Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Laureatką I nagrody w kategorii „Choroby serca – rosnące zagrożenie" została - Margit Kossobudzka z tygodnika Tylko Zdrowie-Gazeta Wyborcza za artykuł pt. Gdy serce prosi o tlen.
Wyróżnienie otrzymali:
- redaktor Sylwia Stachura z portalu medonet.pl za artykuł pt. „Nadciśnienie coraz częstsze u młodych osób” opublikowany na kobieta.onet.pl,
- redaktor Piotr Poraj-Poleski wraz z Reginą Sawicką i Ireną Pręcikowską-Chełminiak z TVP 2 za materiał pt. „Operacja Zdrowie +Młode Zawały+”,
- redaktor Wojciech Królikowski z TVP 3 Katowice za materiał pt. „Zgłoszenie życia”,
- redaktor Katarzyna Pinkosz z portalu dorzeczy.pl za artykuł pt. „Solniczka ze stołu, kawa na stół, czyli medycyna stylu życia”.
W kategorii „Choroby serca – rosnące zagrożenie" w skład komisji oceniającej prace weszli: prof. dr hab. med. Tomasz Grodzicki - kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, redaktor Katarzyna Bosacka z telewizji TTV, redaktor Ewa Podolska z radia TOK FM - laureatki ubiegłej edycji konkursu oraz Katarzyna Urbańska (Servier Polska).
W kategorii "Depresja - przełamać tabu" najwyższe uznanie jury oraz I miejsce zdobył - Artur Wolski z PR 1 Polskie Radio za materiał pt. „Znikające dzieci. Stop samobójstwom w nastoletniej depresji”.
Wyróżnienie otrzymali:
- redaktor Weronika Szkwarek z portalu bankier.pl za artykuł pt. „Choroby psychiczne. Wstydliwy problem polskich biurowców”,
- redaktor Hanna Bogoryja-Zakrzewska z PR 1 Polskie Radio za materiał pt. „Już żyję”,
- redaktor Dominika Klimek z Programu Internetowego i Cyfrowego DAB+ Czwórka za materiał pt. „My nie możemy czekać”,
- redaktor Janusz Schwertner, z portalu onet.pl za artykuł pt. „Miłość w czasach zarazy”.
W kategorii „Depresja - przełamać tabu" w gronie jury zasiedli: prof. dr hab. med. Janusz Heitzman – wiceprezes Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, pełnomocnik Ministra Zdrowia ds. psychiatrii sądowej, redaktor Wojciech Królikowski z telewizji TVP 3 Katowice - laureat ubiegłej edycji konkursu oraz Katarzyna Urbańska (Servier Polska).
W kategorii „Cukrzyca – wygrać z postępem choroby” najwyższe uznanie jury oraz I nagrodę otrzymała Ewa Podolska z Radia TOK-FM za materiał radiowy pt. „Malwina, czyli życie łasucha...z cukrzycą w tle”.
Jury wyróżniło także:
-redaktor Dorotę Salus z portalu gazeta.pl za artykuł pt. „Wielkie Cięcie”,
- redaktor Małgorzatę Wiśniewską z STUDIOMED.TV za materiał pt. „Tydzień wiedzy; cukrzyca”,
- redaktor Margit Kossobudzką z Gazety Wyborczej za artykuł pt. „Za słodkie życie w mieście”,
- redaktor Annę Kaczmarek z tygodnika Newsweek Zdrowie za artykuł pt. „Usprawiedliwić otyłość”.
W jury oceniającym prace w kategorii „Cukrzyca – wygrać z postępem choroby” znaleźli się:
prof. dr hab. med. Leszek Czupryniak - kierownik Kliniki Diabetologii i Chorób Wewnętrznych w Warszawie, redaktor Katarzyna Bosacka z telewizji TTV, redaktor Ewa Tomkowska z Gazety Wyborczej - laureatki ubiegłej edycji konkursu oraz Katarzyna Urbańska (Servier Polska).
Laureatem I nagrody w kategorii „Nowotwór – przełamać strach, wygrać życie" został - Wojciech Moskal z portalu wyborcza.pl za materiał pt. „Rak prostaty. Czasem zamiast operacji lekarz zaleca…czekanie”.
Wyróżnienie otrzymali:
- redaktor Artur Wolski z PR 1 Polskiego Radia za materiał pt. „Edukacja wśród młodzieży – nowotwory”,
- redaktor Anna Zimny-Zając z portalu medonet.pl za artykuł pt. „Własnym ciałem ogrzewałam to, co miało uratować mi życie”. Historia pionierskiego przeszczepu szpiku,
- redaktor Ewa Podsiadły-Natorska z portalu HelloZdrowie.pl za artykuł pt. „Ważne, by zobaczyć coś więcej niż chorobę i nadać życiu sens, dzięki któremu możemy jeszcze coś razem przeżyć”,
- redaktor Katarzyna Świerczyńska z portalu TVN24.pl za artykuł pt. „Anioł z Maszewa i 200 pań. Chłop ma tyle roboty, a obcymi kobietami się zajmuje”.
W kategorii „Nowotwór – przełamać strach, wygrać życie" w gronie jury zasiedli: prof. dr hab. med. Maciej Krzakowski – konsultant krajowy w dziedzinie Onkologii Klinicznej, redaktor Bartosz Rumieńczyk z portalu onet.pl, redaktor Ewa Wołkanowska-Kołodziej z Gazety Wyborczej, redaktor Michał Dobrołowicz z radia RMF FM - laureaci ubiegłej edycji konkursu oraz Katarzyna Urbańska (Servier Polska).
Wszystkim serdecznie gratulujemy!
Ogólnopolski konkurs dla dziennikarzy Kryształowe Pióra jest organizowany już od 14 lat, każdego roku podkreślając znaczenie współpracy środowiska medycznego i dziennikarskiego w zdrowotnej edukacji Polaków.
Ideą konkursu jest wyróżnienie dziennikarzy, których praca przyczynia się do budowania społecznej świadomości na temat zagrożeń związanych z chorobami cywilizacyjnymi, takimi jak choroby układu krążenia, depresja, nowotwór oraz cukrzyca, a także promowania postaw prozdrowotnych i ograniczania, a nawet eliminacji czynników ryzyka.
Konkurs „Kryształowe Pióra” jest organizowany przez firmę Servier Polska przy współpracy z Polskim Towarzystwem Kardiologicznym, Polskim Towarzystwem Nadciśnienia Tętniczego, Polskim Towarzystwem Onkologii Klinicznej, Polskim Towarzystwem Psychiatrycznym, Polskim Towarzystwem Diabetologicznym oraz Dziennikarskim Klubem Promocji Zdrowia.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 16.09.2020, 18:59 |
Źródło informacji | Servier Polska |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
„Played, Worn & Torn Auction” od Julien's powraca do miasta muzyki z legendarną aukcją 20-21 listopada 2024 r.
- 19.11.2024, 15:10
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
-
Image
Saudyjska Komisja Filmowa uroczyście zamyka drugą edycję Konferencji Krytyki Filmowej
- 15.11.2024, 09:08
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Business Wire
-
Image
Te nietypowe znaleziska z lumpeksów zaskoczyły wszystkich
Branża tekstylna stoi w obliczu poważnych wyzwań środowiskowych. Szacuje się, że co roku produkuje się 100 miliardów sztuk odzieży, z czego ogromna część nigdy nie trafia do konsumentów lub jest noszona tylko kilka razy [1]. W ten sposób 92 miliony ton ubrań trafia każdego roku na wysypiska, tworząc toksyczne hałdy na pustyniach czy terenach wiejskich, przyczyniając się do rozwoju zjawiska zwanego „fast fashion”. To ilość, która mogłaby wypełnić… 1,5 miliona ciężarówek.- 14.11.2024, 08:00
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Semcore Sp. z o.o.