Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Konferencję poprowadził Mariusz Sokołowski - rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji, który przedstawiając statystyki wypadków, wyraźnie zaapelował o wyposażenie dzieci w odblaski. Podkreślał, że głównym celem akcji jest zwiększenie świadomości dorosłych na temat bezpieczeństwa dzieci, ale także realna zmiana - pojawienie się na ulicach świecących punkcików oznaczających ŻYCIE! Najnowsza ustawa nakłada obowiązek noszenia odblasków tylko poza obszarem zabudowanym. Należy pamiętać, że powinny one być noszone po zmroku również w mieście! To rozsądna konieczność.
Głównym elementem kampanii są spoty informacyjne, których premiera nastąpiła podczas konferencji. Zagrali w nich Omenaa Mensah, Paulina Holtz, Karolina Malinowska, Artur Chamski oraz dzieci ze szkoły podstawowej nr 103 w Warszawie - link kanału: http://www.youtube.com/channel/UCtbN8WZ_GKo7NomzNDk0OFg.
Akcję swoją obecnością wsparły także gwiazdy: Artur Chamski, Violetta Kołakowska i Omenaa Mensah. Zgodnie stwierdzili, że dzięki odblaskom możemy znacznie zwiększyć bezpieczeństwo najmłodszych na drogach! A o konieczności ich noszenia należy przypominać zarówno rodzicom, jak i samym dzieciom. Obecne na konferencji młode aktorki Julia Wróblewska i Gabrysia Raczyńska chcą przekonać inne dzieciaki, że noszenie odblasków to nie "obciach", a modny, mądry i bezpieczny wybór!
Zwrócono uwagę, że odblaskowe elementy szczególnie dobrze sprawdzają się na butach. Dlaczego? Ponieważ stopy i buty są w ciągłym ruchu, co powoduje, że same odblaski - a co za tym idzie - także i maszerujące dzieci są widoczne dla kierowcy z dużo większej odległości. Projektantka firmy BARTEK, Katarzyna Gałązka podkreśliła, że obuwie BARTEK jest synonimem bezpieczeństwa. "Dzięki odblaskowym elementom użytym w naszym obuwiu kierowca z dużej odległości dostrzega dziecko na drodze. W ten sposób misja BARTKA związana z profilaktyką i bezpieczeństwem ma zastosowane w życiu codziennym". Akcję wspierają także Proama oraz 3M Scotchlite.
Więcej o akcji: www.bezpiecznybowidoczny.org www.facebook.com/bezpiecznybowidoczny
Linki do filmów:
http://youtu.be/OIODMFHX8RQ
http://youtu.be/TUQtAUW_Cj8
http://youtu.be/Mml4dB7IRpQ
http://youtu.be/FXHhYr1X77c
http://youtu.be/F6gndtrt-h0
http://youtu.be/GP_HuphFmp8
Materiał na zlecenie: Punkt Agencja Marketingowa
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 24.10.2014, 12:52 |
Źródło informacji | Biuro Prasowe bezpiecznybowidoczny.org |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Nowa terapia daje nadzieję chorym na tętnicze nadciśnienie płucne PAP
Tętnicze nadciśnienie płucne (TNP) to rzadka choroba kardiologiczna. Nieleczona może prowadzić do śmierci. Badania kliniczne nad nowym lekiem, prowadzone przez prof. Grzegorza Kopcia z Ośrodka Chorób Krążenia Płucnego UJ w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Jana Pawła II, dały bardzo dobre rezultaty i napawają chorych optymizmem.
- 07.01.2025, 08:00
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Technologia w służbie zdrowia: dlaczego dane ze smartwatchy warto pokazać lekarzowi?
Z urządzeń ubieralnych, czyli inteligentnych zegarków i opasek, korzysta ponad 1/3 Polaków - wynika z badania Huawei CBG Polska [1]. Sprzęty te pozwalają na monitorowanie aktywności fizycznej, a także kluczowych parametrów zdrowotnych, takich jak tętno i saturacja krwi, a nawet EKG czy ciśnienie tętnicze. Dane te mogą dostarczać cennych informacji zarówno posiadaczowi zegarka, jak i lekarzowi, wspierając diagnostykę. W praktyce zaledwie 25% użytkowników pokazała doktorowi zebrane w ten sposób wyniki. Dlaczego tak się dzieje? I czy warto promować wykorzystywanie danych odpacjenckich w polskiej służbie zdrowia?- 30.12.2024, 13:13
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Huawei