes Westinghouse ds. nowych projektów dodał: „Nasze partnerstwo i zaufanie kontrahentów nieustannie znajduje odzwierciedlenie w pomyślnej realizacji istotnych etapów projektów zarówno w Sanmen, jak i w Haiyang”.
Firma Westinghouse obecnie posiada sześć reaktorów jądrowych AP1000, które znajdują się w fazie budowy, testów i rozruchu. Dwie z tych jednostek znajdują się w Sanmen - w chińskiej prowincji Zhejiang, kolejne dwa w Haiyang - w chińskiej prowincji Shandong, a następne dwa (obecnie w fazie budowy) w elektrowni Alvin W. Vogtle Electric Generating Plant w pobliżu Waynesboro - w amerykańskim stanie Georgia.
Wersja źródłowa dostępna na stronie businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20180621006275/en/
Źródło: Westinghouse Electric Company
KONTAKT:
Westinghouse Electric Company
Sarah Cassella
tel. +1 412-374- 4744
Kierownik ds. komunikacji zewnętrznej
e-mail: cassels@westinghouse.com
www.westinghousenuclear.com
Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 22.06.2018, 12:41 |
Źródło informacji | Business Wire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |