Pobierz materiał i Publikuj za darmo
eSesja, to pierwszy w Polsce system informatyczny wspomagający kompleksową obsługę pracy rad wszystkich szczebli. Wielokrotnie prezentowany na łamach czasopism i portali samorządowych, cieszy się rosnącym zainteresowaniem polskich samorządów. Program ten, to nowoczesne narzędzie informatyczne, rewolucjonizujące pracę organów stanowiących polskich samorządów, zarówno gminnych, powiatowych jak i wojewódzkich.
eSesja pozwala całkowicie wyeliminować papier z prac rady. Daje to wymierne oszczędności finansowe i znacznie ogranicza nakład pracy urzędników w przygotowywaniu posiedzeń. Podstawowym narzędziem pracy radnego staje się tablet. To niewielkie i tanie urządzenie zawiera w sobie wszystkie materiały niezbędne radnemu w pracy, a więc uchwały z integralnymi załącznikami na każde posiedzenie rady - te przyszłe jak i archiwalne, podstawowe przepisy niezbędne w pracy radnych, nowości samorządowe itp.
"Współpraca między miastem Opole, a firmą MW Concept nie zakończyła się na wystawieniu faktury sprzedaży, lecz trwa stale i na bieżąco, co jest w tejże współpracy najbardziej satysfakcjonujące" (Prezydent Opola - Arkadiusz Wiśniewski).
Program został zaprojektowany w taki sposób, aby był intuicyjny, przyjazny radnym na każdym kroku. Banalnie prosta obsługa, nie wymagająca żadnej wiedzy informatycznej radnego, była głównym założeniem twórców aplikacji i to się udało.
Ważną zaletą programu jest jego modułowa budowa. Moduły te to: Głosowanie, Dyskusja, Informator i SMS. Producent umożliwia - po zakupie podstawowego modułu bazowego - zakup pozostałych, w dowolnym czasie.
Nowością jest moduł "Interpelacje" pozwalający na kierowanie z tabletu do adresatów interpelacji i zapytań oraz otrzymywanie na nie odpowiedzi.
"Centrum Usług Informatycznych we Wrocławiu może polecić firmę MW CONCEPT sp. z o.o. jako wykonawcę fachowego i rzetelnego, otwartego na specyficzne potrzeby użytkownika. System informatyczny eSesja do Obsługi Rady Miasta spełnia oczekiwania Zamawiającego i jest godny polecenia wszystkim Jednostkom Samorządu Terytorialnego" (Dyrektor CUI Wrocław - Dariusz Jędryczek).
Moduł "Dyskusja" porządkuje dyskusję, dając radnym możliwość zgłaszania chęci zabrania głosu za pomocą tabletów. Nazwisko zgłaszającego wyświetlone zostaje na multimedialnym ekranie w sali obrad i na tablecie prowadzącego obrady. Na ekranie widoczne są również wyniki elektronicznych głosowań. Moduł "Głosowanie" wyświetla wyniki głosowań także na tabletach radnych i w Biuletynie Informacji Publicznej, dając tym samym możliwość mieszkańcom zapoznania się z wynikami głosowań w każdym czasie.
Co ważne, wyniki po zakończeniu procedury głosowania każdego projektu uchwały, czy wniosku są automatycznie przenoszone do roboczego protokołu z obrad, generowanego przez program, a podjęte uchwały trafiają do rejestru uchwał.
Dwa kolejne moduły: "Informator" i "SMS" służą do komunikowania się biura Rady, czy przewodniczącego Rady z radnymi lub innymi użytkownikami aplikacji.
Na przestrzeni kilku lat program eSesja zdobył duże uznanie użytkowników, o czym można przeczytać na stronie internetowej producenta pod adresem: http://esesja.pl?utm=pap lub zapytać o opinię biura rad tych samorządów, które od lat korzystają z aplikacji.
Na stronie znajdziecie Państwo szerszy opis możliwości jakie daje program.
"Aplikacja eSesja prawie całkowicie wyeliminowała zużycie papieru, doskonale skomunikowała radnych, udostępniła mieszkańcom wszystkie informacje związane z pracą Rady" (Burmistrz Miasta i Gminy Kórnik - Jerzy Lechnerowski).
Warto wiedzieć, że zakup kompletnego programu eSesja (wraz z tabletami, które także oferuje producent aplikacji: firma MW Concept Sp. z o.o. w Luboniu), zgodnie z progiem kwotowym wynikającym z ustawy "Prawo zamówień publicznych" - z uwagi na cenę - wyłącza obowiązkowe stosowanie trybu przetargowego, dlatego warto już teraz pomyśleć o zaplanowaniu zakupu tego typu systemu w przyszłorocznym budżecie.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 02.10.2015, 13:13 |
Źródło informacji | MW Concept |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu