Newsletter

Wydarzenia

Teleexpress Inwestycyjny – cykl eksperckich rozmów na temat oszczędzania i inwestowania

20.05.2022, 10:00

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Teleexpress Inwestycyjny - grafika
Teleexpress Inwestycyjny jest częścią projektu edukacyjnego Strefa Wiedzy Inwestycyjnej, w ramach którego organizowane są rozmowy i debaty dotyczące efektywnego oszczędzania, inwestowania, zarządzania finansami osobistymi, prowadzenia i rozwijania biznesów. Do udziału w spotkaniach zapraszamy praktyków biznesu, inwestorów, ekonomistów, ekspertów rynkowych w swoich dziedzinach, którzy w przystępny sposób będą opowiadać i tłumaczyć zagadnienia inwestycyjne. Partnerem projektu jest Klub Inwestorek Indywidualnych.

Teleexpress Inwestycyjny: PPK i PPE - czyli więcej o Twojej emeryturze, ważnym wsparciu od Twojego pracodawcy

Gościem trzeciego odcinku Teleexpressu Inwestycyjnego był Bartosz Marczuk, wiceprezes zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju, z którym rozmawialiśmy m.in. o korzyściach płynących z oszczędzania w programach: Pracownicze Plany Kapitałowe oraz Pracowniczy Program Emerytalny.

Teleexpress Inwestycyjny - Fundusze Inwestycyjne - pokazujemy, krok po kroku, jak zacząć inwestować

Czym są fundusze inwestycyjne, jak działają i jaki fundusz wybrać dla siebie - o tym wszystkim rozmawialiśmy z gościem drugiego odcinka Teleexpressu Inwestycyjnego Wojciechem Kiermaczem, specjalistą ds. komunikacji inwestycyjnej z NN Investment Partners TFI.

Coraz więcej osób szuka innych sposobów lokowania oszczędności niż lokaty bankowe czy nieruchomości. Otwarte fundusze inwestycyjne są jednym z nich. Dają możliwość korzystania z potencjału rynków akcji, obligacji czy surowców. Jednocześnie są skonstruowane tak, aby jak najwięcej zainteresowanych mogło w nich uczestniczyć, inwestując nawet bardzo niewielkie kwoty.

Jak zacząć? Co trzeba wiedzieć o funduszach inwestycyjnych? W jaki sposób założyć konto i kontrolować stan swoich środków? Na te pytania odpowiedział Wojciech Kiermacz, który postarał się także pokazać, jak wygląda proces zakupu jednostki uczestnictwa wybranego funduszu. 

Teleexpress Inwestycyjny - Twoje konto emerytalne - IKE i IKZE

Gościem pierwszego odcinka była Małgorzata Rusewicz, prezes Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych oraz prezes zarządu Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami.

Zmiany demograficzne w Polsce powodują, że z upływem czasu emerytury w relacji do płac będą maleć. To oznacza, że będziemy musieli liczyć się ze znaczącym obniżeniem standardu życia w momencie przejścia na emeryturę. Jak temu zapobiec i zapewnić sobie komfort finansowy? W jaki sposób oszczędzać, by mieć najlepsze efekty?

Jednym ze sposób na zwiększenie świadczeń emerytalnych jest oszczędzanie długoterminowe. Obecnie w Polsce w IKE i IKZE oszczędza 1,25 mln osób i ma tam zgromadzone 19,5 mld zł. Grono tych osób regularnie rośnie. W jaki sposób dołączyć do programu i jaki produkt wybrać dla siebie? Jakie warunki trzeba spełnić, by wykorzystać wszystkie udogodnienia oferowane przez IKE i IKZE?

Partnerem merytorycznym rozmowy była Izba Gospodarcza Towarzystw Emerytalnych.
 

 

 

Uczestnicy:

 • Małgorzata Rusewicz

  prezes Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych oraz prezes zarządu Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami
  Image
  IGTE - logo
 • Wojciech Kiermacz

  specjalista ds. komunikacji inwestycyjnej z NN Investment Partners TFI
  Image
  NN investment partners - logo
 • Bartosz Marczuk

  wiceprezes zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju
  Image
  PFR Portal PPK - logo

Partner merytoryczny

 • Image
  IGTE - logo
 • Image
  NN investment partners - logo
 • Image
  PFR Portal PPK - logo

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału