Pobierz materiał i Publikuj za darmo
22 listopada br. w Warszawie odbędzie się finał konkursu popularyzatorskiego INTER 2014 organizowanego przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej w ramach projektu SKILLS. 19. finalistów konkursu będzie walczyć nie tylko o tytuł najlepszych popularyzatorów nauki, ale również o nagrody pieniężne, które umożliwią im realizację zaprezentowanych projektów badawczych.
Podczas gali finałowej konkursu popularyzatorskiego INTER 2014 każdy z naukowców będzie miał pięć minut na zaprezentowanie swojego interdyscyplinarnego projektu. Ich wystąpienia oceni Kapituła konkursu, w której zasiądą wybitni naukowcy oraz znani popularyzatorzy nauki: prof. Maciej Żylicz, prezes FNP, dr Ilona Iłowiecka-Tańska, dr Halina Waś (laureatka konkursu INTER 2013), red. Dorota Romanowska, red. Krzysztof Michalski oraz red. Edwin Bendyk.
Swoje popularyzatorskie umiejętności zaprezentują: Krzysztof Bakuła z Politechniki Warszawskiej, Zofia Bielecka z Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, dr Jakub Jernajczyk z Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Kamil Jurowski i Jakub Piątkowski z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Kornelia Kajda i dr Błażej Scheibe z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, dr Tomasz Kazana, dr Wiktor Lewandowski, dr Karolina Piecyk i Marcin Ziemniak z Uniwersytetu Warszawskiego, dr Magdalena Kulma i dr Anna Zdziarska z Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN w Warszawie, dr Dorota Lachowicz i Kacper Pilarczyk z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, dr Piotr Mrówka i Karol Perlejewski z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, dr Katarzyna Nawrotek z Politechniki Łódzkiej oraz dr Jan Paczesny z Instytutu Chemii Fizycznej PAN w Warszawie.
Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody w wysokości: 120 tys. złotych (I nagroda), 100 tys. złotych (II nagroda) oraz 80 tys. złotych (III nagroda). Każda nagroda składa się z dwóch części - 80% nagrody stanowi część subwencyjna na realizację zaprezentowanego projektu badawczego, a 20% nagrody to indywidualne wsparcie dla laureata. Członkowie Kapituły mogą zadecydować o przyznaniu danej nagrody więcej niż jednej osobie. Swojego faworyta wskaże również zgromadzona na sali publiczność - zwycięzca głosowania publiczności otrzyma nagrodę w wysokości 10 tys. złotych.
Prezentacje młodych naukowców będzie można obejrzeć 22 listopada 2014 r., w godz. 16:30-21:00, w Domu Braci Jabłkowskich przy ul. Brackiej 25 w Warszawie (dawny Traffic Club, 3 piętro). Osoby zainteresowane tematyką konkursu będą mogły śledzić wystąpienia finalistów także dzięki transmisji online na stronie: http://www.onehd.pl/transmisje-inter/.
Patronat medialny nad finałem konkursu objęły: Nauka w Polsce PAP, Forum Akademickie oraz studentnews.pl.
Więcej informacji:
Marta Michalska-Bugajska
Specjalista ds. Informacji i Promocji FNP
tel. kom. +48 604 128 182
e-mail: bugajska@fnp.org.pl
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 14.11.2014, 18:56 |
Źródło informacji | FNP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prezydent podpisał ustawę o ratyfikacji programu wymiany uniwersyteckiej PAP
Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o ratyfikacji programu w sprawie wymiany uniwersyteckiej (CEEPUS IV) - poinformowała w poniedziałek kancelaria prezydenta. To po Erazmusie drugi taki program pod względem popularności, a Polska jest jego największym beneficjentem.- 05.01.2025, 09:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Nauka w Polsce
-
Image
Wynalazek naukowców z Krakowa ułatwi leczenie bioder psów PAP
- 04.01.2025, 08:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Nauka w Polsce