Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Regularne usuwanie zanieczyszczeń z kominów należy traktować jako profilaktykę emisji pyłów do atmosfery. Kiedy komin nie jest czyszczony sadza jest emitowana do atmosfery, a przy pożarze sadzy w ogromnych ilościach jednorazowo trafia w powietrze.
Prezes Krajowej Izby Kominiarzy Marcin Ziombski szacuje - kominiarz czyszczący kominy w budynku jednorodzinnym (tzw. niska emisja) usuwa podczas każdorazowego czyszczenia objętościowo około 8 kg sadzy innych związków powstałych w procesie spalania paliw stałych. Przyjmując, że każdy kominiarz w Polsce wyczyści tylko trzy kominy dziennie daje to miesięcznie 1.920 ton pyłów (4 tys. kominiarzy x 20 dni x 3 czyszczenia x 8 kg = 1 920 000 kg).
Kominiarze swoją pracą zapobiegają wprowadzeniu takiej ilości zanieczyszczeń lotnych do atmosfery. Podczas rutynowych czynności związanych z czyszczeniem kominiarze informują również użytkowników urządzeń ogrzewczych o ekologicznych metodach palenia oraz wpływie dobrej klasy kotłów i wartościowego paliwa na znaczące obniżenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery z ich urządzeń.
Dbanie o środowisko jest ważnym punktem na liście priorytetowych działań Krajowej Izby Kominiarzy.
Pod patronatem honorowym Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej prowadzona jest akcja informacyjna „Zaproś kominiarza”. Komunikat prezesa Krajowej Izby Kominiarzy w sprawie przygotowania do sezonu zimowego został umieszczony na stronach internetowych wielu gmin i powiatów.
Kominiarze aktywnie uczestniczą w akcji społecznej "Czad i ogień. Obudź czujność" prowadzonej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji i Państwową Straż Pożarną.
Apelujemy do władz wojewódzkich i powiatowych o zintensyfikowanie działań związanych z egzekwowaniem od użytkowników kotłów w budownictwie jednorodzinnym obowiązku okresowych czyszczeń (rozporządzenie o ochronie przeciwpożarowej) oraz kontroli okresowych przewodów kominowych (Prawo budowlane).
KONTAKT:
Marcin Ziombski
tel. kom. +48 501 020 383
e-mail: marcin.ziombski@izbakominiarzy.pl
Krajowa Izba Kominiarzy
ul. Grzybowska 87
00-844 Warszawa
www.izbakominiarzy.pl
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 10.01.2017, 10:00 |
Źródło informacji | Krajowa Izba Kominiarzy |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
TRAKO 2023: w ciągu roku PKP Intercity sprzedało 4 mln biletów przez aplikację KOLEO PAP
4,2 mln sprzedanych biletów - PKP Intercity podsumowało trwającą rok umowę z KOLEO. „Sukces przerósł wszelkie oczekiwania” - stwierdził Tomasz Gontarz, wiceprezes zarządu PKP Intercity S.A.- 22.09.2023, 13:17
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
PKP Intercity wprowadza na tory eco driving PAP
Pilotażowy program eco driving opracowany przez firmę Sesto doskonale sprawdził się w pociągach PKP Intercity. „Na podstawie prowadzonych przez nas doświadczeń widać, że dzięki eco drivingowi możliwe jest obniżenie zużycia energii nawet do 10 procent” - twierdzi Krzysztof Świerczek, członek zarządu PKP Intercity.
- 21.09.2023, 16:46
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
ORLEN: transformacja energetyczna Polski wymaga dobrej strategii PAP
„Żeby stać się liderem transformacji energetycznej, trzeba mieć plan, pieniądze i kadry. Nasz plan jest wpisany w strategię 2030, mamy również niezbędne środki, a jeśli chodzi o ludzi – zapewniam, że ORLEN ma świetnych pracowników” – przekonywał w Krynicy Piotr Sabat, członek zarządu ds. rozwoju ORLEN S.A., podczas panelu „Czy Polska może stać się liderem regionu w transformacji energetycznej?”.- 21.09.2023, 12:54
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom