Pobierz materiał i Publikuj za darmo
SAN JOSE, Kalifornia, 15 września 2014 r. /PRNewswire/ - Firma Ariosa Diagnostics, Inc. ogłosiła dzisiaj, że naukowcy z powodzeniem przetestowali i wprowadzili metodę kwantyfikacji DNA w oparciu o technikę mikromacierzy. Metodę tę wykorzystano w nieinwazyjnym teście prenatalnym (NTP) Harmony™ firmy Ariosa, który posiada wiele ważnych atutów, między innymi skrócony czas oczekiwania na wynik w porównaniu do poprzednio stosowanego sekwencjonowania. Wyniki opublikowano w Internecie w czasopiśmie Fetal Diagnosis and Therapy.
Logo - http://photos.prnewswire.com/prnh/20130225/SF62999LOGO
Dotychczas wszystkie dostępne na rynku NTP pozakomórkowego DNA (cfDNA) bazowały na sekwencjonowaniu, które może okazać się długim i złożonym procesem. "To pierwsze w historii zastosowanie technologii mikromacierzy w nieinwazyjnych badaniach prenatalnych cfDNA - powiedział Ken Song, dyrektor generalny Ariosa. - Obrazowanie mikromacierzy to niezawodna i solidna technika, która znalazła zastosowanie w wielu dziedzinach medycyny. Wprowadzona przez firmę Ariosa metoda NTP bazująca na technice mikromacierzy pozwala na uzyskanie obiecujących wyników, które prowadzą do zwiększenia skuteczności i skrócenia czasu oczekiwania na wynik testu w porównaniu do sekwencjonowania DNA".
Ta udoskonalona metoda prowadzenia NTP została opracowana przez naukowców z firmy Ariosa w ramach długoterminowej wizji przewidującej poprawę skuteczności i zmniejszenie czasu oczekiwania na wynik testu dla pacjentów. "Ukierunkowane zastosowanie testu Harmony z wykorzystaniem metody mikromacierzy umożliwiło dalszą poprawę jakości i znaczne skrócenie trwania procesu analizy" - stwierdził Arnold Oliphant, dyrektor ds. naukowych w firmie Ariosa.
Test Harmony jako jedyny wykorzystuje tę metodę dzięki ukierunkowaniu na odpowiednie chromosomy w macierzy DANSR™. Po połączeniu z opracowanym przez Ariosę algorytmem FORTE™ nowe niestandardowe mikromacierze pozwoliły na poprawę skuteczności kwantyfikacji frakcji DNA płodu i znaczne zredukowanie wariancji kondensacji chromosomu w porównaniu do sekwencjonowania DNA. Uzyskano w pełni zgodne wyniki przy jednoczesnym znacznym zmniejszeniu czasu oczekiwania. Mikromacierze zostały opracowane przez firmę Ariosa i są oparte na mikromacierzach Affymetrix, Inc.
Test Harmony
Test prenatalny Harmony jest nieinwazyjnym badaniem krwi dla kobiet w ciąży i można go stosować już w 10. tygodniu ciąży. Dzięki analizie cfDNA z krwi matki test ten może służyć do oceny ryzyka wystąpienia u płodu trisomii chromosomu 21 (zespołu Downa). Skuteczność testu potwierdzono największym zbiorem danych klinicznych z zakresu pozakomórkowego DNA płodu, dzięki czemu jest to najlepiej przebadany test cfDNA. Test jest dostępny w ponad 90 krajach i stosuje się go przy prowadzeniu opieki medycznej nad ponad 300 000 kobietami w ciąży na świecie.
Ariosa Diagnostics
Ariosa Diagnostics, Inc. to jedna z najważniejszych na świecie firm prowadzących diagnostykę molekularną, której działalność ma na celu polepszenie ogólnej jakości opieki nad pacjentami oraz opracowywanie i dostarczanie innowacyjnych i powszechnie dostępnych testów w przystępnej cenie. Testy są kompleksowo sprawdzane za pomocą ściśle określonych metod, aby zapewnić pracownikom ochrony zdrowia i pacjentom niezawodność uzyskanych wyników. Firma Ariosa opracowała najnowocześniejsze technologie ukierunkowanej analizy cfDNA we krwi. Siedziba firmy znajduje się w San Jose (Kalifornia).
Więcej informacji: www.ariosadx.com.
Źródło: Ariosa Diagnostics
KONTAKT:
Margaret Theeuwes
wiceprezes ds. marketingu
Ariosa Diagnostics
tel. +1-408-229-7500
e-mail: mtheeuwes@ariosadx.com
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 15.09.2014, 13:16 |
Źródło informacji | PR Newswire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |