Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Wydarzenie poświęcone rozwojowi współczesnych mediów i perspektywom w tej dziedzinie rozpocznie się w czwartek 11 października 2018 roku w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie o godz. 9:30. Wstęp na konferencję jest bezpłatny dla wszystkich zainteresowanych po wcześniejszej rejestracji poprzez formularz rejestracyjny znajdujący się na stronie: http://www.pap.pl/konferencje/
Celem konferencji jest zobrazowanie przyszłości mediów w dobie nowych technologii. Podczas wydarzenia prezentowany będzie potencjał komunikacji wykorzystującej Big Data oraz sztuczną inteligencję (AI). Prelegenci opowiedzą m.in. o wykorzystaniu tych technologii w systemach informacji, identyfikacji procesów gospodarczych oraz w VOD, a także o personalizacji treści agencyjnych i o roli algorytmów w mediach społecznościowych. Ważnym aspektem spotkania będzie również integracja środowiska mediów, technologicznego oraz biznesowego.
W obradach wezmą udział wykładowcy akademiccy oraz eksperci z branży mediów i nowych technologii, m.in. dr hab. inż. Wiesław Cetera z Uniwersytetu Warszawskiego, kierownik zespołu News Partnerships Facebooka w regionie EMEA Nick Wrenn, lider cyfryzacji KE Grzegorz Zajączkowski z Ministerstwa Cyfryzacji i TVP oraz prezes zarządu Polskich Badań Internetu Paweł Laskowski.
Konferencja Media Przyszłości organizowana jest przez Polską Agencję Prasową z okazji jubileuszu 100-lecia działalności. Wydarzenie objęte jest Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości. Partnerami wydarzenia są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Telewizja Polska, Polskie Radio, Facebook, Polskie Koleje Państwowe, Orlen, Zamek Królewski w Warszawie i Program Niepodległa.
Polska Agencja Prasowa to największa agencja informacyjna w Polsce. Zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu 250 dziennikarzy i 40 fotoreporterów przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy.
PAP jest spadkobierczynią Polskiej Agencji Telegraficznej utworzonej pod koniec 1918 roku przez Prezydium Rady Ministrów. We wrześniu 1939 roku PAT, wraz z rządem, ewakuowała się do Londynu. W 1991 roku doszło do symbolicznego połączenia PAT i działającej w kraju od 1944 roku PAP.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 01.10.2018, 15:47 |
Źródło informacji | Centrum Prasowe PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ