Newsletter

Nauka i technologie

Grupa LUX MED otwiera ultranowoczesne Centrum Chirurgii Robotycznej

18.04.2023, 14:20aktualizacja: 18.04.2023, 14:30

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP/ Kadr z filmu
PAP/ Kadr z filmu
Grupa LUX MED inwestuje w najnowszy model robota chirurgicznego, by za jego pomocą leczyć chorych na nowotwory. Zabiegi będą odbywać się w dwóch warszawskich placówkach. W Szpitalu Św. Elżbiety medycy zaopiekują się pacjentami, u których zdiagnozowano raka prostaty, natomiast w Szpitalu Św. Wincentego LUX MED Onkologia pacjentkami z rozpoznanym rakiem endometrium.

System robotyczny do chirurgii małoinwazyjnej umożliwia mikroskopijną precyzję ruchów i niweluje drżenia rąk lekarza operującego. Zapewnia również bardzo wysoką jakość obrazu w czasie rzeczywistym, lepsze trójwymiarowe widzenie oraz łatwiejszy dostęp i wizualizację trudno dostępnych przestrzeni.

„Grupa LUX MED inwestuje w nowoczesne technologie ponieważ chcemy, by nasi pacjenci mieli jak najlepszą i najbardziej profesjonalną opiekę. Takiego kierunku rozwoju oczekują również nasi eksperci, którzy chcą pracować z wykorzystaniem nowoczesnego robota. Wierzymy, że w tym kierunku podążać będzie cała opieka medyczna” - mówiła na otwarciu nowego Centrum Anna Rulkiewicz, prezeska Grupy LUX MED.

W Polsce odnotowuje się ponad 6 tys. zachorowań na raka endometrium rocznie. To najczęściej rozpoznawany nowotwór złośliwy narządu rodnego - najwięcej zachorowań przypada u kobiet między 55. a 70. rokiem życia, jednym z czynników ryzyka jest otyłość.

„W Szpitalu LUX MED Onkologia kompleksowe leczenie onkologiczne, w tym leczenie metodą chirurgii robotycznej, prowadzone jest w ramach umowy z NFZ” - mówił dr Maciej Olszewski, ginekolog-onkolog z Grupy LUX MED.

Rekonwalescencja po zabiegu przeprowadzonym z wykorzystaniem robota chirurgicznego jest znacznie szybsza, niż ta, kiedy lekarz operuje samodzielnie.

„Operacja jest tak samo rozległa jak w przypadku innych metod, usuwa wszystkie chore tkanki. Natomiast dzięki formule mało inwazyjnej, pacjentka wychodzi ze szpitala w ciągu dnia, dwóch po operacji” - dodał dr Maciej Olszewski.

Drugim z nowotworów, którym będą zajmować się specjaliści w Centrum Chirurgii Robotycznej jest rak prostaty. To najczęstszy z nowotworów występujących obecnie u mężczyzn, każdego roku ponad 14 tys. z nich otrzymuje właśnie taką diagnozę.

„Świadczenia medyczne w zakresie robotyki jeśli chodzi o urologię, są oferowane w Szpitalu św. Elżbiety, a jeśli chodzi o ginekologię - w szpitalu przy ul. Św. Wincentego, to jest placówka onkologiczna. Ale to nie znaczy, że na tym kończymy. Będziemy udoskonalać i rozszerzać zakres naszych usług szpitalnych. Coraz więcej obszarów będzie się otwierało na działania robotyczne. Jestem przekonana, że rozszerzenie listy wykonywanych przez nas procedur z wykorzystaniem robotów medycznych to tylko kwestia czasu” - podsumowała Anna Rulkiewicz, prezeska Grupy LUX MED.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 18.04.2023, 14:20
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ