Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Idea? Kongresu jest integracja środowiska medycznego oraz związanej z nim sfery polityczno-gospodarczej, stworzenie platformy wymiany doświadczeń i podjęcie dyskusji o wyzwaniach stojących przed sektorem zdrowotnym w Polsce. Do Trójmiasta przyjadą wybitni eksperci w dziedzinach zdrowia publicznego, gospodarki, ekonomii i pozyskiwania funduszy unijnych a także politycy, samorządowcy i autorytety medyczne.
Kompleksowe spojrzenie na zdrowie
"Bardzo nam zależało, żeby zgromadzić w jednym miejscu wszystkich najważniejszych 'graczy' zajmujących się zdrowiem" - mówi Hanna Zych-Cisoń, członek Zarządu Województwa Pomorskiego, gospodarz Kongresu.
W trakcie Kongresu poruszane będą m.in. kwestie związane z prywatyzacją szpitali, polityką zdrowotną państwa, ekonomią w ochronie zdrowia, wpływem innowacji w medycynie na gospodarkę czy zdrowiem publicznym.
"Punktem wyjścia do dyskusji o zdrowiu publicznym będzie przygotowywana przez Ministerstwo Zdrowia ustawa - wyjaśnia Anna Janczewska-Radwan, minister ds. systemu ochrony zdrowia w Gospodarczym Gabinecie Cieni BCC. - Postaramy się omówić wszystkie jej aspekty z perspektywy pracodawcy, pracownika i regulatora".
Innowacje w przemyśle i technologiach IT
Uczestnicy sesji dotyczącej rozwoju medycyny i jego wpływu na gospodarkę spróbują ustalić, jak nowoczesna medycyna przekłada się na stan finansów publicznych a uczestnicy panelu poświęconego rozwiązaniom informatycznym będą mieli okazję poznać szczegóły badania ankietowego HIMSS/EMRAM pozwalającego ocenić stopień zaawansowania wdrożeń IT w polskich szpitalach. Informacje dotyczące ankiety na stronie EKM: http://ekm.amberexpo.pl/title,pid,2727.html.
Bezpłatna rejestracja
Trwa proces rejestracji uczestników Europejskiego Kongresu Medycznego. W związku z tym, że udział w Kongresie jest całkowicie bezpłatny, o rejestracji uczestników decydować będzie kolejność zgłoszeń. W celu dokonania niezbędnych formalności należy odwiedzić stronę? internetowa?: www.ekm.amberexpo.pl, zapoznać się z programem i zarejestrować w systemie.
"Zapraszamy wszystkich uczestników do debaty, do dyskusji, do szukania rozwiązań i korzystania z wypracowanych już dobrych wzorców. Zapraszamy do Gdańska!" - zachęca Anna Rulkiewicz, prezes Grupy LUX MED, przedstawicielka Rady Programowej EKM.
Kontakt dla mediów:
Agnieszka Dokowicz
tel. kom. +48 602 62 52 63
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 27.05.2015, 12:55 |
Źródło informacji | Międzynarodowe Targi Gdańskie S.A. |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu